اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، علی ظاهری عبدوند در ارزیابی های صورت گرفته از سوی وزارت جهاد کشاورزی به عنوان آبخیزدار نمونه ملی معرفی و در سی ‌و دومین دوره معرفی نمونه‌های بخش کشاورزی، توسط وزیر جهاد کشاورزی و معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تقدیر شد.
بر این اساس، این همیار طبیعت با اجرای طرح قرق و جنگلکاری و کشت گیاهان دارویی در سطح 20 هکتار، کاشت 9 هزار اصله نهال در زمین های جنگلی با هدف تثبیت خاک و جلوگیری از فرسایش آن و همکاری موثر و مفید برای اجرای طرح های آبخیزداری توانست رتبه آبخیزدار نمونه ملی را به خود اختصاص دهد.
همچنین شرکت در دوره های آموزشی، تسهیلگری برای جلب همکاری مردم در فعالیت های آبخیزداری، کمک در ایجاد بند سنگی ملاتی و زمینه ‌سازی ایجاد اشتغال برای روستائیان منطقه از دیگر اقدامات این همیارطبیعت نمونه عنوان شده است.
شهرستان کوهرنگ در فاصله 90 کیلومتری شهرکرد واقع است.
به گزارش ایرنا، جنگل های چهارمحال وبختیاری با وسعتی معادل 307 هزار هکتار 18٫5 درصد مساحت این استان و 2٫5 درصد مساحت جنگل های کشور را به خود اختصاص داده است و این استان جزو استانهای جنگل خیز کشور در مناطق زاگرس نشین به شمار می رود.
مراتع چهارمحال و بختیاری نیز یک میلیون و 93 هزار هکتار از وسعت این استان را شامل می شود که طبق این آمار 86.6 درصد از مساحت این استان را عرصه های طبیعی تشکیل می دهد.
خبرنگار:شکوفه سلیمانی**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
8125/6021
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.