دریادار نیروی دریایی و پزشک سابق کاخ سفید که زمانی به مدح «ژن های خوب» ترامپ پرداخته بود، به فساد اخلاقی متهم شد.

 

به گزارش جماران به نقل از نیویورک تایمز، طبق گزارش مفصلی که توسط بازرس کل پنتاگون منتشر شده است «رونی جکسون» پزشک سابق کاخ سفید که زمانی «ژن های خوب و باورنکردنی» دونالد ترامپ را ستوده بود و سپس با کمک او به کرسی تگزاس در کنگره دست یافته بود، به فساد اخلاقی متهم شده است.

دکتر جکسون، دریادار نیروی دریایی هنگامی که به عنوان پزشک کاخ سفید خدمت می کرد، به دلیل ارزیابی «سلامت جسمانی و عقلانی عالی» ترامپ در اوایل سال 2018 بدنام شد، زمانی که او گفت که فرمانده کل، که در آن زمان 71 ساله بود، از ژن عالی برخوردار است. او گفت: به رئیس جمهوری گفتم که اگر او رژیم سالمتری را داشت ، شایدتا 200 سال عمر می کرد.

ستایش وافر او از ترامپ بعداً به وی کمک کرد تا کاندیدای وزیر امور سربازان شود. اما ترامپ پس از چندین هفته و به دنبال انتشار خبرهای متعددی مبنی بر اینکه دکتر جکسون نسبت به کارمندان خود قلدری می کند، سوابق پزشکی نامناسب داشته و بیش از حد الکل نوشیده، مجبور به عقب نشینی از انتصاب خود شد.

با تأیید ترامپ، که در توئیتر خود نوشت: «رونی در کنترل جنایت ها و مرزها قدرتمند است، و برای ارتش و پزشکان ما بسیار بزرگ است»، دکتر جکسون در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در تگزاس پیروز شد و در سال 2020 به عضویت کنگره انتخاب شد.

اما حالا پس از سه سال بازرس کل پنتاگون با انتشار گزارشی نشان داده که این انتخاب ترامپ هم کورکورانه بوده است.

دریادار رانی جکسون در پی متهم شدن به نوشیدن الکل در هنگام اجرای وظیفه و نوشتن داروی بیش از حد نیاز و مجاز برای بیماران، وادار به کناره گیری از این مقام شده است.

بازرس کل پنتاگون گفته است که جکسون هنگامی که در دوره باراک اوباما و دونالد ترامپ روسای جمهور پیشین، پزشک ارشد کاخ سفید بوده، رفتار و کردار ناشایست و نامناسبی با زیردستانش داشته که شامل آزار جنسیتی نیز بوده است.

اما جکسون با تکذیب این ادعا‌ها گفته که دموکرات ‌ها از این گزارش برای تکرار حملات نادرست به او سوء استفاده کرده اند.

براساس گزارش بازرس کل، جکسون در هنگام کار در کاخ سفید علاوه بر مصرف نوشابه الکلی و داروی آرام بخش، به کارکنان زیردستش، سخنان جنسی می‌ گفته و با آنان بدرفتاری، تحقیر و زورگویی می‌کرده است.

جکسون در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2020 گفته بود که «جو بایدن» کاندیدای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دچار «زوال عقل» است و توانایی اداره امور را ندارد.

جکسون که در آن زمان از تیم پزشکی کاخ سفید خارج شده و برای حضور در کنگره آمریکا وارد رقابت ‌های انتخاباتی شده بود، گفت که این اظهارات را به عنوان «یک شهروند دغدغه ‌مند» مطرح می‌کند نه یک کاندیدای جمهوری خواه برای کنگره.

پزشک پیشین کاخ سفید پس از این اظهارات در پاسخ به خبرنگاری تایید کرد که او هرگز بایدن را معاینه یا درمان نکرده و اظهارات او به مثابه ارزیابی پزشکی از وضعیت سلامت کاندیدای حزب دموکرات نبوده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.