شهید صفایی، فرزند فرج‌الله، پانزدهم شهریور ۱۳۴۷ در شهرستان مهدیشهر در خانواده‌ای پایبند به احکام اسلامی دیده به جهان گشود.
این شهید بزرگوار، قلبی آکنده مهر و محبت داشت و همواره تلاش ‌می‌کرد دل دیگران را شاد و در کارها به آنها کمک کند، در مسائل مذهبی و اقامه نماز اول وقت تعصب خاصی داشت.
شهید صفایی دانش آموز بود که به واسطه درک والایش دیگر طاقت ماندن در شهر را نداشت و با سماجت فراوان از پدر و مادرش رضایت گرفت و رهسپار میدات نبرد با دشمنان شد.
این شهید جلیل القدر اولین بار به عنوان بسیجی از طرف سپاه مهدیشهر قصد اعزام به جبهه را داشت که در دوم فروردین ۱۳۶۳ در اثر اصابت مستقیم تیر هنگام آموزش به مقام بلند شهادت نائل گشت.

این شهید در وصیت‌نامه خود تاکید کرده است: پیشرفت کشور در گرو داشتن نیروهای‌انسانی متخص و کارآمد است و برای تحقق این راهبرد باید دانش‌آموزان خوب درس بخوانند.
پیکر مطهر این شهید بزرگوار، در گلزار شهدای شهمیرزاد به خاک سپرده شد.
استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.
با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد.
معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، سلامت، مفاخر استان و معرفی کتاب، دیگر پرونده‌های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.
۷۳۴۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.