انتشار نامه‌ های الکترونیکی افشا شده جدید حاکی از آن است که ترامپ و جمهوری‌ خواهان همچنان در هفته‌ های بعد از اعلام نتایج انتخابات، با فشار بر دستگاه قضایی آمریکا و اف بی آی بر بازشماری آرا و تغییر نتیجه انتخابات اصرار داشته‌ اند.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری رویترز، نامه‌ های الکترونیکی منتشر شده که نشان می‌ دهد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا با همراهی رئیس ستاد انتخاباتی و برخی از متحدانش برای لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری در سال 2020 وزارت دادگستری آمریکا را به شدت تحت فشار قرار داده اند.

بر این اساس، کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد جزئیات بیشتری از این تلاش‌ ها در اسناد وزارت دادگستری به دست آمده است.

«کارولین مارونی» یکی از اعضای هیئت رئیسه وزارت دادگستری می‌ گوید: این اسناد نشان می‌ دهد دونالد ترامپ در اقدامی گستاخانه قصد داشت وزارت دادگستری را تحت فشار‌های غیرقابل توجیه برای لغو نتایج انتخابات قرار دهد.

ترامپ با گذشت چند ماه از اعلام نتیجه انتخابات همچنان از تایید پیروزی جو بایدن خودداری می‌ کند و تاکید دارد که به مبارزه خود برای تغییر نتایج انتخابات ادامه می‌ دهد.

در اسناد و مدارک جدید آمده است دونالد ترامپ به همراه «مارک میدوز» دستیارش و یک وکیل خصوصی خارجی تلاش کرده اند تا وزارت دادگستری آمریکا را مبنی بر جعلی بودن نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 و تقلب گسترده رخ داده به نفع جو بایدن، رقیب دموکراتش تحت فشار قرار دهند.

این اسناد همچنین فاش کرد «جفری روزن» سرپرست دادستان کل آمریکا از دسامبر 2020 تا ژانویه 2021 از تشکیل جلسه‌ ای بین «رودی جولیانی» وکیل شخصی ترامپ و خود رئیس جمهور پیشین آمریکا به منظور بررسی اغتشاشات ریاست جمهوری امتناع کرده است.

در بررسی نامه‌های الکترونیکی روزن آمده است: من شخصا از برگزاری جلسه با رودی جولیانی واهمه دارم و فعلاً قصد ندارم با وی در مورد انتخابات وارد صحبت شوم.

انکار نتیجه انتخابات از سوی ترامپ، منجر به وقوع حملات طرفداران او به کنگره در روز ششم ژانویه شد. 

ترامپ در خلال انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته میلادی ادعا کرد در نتایج نهایی دخالت‌ ها و تقلب های گسترده صورت گرفته و تیم جو بایدن این انتخابات را از وی دزدیده اند.

طبق آخرین نظرسنجی‌ های انجام شده در آمریکا در حال حاضر بیشتر جمهوری خواهان دونالد ترامپ را رئیس جمهور واقعی آمریکا می‌ دادند و معتقدند جو بایدن با تقلب به ریاست جمهوری رسیده است.

این اسناد در حالی منتشر می‌ شود که پیشتر دموکرات‌ های آمریکا اعلام کردند باید تحقیقات تا روشن شدن تمامی جزئیات اغتشاشات ریاست جمهوری و در نتیجه آن حمله به ساختمان کنگره ادامه یابد.

در عین حال یو اس ای تودی گزارش داده که دونالد ترامپ قصد دارد شرکت در اولین تجمعات حامیانش پس از پایان دوره ریاست‌ جمهوری‌ خود را طی دو هفته آینده از اوهایو و فلوریدا آغاز کند.

این روزنامه با انتشار این خبر به نقل از دو دستیار برنامه ریز ترامپ نوشته است که گردهمایی اول در شهر کلیولند ایالت اوهایو در روز 26 ژوئن ( 10 روز دیگر) برگزار خواهد شد و گردهمایی دومی برای روز 3 ژوئیه (12 تیر) مقارن با تعطیلی روز استقلال آمریکا، در شهر تامپا در ایالت فلوریدا تدارک دیده شده است.

در این گردهمایی‌ ها، ترامپ علاوه بر سخنرانی، در جمع طرفداران خود حاضر خواهد شد. محور این دو سخنرانی ها، بنا به پیش بینی ناظرین، در راستای ادعای ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات 2020 که به شکست او و پیروزی جو بایدن انجامید، خواهد بود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.