گزارش جی پلاس

شکست های تحقیرآمیز سال 2021 فوتبال جهان؛ 20 صفر!+تصاویر

برخی از تیم های بزرگ در سال ۲۰۲۱ شکست های سنگین و تلخی را تجربه کردند و بعضی از آن ها جشنواره گل به راه انداختند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم های بزرگ در طول یک فصل همیشه در اوج به سر نمی برند و ممکن است روز بد هم داشته باشند. گاهی بازی بد آن ها تبدیل به یک کابوس می شود و شکست تحقیر آمیزی را تجربه می کنند. چنین نتایج دور از انتظاری حتی موجب از دست دادن جام هم شده است. بایرن مونیخ یکی از تلخ ترین شب های خود را در سال ۲۰۲۱ برابر گلادباخ تجربه کرد. باوارایی ها که عادت داشتند حریفانشان را گلباران کنند در ۲۱ دقیقه نخست بازی سه گل از میزبانشان دریافت کردند. از دقیقه ۲ دروازه مانوئل نویر باز شد. برتری گلادباخ ادامه داشت و دو گل دیگر هم به ثمر رساند تا بایرن از جام حذفی آلمان به شکل تحقیرآمیزی حذف شود. در آن شب رکورد گلزنی ۸۴ بازی پیاپی بایرن هم به پایان رسید. 

شکست های تحقیرآمیز

چند شب قبل از حذف بایرن، منچستریونایتد شب کابوس واری را در اولدترافورد گذراند و برابر رقیب دیرینه اش تحقیر شد. لیورپول در دقیقه پنج توسط نبی کیتا به گل رسید و دیگو ژوتا کمتر از ۱۰ دقیقه بعد نتیجه را ۲ بر صفر کرد. در ادامه محمد صلاح هت تریک کرد. یونایتد در ۵۰ دقیقه ۵ بار دروازه اش باز شد. در شروع فصل آرسنال چنین شکست سنگینی را برابر منچسترسیتی تجربه کرد. توپچی ها در ورزشگاه اتحاد ابتدا دروازه شان توسط گندوغان باز شد. سپس فران تورس گلزنی کرد. ژسوس در دقایق پایانی نیمه نخست نتیجه را ۳ بر صفر کرد. رودری گل چهارم را به ثمر رساند و تورس نمایش خوب خود را با دبل تکمیل کرد‌. 

شکست های تحقیرآمیز

یکی از عجیب ترین شکست ها در لیگ  کنفرانس اروپا رقم خورد. رم به نروژ رفت تا برابر بودو بازی کند. تیم نروژی که فصل گذشته با قهرمانی در لیگ کشورش تاریخ سازی کرده بود رم ژوزه مورینیو را با نتیجه ۶ بر یک گلباران کرد. هیچ یک از بازیکنان رم نتوانستند بوتیم را کنترل کنند که در آن بازی دبل کرد و دو پاس گل داد‌. تیم نروژی نیمه اول را با پیروزی ۳ بر یک به رختکن رفت و در نیمه دوم هم سه بار دروازه رم را باز کرد تا سنگین ترین شکست دوران مربیگری سرمربی پرتغالی را رقم بزند. پس از این بازی مورینیو به شدت از برخی از بازیکنانش که مقصر شکست بودند انتقاد کرد و در دیدار بعدی تیمش آن ها را روی سکو نشاند.

شکست های تحقیرآمیز

در سال ۲۰۲۱ جشنواره گل های دیگری هم به ثبت رسید که اغلب پیروزی تیم های بزرگ برابر تیم های کوچک تر بود. بزرگترین برد برای بایرن مونیخ بود که در دور نخست جام حذفی دروازه تیم دسته پایینی برمه را ۱۲ بار باز کرد. باوارایی ها که به برخی از ستاره های خود استراحت داده بودند از دقیقه هشت جشنواره گل خود را شروع کردند و آخرین گل را تولیسو در دقیقه ۸۸ به ثمر رساند. در این دیدار چوپو موتینگ درخشید و پوکر کرد. همچنین منچسترسیتی در آخرین روزهای سال با هفت گل لیدز را در هم کوبید. فیل فودن، جک گریلیش، کوین دی بروین (دو بار)، ریاض محرز، جان استونز و آکه گل های میزبان را به ثمر رساندند و به آسانی سه امتیاز دیگری را در لیگ برتر به دست آوردند. 

شکست های تحقیر آمیز

در بازی های ملی ژاپن پیروزی پرگلی را در انتخابی جام جهانی به دست آورد. این تیم در خانه مغولستان ۱۴ گل به ثمر رساند. مینامینو آغازگر این جشنواره گل بود. اوساکو هت تریک کرد، ایناگاکی، ایتو و فروهاشکی هر یک دو گل به ثمر رساندند و کامادا، موریتا و آسانو هم توانستند گلزنی کنند. چند ماه بعد در انتخابی جام جهانی در اروپا، آلمان در خانه با ۹ گل لیختن اشتاین را بدرقه کرد. مهمان که از دقیقه هشت ۱۰ نفره شده بود دروازه اش توسط گندوغان از روی نقطه پنالتی باز شد. در دقیقه ۱۹ یک گل به خودی نتیجه را ۲ بر صفر به نفع ژرمن ها کرد. در ادامه لروی سانه (دو بار)، مارکو رویس، توماس مولر (دو بار) و بوته باکو گلزنی کردند و آخرین گل را هم گوپل به اشتباه وارد دروازه‌شان کرد.

شکست های تحقیرآمیز

انتخابی جام جهانی فوتبال زنان هم جشنواره گل های زیادی داشت. تیم ملی انگلیس تاریخ سازی کرد و ۲۰ بر صفر لتونی را شکست داد. این تیم در نیمه اول هشت بار دروازه حریفش را باز کرد و ۴۵ دقیقه دوم ۱۲ گل دیگر به ثمر رساند. ستاره این دیدار همپ بود که توانست پوکر کند. چند روز قبل از این دیدار بلژیک یک نتیجه دور انتظار را رقم زده بود و توانست ارمنستان را ۱۹ بر صفر شکست دهد. بلژیک در نیمه اول یازده بار گلزنی کرد و هشت گل دیگر را در ۴۵ دقیقه دوم به ثمر رساند. ولارت در این بازی درخشید و چهار بار دروازه ارمنستان را باز کرد.

شکست های تحقیرآمیز

دیدگاه تان را بنویسید