به گزارش ایرنا، احمد همتی روز شنبه در نشست شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری افزود: انتخاب شعار سال مبنی بر رونق تولید و تلاش برای تحقق این شعار نقش مهم و اثرگذار در ناکام کردن دشمنان در رسیدن به اهداف شوم‌شان دارد.
وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی در حد کلام نیست بلکه یک محتوا و یک پشتوانه علمی دارد، توجه به اصول اقتصاد مقاومتی اهرمی برای رونق تولید است اما این موضوع به خوبی در جامعه تبیین نشده است.
وی ادامه داد: درون زا و برون نگر بودن و مراوده با کشورهای شرق و غرب در لوازم مصرفی و پرهیز از برخورد و گفتار سلیقه ای از اصول منطقی برای رونق تولید است.
همتی با بیان این که بیشترین آمار فرار مغزها در جهان مربوط به ایران است، اظهار داشت: فرار مغزها با درون زا بودن در تناقض است.
وی اضافه کرد: میلیون ها ایرانی خارج از کشور علاقه مند به خدمت در کشور هستند و ضرورت دارد برای رونق تولید و درون زا بودن از این ظرفیت ها استفاده کرد.

**هدفمندی یارانه گامی در جهت پرهیز از اسراف
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان گفت: در شرایط اقتصادی فعلی هدفمندی یارانه ها گامی در جهت پرهیز از اسراف است‌، در بودجه امسال به دلیل برخی ملاحظه ها قانون هدفمندی یارانه به طور کامل دیده نشد.
همتی یادآور شد: به روز رسانی ساختار وزارت راه و شهرسازی فرصت خوبی برای پیگیری جدی طرح های عقب مانده و جبران عقب افتادگی ها در حوزه زیرساختی استان سمنان است.
وی اضافه کرد: 2 فرودگاه در استان سمنان با چالش هایی مواجه اند که حل این مشکلات نیازمند هم افزایی و همکاری دستگاه های اجرایی است.
وی یادآور شد: روزانه 100 رام قطار از محور ریلی و ایستگاه های راه آهن استان سمنان تردد دارند که مدیریت و ارتقای شبکه ریلی نقش مهمی در رونق و توسعه استان دارد.
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان با اشاره به بارندگی ها در روزهای گذشته، گفت: اقدامات خوبی برای تامین آب در استان صورت گرفته که برای رفع مشکلات این حوزه کمک کننده است.
وی ادامه داد: طرح انتقال آب خزر به سمنان همه مراحل اداری را طی کرده و ردیف بودجه ای گرفته است، دست اندرکاران ستاد آب استان سمنان برای اجرایی شدن طرح بیش از پیش تلاش کنند.
وی با اشاره به در نظر گرفتن ردیف بودجه ای برای اجرای سد فینسک به منظور حل مشکل آب، اظهار داشت: در نظر گرفتن ردیف بودجه برای طرح های تامین آب در استان سمنان زمینه ای برای اصلاح بودجه استان است.
مجمع نمایندگان استان سمنان گفت: با توجه به سند آمایش سرزمین، بودجه استان به لحاظ جمعیت برای توسعه استان کم است و طرح های آبرسانی زمینه را برای رشد بودجه برای سال آینده فراهم می کند.
به گزارش ایرنا، در اولین شوارای اداری استان سمنان در سال 98، آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان، علیرضا آشناگر استاندار، سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی درمجلس شورای اسلامی، معاونان استانداری و جمعی از مدیران حضور داشتند و هر یک از مدیران در باره عملکرد خود در نوروز گزارش ارائه دادند.
7342/6103
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.