عزیزاله شهبازی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهر ماهدشت که روز سه شنبه پس از بازدید از نقاط مختلف شهر صورت گرفت، با اشاره به اینکه خدا را شاکرم که افتخار حضور مستمر در جای جای استان را دارم، افزود: بازدیدهای میدانی که با همراهی مدیران و مسئولان مربوطه از نقاط مختلف استان علاوه بر احصا دقیق مشکلات و موانع، سرعت بیشتری به پیشبرد امور و حل معضلات دارد.
وی به قدمت ۷ هزار ساله شهر ماهدشت به استناد آثار تاریخی این شهر، ادامه داد: مسائل، ابنیه، گسل و مسیرهای دسترسی و همچنین وجود حلقه دره در این شهر از اهمیت بالایی برخوردار است.
شهبازی با اشاره به سایت حلقه دره، خطاب به فعالان و تلاشگران عرصه اطلاع رسانی، گفت: موضوعاتی که مورد پیگیری قرار می گیرد برای آرامش خاطر مردم بواسطه حضور به موقع و موثر مسئولان است که با اهتمام ویژه ای درصدد حل موانع هستند.

قدمت مشکلات حلقه دره به بیش از ۳ دهه قبل مربوط است/برای ساماندهی حلقه دره به مسئولان مربوطه فرصت بدهید
وی افزود: موضوع حلقه دره مربوط به امروز و دیروز نیست و قدمت آن از مسئولان کنونی استان و شهرستان بیشتر است، بلکه قریب به ۳۰ سال این معضل وجود داشت است.
استاندار البرز اضافه کرد: اکنون با توجه به مطالبات مردم و بروز مسائل زیست محیطی این عزم همگانی ایجاد شد که با اتخاذ تدابیر ویژه درصدد پاسخگویی به خواست جامعه برآییم.

مسئولیت پیگیری برای ساماندهی حلقه دره به معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری محول شد
وی گفت: متاسفانه شیوه سنتی دفع زباله در کشور مرسوم است ولی در هزاره سوم در کشورهای توسعه یافته به سمت امکانات مدرن می روند.
شهبازی افزود: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرمانداران، شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج و مسئولان مربوطه پس از بازدیدی که بنده داشتم از محل دیدن کرده و جلسه ای برای ساماندهی این منطقه تشکیل دادند.
فعالان عرصه اطلاع رسانی برای ایجاد و تقویت اهتمام ملی در جهت تامین رفاه مردم همچنان با ما همراه باشند
وی عنوان کرد: برای ساماندهی این معضل قدیمی برنامه ریزی شده ولی نباید انتظار داشت که به فوریت اقدام شود چراکه به قطع این انبوه ۳۰ ساله مشکلات برای حل و ساماندهی به زمان نیاز دارد.
استاندار البرز گفت: فعالان عرصه اطلاع رسانی باید در صحنه حضور داشته باشند و برای ایجاد و تقویت اهتمام ملی، بین دستگاهی و سازمانی در جهت آرامش، امنیت و رفاه مردم، همراه ما باشند ولی تمرکز مسئولان برای پیگیری روند امور بهم نخورد.

پیگیری برای تبدیل شهر ماهدشت به بخش در دستور کار قرار گیرد
وی افزود: ماموریت تشکیل کارگروه ویژه در خصوص حلقه دره به معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سپرده شده است.
شهبازی با اشاره به اینکه ماهدشت دارای ۷۰ هزار نفر جمعیت است، ادامه داد: انتظار می رود که با پیگیری مدیرکل سیاسی استانداری و ارائه طرح توجیهی این شهر در صورت امکان برای برخورداری از اعتبارات و … به بخش تبدیل شود.
باید برگزاری جلسات کمیسیون ماده ۱۰۰ به حداقل برسد و شهرداری ها به دنبال منابع درآمد پایدار باشند
وی گفت: اکنون به سمتی می رویم که تشکیل کمیسیون های ماده ۱۰۰ باید به حداقل برسد چراکه نباید تخلف صورت گیرد که قرار باشد بواسطه آن شهرداری های به درآمد برسند، از این رو ضروت دارد که شهرداری ها برای درآمدزایی به دنبال تعریف پروژه باشند.

زیرساخت های مسکن مهر ماهدشت تقویت شود
شهبازی با اشاره به اینکه باید پروژه ها، برنامه ها و سرانه های این شهر مورد بررسی دقیق قرار گیرد، افزود: حدود ۱۰ هزار و ۴۴۰ واحد مسکن مهر در این شهر وجود دارد که تاکنون جمعیتی بالغ بر ۱۵ هزار نفر در آن ساکن شده اند از این رو باید تقویت زیرساخت های بهداشتی، درمانی، آموزشی، فضای سبز و تجاری در آن به جد مد نظر قرار گیرد.
وی اضافه کرد: باید راه های دسترسی به این واحدها با نصب علائم و تعریض ساماندهی شود و امنیت مردم برای تردد از این مسیرها افزایش یابد.

فضای مسکن مهر ماهدشت باید سرزده، پویا و شاداب باشد
استاندار البرز گفت: بافت شهر در مسکن مهر ماهدشت باید پویا، سرزده و شاداب باشد و از این فضای بی روح خارج شود.
وی افزود: باید با تشکیل کارگروهی توسط معاون هماهنگی امور عمرانی، موضوع دانشگاه آزاد در این منطقه مشخص شود.

تعیین تکلیف ساماندهی نهر سیاه جوب و حل مشکلات زیست محیطی ماهدشت در دستور کار مدیران مربوطه قرار گیرد
وی عنوان کرد: در یک دهه اخیر مسیر رودخانه دلمبر تغییر کرده و به نهر سیاه جوب رسید، برای حل این معضل باید این مسیر به خط فاضلاب وصل شود.
شهبازی گفت: باید مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان برای تهدیدات زیست محیطی این منطقه اقدام کند چراکه مردم نباید دچار زحمت و آسیب شوند.

مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی، بار امانتی از سوی خداوند برای خدمت به مردم است
وی افزود: اکنون که با عنایت خدا در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت گرفتیم باید آگاه باشیم که عمر این مسئولیت ها کوتاه است و در این مدت محدود باید به گونه ای تصمیم گیری و اقدام کنیم که مردم به رفاه و رضایتمندی برسند.
استاندار البرز عنوان کرد: باید فرصت ها را غنیمت بشماریم و از آن زمانی که خداوند بار امانت به دوش ما گذاشته گره ای از مشکل مردم باز کنیم.

با عشق و علاقه در جای جای البرز برای احصا و حل مشکلات مردم، حضور می یابم
وی گفت: مسئولان البرز با اتحاد و انسجام شبانه روزی کار می کنند و برای حل مشکلات مردم حتی فراتر از وظایف خود نیز اقدام می کنند.
شهبازی افزود: هر جا که می روم با عشق و علاقه قلبی حضور پیدا می کنم از این رو باید در بازدیدها اتحاد و انسجام را ببینم

نباید مردم را نگران کنیم باید اسباب آرامش روحی مردم را فراهم کنیم.
در شرایط کنونی باید به دور از سیاه نمایی، بسترهای امید افزایی در جامعه را فراهم کنیم
وی ادامه داد: در شرایط کنونی بیش از پیش باید بسترهای امید آفرینی در جامعه و دوری از سیاه نمایی و مکدر نکردن خاطر مردم را فراهم کنیم.

مسئولان البرز ارتباط خوب و سازنده ای با مردم دارند
استاندار البرز با تاکید بر اینکه آنچه در مسئولان کشور و به تبع آن استان البرز می بینم، به جز تلاش نیست، گفت: ارتباط خوبی بین مسئولان البرز با مردم وجود دارد.
وی با بیان اینکه نقش شوراها در نزدیکی با مردم بی بدیل است، افزود: مردم بخوبی می فهمند که چه کسانی از صمیم قلب برایشان کار می کنند.

نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ گونه منافات با آموزه های دینی و انحراف از ارزش ها را برنمی تابد
شهبازی اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی، نظامی آرمانی است و کمترین موضوعی که با آموزه های دینی ما منافات داشته باشد و انحراف از ارزش ها و معیارهای دینی را بر نمی تابیم.
وی گفت: نظام پر تلاش است و مقاومت نظام در مقابل هزینه هایی که نظام سلطه وارد کرده فراوان است.

با هدایت های مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب درصدد کسب رضایتمندی مردم البرز هستیم
استاندار البرز افزود: امید است در گام دوم انقلاب، با هدایت های مقام معظم رهبری در استان سرفراز البرز منشا رضایتمندی و عزت مردم باشیم.
وی با بیان اینکه بدخواهان نظام که تلاش می کنند بگویند نظام ما ناکارآمد است، ادامه داد: با ایجاد رفاه و آرامش و امنیت بیشتر برای مردم دشمنان ناامید و مایوس می شوند.

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.