مهران عالمزاده روز چهارشنبه در همایش شهرداران و روسای شوراهای اسلامی استان کرمان با حضور مدیرکل امور شوراهای اسلامی شهر و روستایی وزارت کشور گفت: برنامه‌ای با همکاری دانشگاه شهید باهنر کرمان برای پنج سال آینده شهر کرمان در دست تدوین است که در آن چشم انداز پنج ساله این شهر  ترسیم خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهر باید متوازن رشد کند اظهار داشت : برای توسعه صحیح شهر باید زیرساخت هایی چون ادارات حمل و نقل، فضای سبز و خدمات شهری باید با هم ورود کرده تا بتوانند در توسعه شهری به صورت متوازن  شهر را رشد دهند و اگر به هر کدام از آن ها توجه نشود و یا کمتر توجه شود تبدیل به آفت شده و هزینه های جبران ناپذیری را به ما تحمیل خواهند کرد.

شهردار کرمان پرداخت حقوق را یکی از اولویت هایی دانست که باید شهرداران به آن توجه داشته باشند و گفت: مشکلات اقتصادی و تحریم ها و تاثیر آن ها بر برنامه های توسعه شهری کاهش درآمد شهرداری را به دنبال داشته  که ارتباط و تعامل با نهادهای حاکمیتی و دولت و بخش های نظارتی می تواند کمک بزرگی باشد تا شهرداری ها مسیر خود را راحت تر طی کنند.

وی تعامل شوراها را با شهرداری ها مهم اعلام کرد و گفت: این دو باید به عنوان یک تیم واحد عمل کنند یعنی هماهنگی و همدلی در این تیم وجود داشته باشد و  این تعامل برای انتقال تجربه هاست که می تواند بسیار راهگشا باشد.

عالمزاده در ادامه از ایجاد سامانه شفافیت در کرمان خبر داد و گفت: برای اولین بار در کرمان سامانه شفافیت و طرح تفضیلی شهر کرمان را که سال های سال در بایگانی شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی بود در معرض عموم قرار گرفت  .

وی هدف از طرح این سامانه را رشد اعتماد عمومی نسبت به شهرداری ها عنوان کرد و گفت: هر چه قدر شفافیت را بهتر ایجاد کنیم توقعات به حداقل خواهد رسید و بهتر نیز می توانیم عمل کنیم.

شهردار کرمان با بیان اینکه لایحه‌های شهرسازی کرمان بسیار ضعیف بود، تصریح کرد: لوایح شهرداری کرمان مربوط به ۱۲ سال قبل بودند که تاکنون تغییری در آنها به وجود نیامده بود که در این راستا تغییرات پیشنهادی را به شورا ارائه دادیم و خوشبختانه شورای شهر نیز پذیرفت که جراحی‌هایی در این لوایح صورت دهد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.