جی پلاس؛

توطئه ای که با درایت امام خنثی شد

امام خمینی در نوزدهم دی ماه سال ۵۷ پیامی که خنثی کننده توطئه ای علیه حرکت انقلابی مردم بود، صادر کردند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در نوزدهم دی ماه سال ۵۷ در پیامی خطاب به ملت ایران بر هوشیاری مردم نسبت به تعرضات برخی تاکید کردند. متن پیام امام به شرح زیر است:

 

"بسم اللّه‌ الر حمن الرحیم

دهم صفر 99

سلام و تحیت به عموم ملت ایران ـ ایّدهم‌اللّه‌ تعالی

مطالبی از ایران می‌ رسد که از توطئه‌ ای خطرناک حکایت می‌ کند. گفته می‌ شود اعلامیه‌ هایی بدون امضا در تهران و شهرستانها منتشر می‌ شود و اشخاص بسیاری را به اسم ساواکی و یا عمال شاه تهدید به قتل می‌ کنند و خانه‌ هایی را با همین بهانه‌ ها سوزانده و به زن و فرزندان آنان اهانت نموده و آزار داده‌ اند. به طوری که از ایران اطلاع داده‌ اند اعمالی برخلاف اسلام و انصاف بدون رعایت حقوق شرعی انجام می‌ گیرد که شاهد بر آن است که دست های ناپاکی در کار است که با هرج و مرج و ایجاد رعب و وحشت نهضت مقدس اسلامی را متهم نموده و خدای نکرده به شکست بکشند. ملت محترم ایران باید بداند که دیانت مقدس اسلام، جان و مال انسان ها را محترم شمرده و تجاوز به آن را از محرّمات عظیمه می‌ داند؛ و کسانی که دست به این نحو جنایات زده و موجب ارعاب مردم می‌ شوند، به نظر می‌ رسد از جناح های منحرفی باشند که می‌ خواهند در پناه هرج و مرج، یا شاه را حفظ کنند و یا کشور را با ایجاد کودتای نظامی به تباهی بکشند.

 

مردم مسلمان ایران، در مبارزات بحق خود، از این روش های غیرانسانی استفاده نمی‌ کنند؛ و موظف شرعی هستند که به اعلامیه‌ های مشتمل بر قتل و غارت و اعلامیه‌ های بی‌امضا به هیچ وجه ترتیب اثر ندهند، و از اشخاصی که می‌ خواهند به خانه‌ های مردم تجاوز کنند و آتش سوزی نمایند جلوگیری کنند؛ که به نظر می‌ رسد توطئه‌ای در دست اجراست که باید از آن جلوگیری کرد.

 

ملت شریف در تهران و شهرستان ها و قصبات به راهپیمایی و تظاهرات و اعتصابات خود ادامه دهند تا این توطئه با رفتن شاه خنثی شود.

 

بر حضرات علمای اعلام ایران است که مردم را با اطلاعیه‌ ها بیدار کنند و آنان را به وظایف شرعیۀ خود آگاه نمایند مجازات اشخاص جنایتکار و مجرم، بعد از اثبات جنایت، با محاکم صالحه است نه با اشخاص متعارف. از خداوند تعالی قطع دست جنایتکاران را خواستارم. والسلام علیکم و رحمة‌اللّه‌.

روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

 

صحیفه امام؛ ج ۵، ص ۴۰۲-۴۰۳

دیدگاه تان را بنویسید