حتی جمهوری خواهان در کمیسیون مناظره هم از ترامپ حمایت نمی ‌کنند.

 

به گزارش جماران به نقل از  نشریه هیل، «باب دوول» سناتور سابق آمریکا در پیامی توئیتری اعلام کرد: هیچ کدام از جمهوری خواهان در کمیسیون مناظرات انتخاباتی از دونالد ترامپ حمایت نمی‌ کنند.

این سناتور سابق آمریکایی در ادامه پیام خود نوشت:اصل بر این است که کمیسیون مناظره ‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک گروه مشترک و متشکل از نمایندگان دو حزب دموکرات و جمهوری خواه باشد، من اکثر جمهوری خواهان عضو این کمیسیون را می ‌شناسم و بسیاری از آنها هم جزو دوستان من هستند. نگرانی من این است که هیچ کدام از جمهوری خواهان حاضر در این کمیسیون از دونالد ترامپ حمایت نمی‌ کنند و وجود یک کمیسیون یکجانبه گرا برای نظارت بر مناظره ‌های انتخاباتی ناعادلانه است.

پیام توئیتری سناتور دوول در حالی منتشر شده است که پیش از این دونالد ترامپ و همپیمانان وی به دفعات این کمیسیون را به کمک به کاندیدای حزب دموکرات متهم کردند.

این اتهامات ضد کمیسیون مناظره ‌های انتخاباتی آمریکا در حالی مطرح شده اند که این کمیسیون پیش از این تلاش کرده است تغییراتی را در مناظره پیش روی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ایجاد بکند.

اخیرا دونالد ترامپ اعلام کرد تصمیم کمیسیون مناظره ‌های انتخاباتی مبنی بر برگزاری مناظره 15 اکتبر به شکل غیرحضوری تلاش برای نجات جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات بوده است. این تصمیم بعد از ابتلای دونالد ترامپ به کرونا اتخاذ شد.

در پی مناظره اخیر ترامپ و بایدن که در آن ترامپ به دفعات تلاش کرد سخنان جو بایدن را قطع کند، کمیسیون مناظره ‌های انتخاباتی آمریکا اعلام کرد تلاش می ‌کند برای جلوگیری از این روند، مقررات جدیدی را اعمال کند که این اقدام کمیسیون با انتقاد شدید مسئولان کارزار تبلیغاتی ترامپ مواجه شد.

رئیس کارزار تبلیغاتی ترامپ هم گفته بود با توجه به آن که برخی از اعضای کمیسیون مناظره‌ های انتخاباتی، خود را به حزب دموکرات وابسته می ‌دانند و شماری از آنها هم از ترامپ انتقاد می ‌کنند این کمیسیون نمی‌ تواند مدعی باشد که بی طرف است.

در عین حال جو بایدن در تازه ترین سخنرانی خود در جمع هوادارانش در پنسیلوانیا گفته است: «تنها تقلب می تواند باعث شکست دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر شود.»  

وی گفت: شهروندان آمریکایی نیاز به رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری دارند، زیرا تنها راهی که ممکن است دموکرات ها ببازند، تقلب در مراکز رای دهی است.

در عین حال، بایدن گفت که هر نتیجه رای گیری را می پذیرد.

لازم به ذکر است که نتایج نظرسنجی سراسری شبکه سی ‌ان‌ ان که از سوی موسسه (SSRS) برگزار شده، حاکی است که 57 درصد رای ‌دهندگان احتمالی از بایدن حمایت کرده و 41 درصد نیز از ترامپ حمایت کردند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.