حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالکریم بهجت‌پور روز شنبه در حاشیه دیدار با مدیران حوزه‌های علمیه استان سمنان به خبرنگاران اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های در حال انجام ۱۰ درصد سهمیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش به داوطلبان طلبه اختصاص می‌یابد که می‌توانند در هشت رشته کمک کننده آموزش و پرورش باشند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای معین شورای انقلاب فرهنگی ۱۰ درصد استخدام آموزش و پرورش می تواند از میان طلبه‌ها باشد، اما اجرای این مصوبه منوط به تاییدیه آن در شورای انقلاب فرهنگی است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور تصریح کرد: جذب طلبه‌ها به عنوان معلم در آموزش و پرورش با تصویب در شورای انقلاب فرهنگی در آینده‌ای نزدیک اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: با افزایش کمّی تعداد مدرسه‌های حوزه‌های علمیه، اکنون سیاست ارتقای کیفی در این مدرسه‌ها دنبال می‌شود و در زمان حاضر ۱۶ رشته در سطح سه و چهار رشته در سطح چهار برای آموزش طلبه‌ها ارائه می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور بیان کرد: اکنون ۶۰ مدرسه حوزه علمیه خواهران خدمات آموزشی در سطح سه و چهار ارائه می‌دهند، اما باید بر تعداد این مدرسه‌ها افزوده شود.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور، به منظور شرکت در آیین افتتاح مرکز پژوهشی حوزه علمیه خواهران در سمنان، بازدید از حوزه‌های علمیه خواهران در سراسر استان و حضور در نشست فصلی مدیران حوزه‌علمیه خواهران استان ۲ روزه به این استان سفر کرده است.
استان سمنان دارای هشت حوزه علمیه خواهران است که بیش از ۵۰۰ طلبه در مقاطع عمومی و تخصصی مشغول به تحصیل هستند.

بیش از ۱۰۰ هزار طلبه خانم در سه سطح مختلف در بیش از ۵۰۰ مدرسه حوزه‌ علمیه سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند و بیش از ۸۰ هزار طلبه خانم از حوزه‌های علمیه کشور دانش آموخته شدند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.