اخبار مرتبط

پایگاه خبری جماران، وقتی مسلمین به یک فتح چشم گیری دست پیدا کردند، فردی از مسلمانان در منطقه ای که اعلام قبول اسلام نکرده بودند، طبق تشخیص خود، زد و کشت و تخریب ها کرد ... خبر به پیامبر (ص) رسید ...

اولین کاری که آن پیامبر خدا(ص) کردند؛ با صداقت تمام آنچه انجام شده بود و داغی که خانواده ها دیده بودند و مهمتر  لطمه ای که به«آبرو اسلام» رسیده بود را، بدون فوت وقت و بدون ذره ای«پنهان کاری» اعلام نمود.

و ثانیا؛ فرد خطا کار را از هر گونه سِمتی حذف کامل نمود.

و ثالثا؛ در جمع حاضران اشک ریخت و به خدای متعال از خون هایی که ریخته شده، طلب مغفرت نمود و از رفتار آن سردار نظامی اش اظهار بی اطلاعی و تبری نمود.

و رابعا؛ حضرت امیرالمومنین(ع) را برای پوزش و دلجویی و پرداخت خسارات وارده، عازم آن منطقه نمود.

آیا این بلیات بسیار سوزناک که پشت سر هم جان این ملت مظلوم و شریف را می سوازند! ابتلائات (آزمایشات) الهی است؟ یعنی [خدای نخواسته] رفتاری چون؛ ندانم کاری، فریب،  بازی قدرت، غرور ، دروغ و عدم صداقت، اهانت به مخالف خود و تضییع حقوق، اختلاس، نجومی و... در پیدایش آن نقشی ندارد؟

یا نه، از ماست که بر ماست؟

براساس قرآن، این احتمال دوم را نمی شود انکار نمود!

چرا که فرمود: ‌《ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم ؛  خدا وضع و حال هیچ قومی را عوض نخواهد کرد مگر آنکه انسانها به خودشان وضع و حال خودشان را تغییر دهند.》 (رعد/۱۱)

اگر [خدای نخواسته] ذره ای احتمال وجود گزینه دوم می رود که منشاء بسیاری از«داغ های ملی» است!  راه درست، همان راهی است که پیامبر(ص) انجام داد و تنها چراغ راه حکومت است.

هوالودود

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.