اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، خانه ای ساده که شکوه کاخ های رژیم طاغوتی را به سخره گرفته است. خانه ای که انقلاب بزرگ قرن از آن هدایت شد و مکانی که الهام دهنده انقلابیون دنیاست، در نیمه خردادی دیگر میعادگاه دلدادگان امام روح الله است.
قشرهای مختلف مردم از شب گذشته تاکنون با حضور در بیت امام(ره)در قم با آرمان های معمار کبیر انقلاب عهدی دوباره بستند.
گروه های مختلف که برای حضور در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در تهران عازم مرقد مطهر امام(ره) هستند با توقف در قم و بازدید از بیت امام(ره) در این شهر، اوج ساده زیستی امام را از نزدیک مشاهده کردند.
نمایشگاهی از تصاویر امام خمینی(ره) در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی در حیاط خانه امام در قم و پخش فیلم هایی از زندگی امام(ره) با استقبال گسترده زائران حرم امام روح الله مواجه شد و یادآور خاطرات ملت ایران در روزهای سخت انقلاب اسلامی بود.
حضور پرشور جوانان، نوجوانان و کودکان نسل چهارم انقلاب و ابراز علاقه آنها به بنیانگذار جمهوری اسلامی از جمله جلوه های ویژه این روزها در بیت امام خمینی(ره) در قم است.
در شب گذشته نیز مراسمی با حضور تعدادی از اعضای خانواده امام خمینی(ره) و قشرهای مختلف مردم در این مکان برگزار شد.
بیت امام خمینی(ره) در قم در میدان روح الله واقع است. این بنا با یک قرن قدمت در سال 1375 توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.
امام خمینی(ره) از سال 1335 در این خانه ساکن شد و تا پیش از تبعید به عراق سال های پرالتهاب مبارزات ملت ایران علیه رژیم شاهنشاهی را از این خانه رهبری می کرد.
حضرت امام خمینی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی در 14 خرداد سال 1368 به ملکوت اعلی پیوست و اکنون انقلاب، زندگی و سیره امام(ره) الهام بخش آزادی خواهان و مستضعفان جهان است.
7404/1175 خبرنگار: محمد زمانی راد ** انتشار: رضا علیمحمدی
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.