مشاور کاخ سفید در مقابله با کرونا نسبت به استفاده از اظهاراتش در کارزار انتخاباتی اعتراض کرده است. این کارشناس بیماری ‌های عفونی گفته که هیچ ‌گاه در کارزار انتخاباتی برای هیچ فردی تبلیغ نکرده است.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آلمان، گفته می ‌شود که بخشی از اظهارات دکتر «آنتونی فائوچی» برای تبلیغ پیرامون درستی سیاست مقابله با کرونای دولت ترامپ به گونه‌ ای تحریف شده مورد استفاده قرار گرفته است. فائوچی که کارشناس بیماری‌ های عفونی و ویروس‌ شناس صاحب ‌نام آمریکا است، گفته است که از اظهارات او به شکلی ناصحیح در کارزار تبلیغاتی دونالد ترامپ استفاده شده است.

رسانه ها امروز دوشنبه با انتشار گزارشی به اعتراض آنتونی فائوچی به یکی از فیلم‌ های تبلیغاتی تیم انتخاباتی دونالد ترامپ پرداخته اند.

فائوچی می‌ گوید که نقل قولی ناصحیح از او بدون اطلاع و اجازه او در این کارزار تبلیغاتی بازنشر شده است. باید یادآور شد که فائوچی نزد مردم آمریکا به‌ ویژه پس از شیوع ویروس کرونا از حیثیت و اعتبار زیادی برخوردار شده است.

موضوع بر سر چیست؟

تیم انتخاباتی دونالد ترامپ یک تبلیغ تلویزیونی 30 ثانیه‌ ای در ارتباط با عملکرد دولت ترامپ در عرصه مقابله با ویروس کرونا منتشر کرده است.

در این کارزار تبلیغاتی به نقل از آنتونی فائوچی آمده است: «من نمی‌ توانم تصور کنم که کسی بهتر از این بتواند در مقابله با ویروس کرونا اقدام کند.» در این آگهی تبلیغاتی تلویزیونی، موضوع گونه‌ ای ارائه شده است که گویا فائوچی در تایید سیاست و عملکرد ترامپ چنین سخنی می‌ گوید.

آنتونی فائوچی اکنون اعتراض کرده و گفته است که او چند ماه پیش در قدرشناسی از همکاران اداره بهداشت و درمان آمریکا این جمله را بیان کرده است و خطاب این سخن به هیچ وجه دونالد ترامپ نبوده است.

فائوچی همچنین اعلام کرده است که او در طول تقریبا پنج دهه فعالیت خود، هیچ ‌گاه برای هیچ کاندیدایی در کارزار انتخابات ریاست جمهوری تبلیغ نکرده است.

دفاع کاخ سفید

آنتونی فائوچی اعلام کرده است که سخنان او ربطی به عملکرد دونالد ترامپ نداشته و او در ماه مارس، در واکنش به اظهارات مدیر موسسه ملی مقابله با آلرژی ‌ها و بیماری‌ های عفونی چنین جمله ‌ای را بیان کرده است.

رئیس موسسه یاد شده در آن زمان از عملکرد کار گروه مقابله با ویروس کرونا قدردانی کرده بود و فائوچی در پاسخ اقدامات همکاران اداره درمان و بهداشت آمریکا را مورد تحسین قرار داده بود.

«تیم مورتا» سخنگوی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ اعتراض آنتونی فائوچی را بی اساس دانسته و اعلام کرده است که این بخش از تبلیغ انتخاباتی 30 ثانیه ای، دقیقا همان چیزی است که فائوچی در سخنان خود ابراز کرده است.

مورتا همچنین به حضور فائوچی در برابر نمایندگان مجلس سنا اشاره کرده و گفته است که او اخیرا در سخنان خود در مجلس سنا تایید کرده که ترامپ مقابله با ویروس کرونا را از همان ابتدا جدی گرفته و برای نجات جان مردم، سریع دست به عمل زده است.

دونالد ترامپ نیز با انتشار یک پست توئیتری اعلام کرده است: «این سخنان واقعا متعلق به فائوچی است و ما بر اساس اظهارات برخی از فرمانداران ایالت‌ های گوناگون، در مقابله با ویروس کرونا عالی عمل کرده ‌ایم.»

باید یاد آور شد که آنتونی فائوچی بارها نسبت به عملکرد دولت ترامپ در مقابله با ویروس کرونا ابراز نا رضایتی کرده و همین موضوع منجر به ایجاد تنش در مناسبات بین این دو شده است.

در آمریکا، شمار مبتلایان به ویروس کرونا به حدود 7 میلیون و 700 هزار نفر رسیده است و تاکنون بیش از 214 هزار نفر در اثر ابتلا به بیماری کووید-19 جان خود را از دست داده ‌اند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.