امام جمعه موقت تهران گفت: بعد از چهار دهه ما با دولت اسلامی فاصله داریم. قدم اول این بود که نظام اسلامی در 22 بهمن ماه مستقر شد. قدم دوم هم برداشته شد. قدم سوم «دولت اسلامی» است. رهبر معظم می فرمایند با دولت اسلامی فاصله داریم.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه اقتدار امروز ملت ایران برآمده از مقاومت و ایستادگی است، گفت: اگر ایستادگی نبود، ملت ایران در این جایگاه عزت و اقتدار قرار نداشت.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت‌ الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد در مراسم گرامیداشت سالگرد ورود تاریخی به میهن اسلامی، گفت: به بیان یکی از متفکرین و چهره های برجسته سیاسی، انقلاب اسلامی که به یک معنا با گام های استوار امام بزرگوار و حضور اقتدار آفرین او در 12 بهمن ماه سال 57 چهره زیبا و امیدبخش خود را به نمایش گذاشت، تاریخ را واژگون کرد. یک قیام مهم به نام اسلام به پیروزی رسید و اصالت فرهنگی و نقش قرآن و عترت را در مدیریت و هدایت جامعه اسلامی و رویارویی با زیاده خواهان جهان به نمایش گذاشت.

امام جمعه موقت تهران افزود: امام بزرگوار نماد عقلانیت، عزم، ایمان و ایثار بود. تصویر روشنی از تربیت یافتگان در مدرسه قرآن و عترت بود. خصائص برجسته امام، یک فقیه در تراز قرآن را به نمایش می گذاشت و راه را برای شکل گیری نظام سیاسی هموار نمود که اولا بر اصول و مبانی قرآن، وحی، سنت پیامبر اعظم و سیره پیشوایان معصوم دین استوار باشد و ثانیا با تکیه بر این ارکان و اصول راه را برای عزت، عظمت و اقتدار ملت ایران و ملت اسلام هموار کند و ثالثا به عنوان یک قدرت برآمده از دین و ملت اسلام در برابر همه جبهه کفر و نظام سلطه با اقتدار بایستد.

وی ادامه داد: این اصول سه گانه مشی و مبانی اندیشه سیاسی امام را تبیین می کند. نظام سیاسی برآمده از آموزه های وحیانی نظام سیاسی برآمده از آموزه‌ های وحیانی بر دو رکن رکین استوار است؛ رکن نخست رهبری صالح و برآمده از آموزه های دینی و رکن دوم ملت است. بدون رهبری صالح و ملت وفادار پیوند خورده با رهبری پیروزی به دست نمی آید و‌ موفقیت ‌ها در این عالم مرهون این دو حقیقت است.

ابوترابی فرد در خصوص ویژگی رهبری در نظام اسلامی، اظهار داشت: تواناترین، شایسته ترین، برجسته ترین و اعلم و در فهم دین و معارف قرآن و عترت، به ویژه در حوزه مدیریت نظام اسلامی و حکمرانی مبتنی بر دین پیشگام است. یعنی رهبری در نظام اسلامی یا باید در دست امام معصوم باشد؛ که قطعا اقوی و اعلم است. یا در دست فقیه صالح عالم عادل و مقتدر و شجاع باشد که در زمان غیبت شایسته قرار گرفتن در این مکان خطیر است. اصل قطعی بر آمده از ده ها آیه و روایت است. اصل دوم برای موفقیت این رهبر و پیشوا شناخت و فهم ملت و وفاداری ملت به او است. اگر مردم رهبر صالح را شناختند و در کنار او ایستادند، موفقیت ها و پیروزی ها قطعی است. رمز پیروزی انقلاب و حرکت عظیم ملت ایران در این دو اصل اساسی است.

وی اظهار داشت: در 12 بهمن 57 این ملت ایران بودند که در تهران حضور یافتند و به استقبال امام، رهبر و پیشوای خود رفتند و به جهانیان اعلام نمودند که ایران آینده را این رهبر صالح و این ملت وفادار اداره می کند. مدیریت ایران به دست رهبری است که برگزیده ملت است. این پیام 12 بهمن ماه 57 بود. اما امروز پیام متفاوت است. در 12 بهمن سال 1399 این پیام ملت اسلام است که ملت عراق، سوریه، لبنان، یمن، فلسطین و ایران همه این پیام را دارند که آینده جهان اسلام را ملت اسلام و رهبری صالح اداره می کند.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: امروز دنیای اسلام رهبری صالح خود را شناخته است. اقتدار جبهه مقاومت و ایران و ملت اسلام برآمده از این حقیقت است. این ثمره گام برداشتن در راهی است که قرآن فراروی ما گذاشته است. بر اساس قرآن، ملاک فضیلت علم و دانش و معرفت است و در ادبیات قرآن علم آن گاه ملاک فضیلت است که دستاورد آن خشیت است. یعنی علم و معرفت باید پیوند خورده با عمل صالح و گره خورده با تقوا باشد. فقیه آن عالم فرهیخته، اسلام شناس و قرآن شناسی است که جان و روح او را عمل مبتنی بر ایمان و عمل صالح نورانی کرده است.

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی و اندیشه دینی ملاک آراستگی به علم و معرفت و عمل مبتنی بر علم است، تصریح کرد: امام در طول عمر مبارکش سلوک مبتنی بر علم داشت و عالمانه قدم برداشت؛ این ثمره تربیت دینی است. قیام برای خدا قیامی است که مبتنی بر علم، معرفت و اخلاص است. در نظام اسلامی باید همه مدیران این گونه قدم بردارند. بعد از چهار دهه ما  با دولت اسلامی فاصله داریم. قدم اول این بود که نظام اسلامی در 22 بهمن ماه مستقر شد. قدم دوم هم برداشته شد. قدم سوم «دولت اسلامی» است. رهبر معظم می فرمایند با دولت اسلامی فاصله داریم.

ابوترابی فرد گفت: دولت اسلامی یعنی مجموعه ارکان نظام اسلامی شود؛ فاصله داریم و کار دشواری است. مطمئن باشید هنگامی که دولت اسلامی شکل بگیرد، یعنی مدیریت در سطوح بالا و میانی و در نهایت سطوح پایین در دست انسان های عالم و اهل ایمان و معرفت باشد، آن گاه خواهید مشاهده کرد که چه رویداد عظیمی رخ خواهد داد. ما هنوز در آغاز حرکت هستیم و در گام های اول این پیروزی های بزرگ را به دست آورده ایم. در سایه ایستادگی و استقامت ملت بزرگ این پیروزی به دست آمد و امروز در آستانه ورود به چهل و سومین سال از تولد انقلاب هستیم.

وی افزود: در سایه شکر این نعمت، این انقلاب با قدرت تداوم خواهد یافت. یعنی اولا هرکسی در هر موقعیتی از قدرت در این نظام اسلامی است باید شاکر باشد و شکر نعمت  استفاده درست و صحیح از نعمت است یعنی سوء استفاده از قدرت ممنوع و حرام است و کسانی که سوء استفاده کنند تنها به ملت ایران خیانت نمی کنند و به امت اسلام خیانت می کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ما در همه حوزه ها نیازمند سلوک عالمانه هستیم، گفت: اگر امروز نیروهای مسلح برای امت اسلام اقتدار آفریدند به خاطر سلوک مبتنی بر علم است. اگر امروز نماد امنیت در این دنیای پر بلوا هستیم دستاورد یک مدیریت مبتنی بر علم و معرفت است. اگر کاروان علمی ایران با شتاب حرکت می‌ کنند و زیرساخت های پیشرفت در حال حرکت است و دستمایه بهداشت ایران در جهان می درخشد دستاورد چهار دهه سلوک مبتنی بر علم و معرفت در حوزه بهداشت و سلامت است.

وی با تأکید بر اینکه بر اینکه برای کاهش نرخ بیکاری و نرخ رشد اقتصادی و تورم و اصلاح نظام اقتصاد کشور باید سلوک مبتنی بر علم و عزم و اراده داشت گفت: اگر قدم ها را درست برداریم، اقتدار دفاعی در عرصه اقتصادی تحقق خواهد یافت. انقلاب اسلامی به قدرت و استقلال سیاسی دست یافته و ملتی که از اقتدار و استقلال سیاسی بهره مند است، قطعا در همه حوزه ‌ها از جمله اقتصادی به موفقیت های بزرگ دست می ‌یابد و آینده برای شما و دشمنان شما روشن است.

ابوترابی فرد اظهار داشت: امروز تمام سرویس های اطلاعات جهان اتفاق نظر دارند که ادامه حیات انقلاب اسلامی به معنای محو و نابودی رژیم صهیونیستی است. سیاستمداری در رژیم صهیونیستی نیست که به این حقیقت دست نیافته باشد که در آینده منطقه جنوب غربی آسیا جایی ندارند. اصلی‌ترین پیامد سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مقابله سازمان یافته با منافع نامشروع و زیاده ‌خواهانه آمریکا و نظام سلطه است و در این راه با قدرت ایستاده ‌ایم و خواهیم ایستاد. اقتدار امروز ملت ایران برآمده از مقاومت و ایستادگی است و اگر ایستادگی نبود، ملت ایران در این جایگاه عزت و اقتدار قرار نداشت.

حجم ویدیو: 3.96M | مدت زمان ویدیو: 00:01:53
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.