جی پلاس؛

قانون های خاص فوتبال که شاید ندانید| قسمت نوزدهم: قواعد پرتاب اوت

فوتبال در کنار قوانین عام و معروف خود، قانون هایی عجیب و کمتر شنیده شده هم دارد. ما قصد داریم در چند گزارش، به معرفی قانون های خاص فوتبال بپردازیم.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ هواداران فوتبال با قانون های معروف و شناخته شده این رشته ورزشی کاملا آشنا هستند. احتمالا دیگر مسائلی چون آفساید، هند و خطای پنالتی مفاهیم پیچیده ای برای آن ها نباشد. اما قوانین کمتر شناخته شده فوتبال چطور؟ قوانینی که شاید افراطی ترین هواداران فوتبال هم کمتر درباره آن بدانند. 

پرتاب اوت احتمالا یکی از ساده ترین حرکات در فوتبال باشد. همین حرکت ساده اما قواعد و اصول خاص خود را دارد و اگر رعایت نشود، آن گاه بابت همین پرتاب ساده، داور ممکن است خطای شما را بگیرد.

یکی از قواعد پرتاب اوت این است که توپ از پشت سر و به وسیله دو دست پرتاب شود. قاعده بعدی این است که دو پای بازیکن پرتاب کننده اوت روی خط و یا پشت خط باشد. یکی دیگر از نکاتی که در خصوص پرتاب ذکر می شود هم این است که بازیکن پرتاب کننده، باید رو به زمین بازی باشد. این قواعد از این جهت برای پرتاب اوت وضع شده است تا بازی پس از اوت شدن توپ، با ثبات و آرامش از سر گرفته شود و هر بازیکن به هر طریقی که خواست، بازی را مجددا به جریان نیندازد. چرا که صرفا با وجود چنین قواعدی است که عدالت در زمین بازی برقرار می شود.

دیدگاه تان را بنویسید