گزارش جی پلاس

لحظات جنجالی جهان ورزش| درگیری های معروف بازیکن و سرمربی

بازیکنان و مربیان ممکن است در جریان بازی از هم عصبانی شوند و علاوه بر درگیری لفظی همدیگر را کتک بزنند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، درگیری بازیکنان با یکدیگر در جریان یک مسابقه فوتبال اتفاقی عادی است. با این حال ممکن است یک بازیکن با سرمربی خود درگیر شود که گاهی منجر به زد و خورد می شود. اغلب زمانی این اتفاق رخ می دهد که بازیکن از تعویض خود ناراضی است و خشم خود را با اعتراض و یا ضربه زدن به سرمربی نشان می دهد. 

الکس فرگوسن و دیوید بکام

لحظات جنجالی جهان ورزشمنچستریونایتد در سال ۲۰۰۲ در جام اتحادیه با دو گل مغلوب آرسنال شد و از این رقابت ها کنار رفت. الکس فرگوسن که هدایت شیاطین سرخ را بر عهده داشت دیوید بکام را مقصر این شکست می دانست. پس از بازی در رختکن سرمربی و بازیکن شروع به توهین به یکدیگر کردند و زمانی که به نظر می رسید همه چیز به پایان رسیده است بکام حرفی زد که موجب درگیری دو نفر شد. فرگوسن بطری را به سمت بازیکن انگلیسی پرتاب کرد که به ابرویش برخورد کرد و موجب خونریزی  شد. بکام از این اتفاق خشمگین شد و به سمت سرمربی رفت تا او را بزند اما با میانجیگری بازیکنان اتفاقات بدتری رخ نداد. 

دیگو سیمئونه و آریل اورتگا

لحظات جنجالی جهان ورزشریورپلاته در سال ۲۰۰۸ قهرمان لیگ شد و دیگو سیمئونه، سرمربی تیم آرژانتینی تصمیم گرفت در آخرین بازی اورتگا را به دلیل مسائل انضباطی در ترکیب قرار ندهد. مهاجم آرژانتینی از این تصمیم خشمگین شد و آن را یک خیانت عنوان کرد. او می خواست حداقل دو دقیقه برای ریور بازی کند چون در فصل آینده دیگر بازیکن این تیم نبود. صدای داد و فریاد آن ها از اتاق می آمد و اورتگا به سرمربی اش توهین کرد. 

دلیو روسی و ادم لیاییچ

لحظات جنجالی جهان ورزشسرمربی و بازیکن فیورنتینا درگیری سختی در نیمکت داشتند. پس از این که ادم لیاییچ تعویض شد برای سرمربی اش دست زد و گفت: "تو عقب مانده تر از فرزندت هستی." دلیو روسی یک فرزند ناتوان داشت و نتوانست نسبت به این توهین سکوت کند. او به سمت لیاییچ رفت و گردنش را گرفت. افرادی که در نیمکت حضور داشتند سریع خود را وارد ماجرا کردند تا اوضاع بدتر نشود. روسی سپس از ستمش استعفا کرد. 

روبرتو مانچینی و ماریو بالوتلی

لحظات جنجالی جهان ورزش مهاجم ایتالیایی در طول دوران بازی اش حواشی زیادی داشته است. ماریو بالوتلی زمانی که در منچسترسیتی پا به توپ بود بارها با روبرتو مانچینی برخورد داشت. یکی از شدیدترین آن ها در تمرینات اتفاق افتاد. مهاجم ایتالیایی خطای شدیدی روی هم تیمی اش کرد که این موضوع موجب عصبانیت سرمربی ایتالیایی شد. بالوتلی در واکنش به این رفتار گردن مربی اش را گرفت و با هم درگیر شدند. لحظاتی بعد دیگر بازیکنان آن ها را از هم جدا کردند. 

خاویر ایرورتا و ژالمینیا

لحظات جنجالی جهان ورزش

ژالمینیا، بازیکن مستعد برزیلی بود که بهترین دورانش را در دپورتیوو لاکرونیا سپری کرد. در جریان یک تمرین که بازیکنان در حال بازی کردن بودند خاویر ایرورتا خطا روی ژالمینیا را نادیده گرفت. بازیکن برزیلی از این اتفاق عصبانی شد و با سر به سرمربی اش ضربه زد. دیگر بازیکنان سریع خود را وارد ماجرا کردند تا اتفاقات بدتری نیفتد. ایرورتا در مقابل این حرکت آرام ماند و بازیکن برزیلی را به رختکن فرستاد‌. 

لوییس آراگونس و ساموئل اتوئو

لحظات جنجالی جهان ورزشسوم دسامبر ۲۰۰۰ مایورکا برابر رئال ساراگوسا قرار گرفت. تنها پنج دقیقه از نیمه دوم گذشته بود که لوییس آراگونس (سرمربی مایورکا) مهاجم جوان کامرونی خود را تعویض کرد. ساموئل اتوئو با ناراحتی روی نیمکت نشست و یک بطری را پرتاب کرد. سپس گفت: "همیشه همان تعویض." آراگونس از جای خود بلند شد، پیراهن اتوئو را گرفت، او را تکان داد و گفت: "با من نه، متوجه شدی؟ به صورت من نگاه کن." چند دقیقه بعد سرمربی اسپانیایی آرام گرفت. 

پائولو دی کانیو و لئون کلارک

لحظات جنجالی جهان ورزشدی کانیو یکی از جنجالی ترین بازیکنان تاریخ فوتبال بود. این حواشی در دوران مربیگری اش هم وجود داشت. زمانی که هدایت سوئیندون تاون بریتانیا را بر عهده داشت با لئوتن کلارک درگیر شد. پس از شکست ۳ بر یک مقابل ساوتهمپتون، دی کانو گردن بازیکن خود را گرفت و کلارک گفت: "من را هل نده"، آن را همدیگر را بغل کردند و به نظر می رسید همه چیز تمام شده است اما در تونل با هم درگیر شدند و به هم ضربه زدند. 

ژرژ ژسوس و کاردوسو

لحظات جنجالی جهان ورزش بنفیکا در فینال جام حذفی ۲۰۱۳ مقابل ویتوریا شکست خورد. پس از پایان بازی کاردوسو، ژرژ ژسوس را به خاطر تعویضش سرزنش کرد و سرمربی پرتغالی را هل داد‌. بازیکن پاراگوئه ای به خاطر این حرکت ۶۵ هزار یورو جریمه شد. 

پاکو خمس و لاس بانگورا

لحظات جنجالی جهان ورزشیکی دیگر از بازیکنانی که از تعویضش ناراحت شد لاس بانگورا بود‌. پاکوس خمس که در فصل ۱۶-۲۰۱۵ سرمربی رایووایکانو بود در دیدار برابر ختافه زمانی که تیمش ۲ بر صفر پیش بود تصمیم به تعویض بازیکن غنایی گرفت‌.  بانگورا با اعتراض زمین را ترک کرد که این رفتار از نظر سرمربی درست نبود. خمس به شدت از بازیکنش عصبانی شد و حضور به موقع کادر فنی و ماموران از درگیری جلوگیری کرد. سرمربی اسپانیایی، بانگورا را به رختکن فرستاد. 

اسکولاری و دراگوتینوویچ

لحظات جنجالی جهان ورزشمورد آخر درگیری سرمربی با بازیکن حریف است. در دیدار تیم های پرتغال و صربستان، لوییس فلیپه اسکولاری از گل آفسایدی که ایوانوویچ به ثمر رساند و داور آن را قبول کرد عصبانی شد. زمانی که دراگوتینوویچ به کنار زمین نزدیک شد سرمربی برزیلی یک مشت به سمتش حواله کرد اما به او برخورد نکرد. دراگوتینوویچ می خواست پاسخ اسکولاری را بدهد که به خاطر میانجیگیری هم تیمی هایش موفق به این کار نشد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید