استاندار یزد در پیامی از مردم خواست که در فضای مجازی از فلسطین دفاع کنند.

استاندار یزد در پیامی با بیان اینکه  مردم در فضای مجازی از فلسطین دفاع کنند، گفت: رهایی قدس شریف آرمان مقدسی است که جز در سایه مبارزه بی‌امان و آزادی خواهانه با استکبار جهانی و رژیم پوشالی صهیونیستی محقق نخواهد شد . 

به گزارش جماران، محمدعلی طالبی در پیامی با گرامی داشت روز جهانی قدس، نوشت: روز قدس ، سمبل و نماد اعلام انزجار از شقی‌ترین حکومت‌ها و قبیح‌ترین رژیم‌هایی است که با تکیه بر غصب و غضب به وجود آمده و با خون‌آشامی خون پاک مردم مظلوم فلسطین ریشه دوانده است.

وی ادامه داد: رهایی قدس شریف آرمان مقدسی است که جز در سایه مبارزه بی‌امان و آزادی خواهانه با استکبار جهانی و رژیم پوشالی صهیونیستی محقق نخواهد شد . 

روز قدس مناسبتی جهانی است که یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ در آخرین جمعهٔ ماه رمضان و در حمایت از ملت فلسطین برگزار می‌شود .

همچنین رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز پنجنشبه با اعلام بهبودی ۱۰۰ هزار و ۵۶۴ نفر از مبتلایان کرونا در ایران گفت: تاکنون ۱۲۹ هزار و ۳۴۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۶۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به هفت هزار و ۲۴۹ تن رسید.

کیانوش جهانپور  افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر اول خرداد بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه های علوم پزشکی ۲ هزار و ۳۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شدند که از بین مبتلایان جدید، ۳۵۱ مورد بستری (۱۵ درصد) و  ۲ هزار و ۴۱ مورد (۸۵ درصد) سرپایی و رهگیری تماس نزدیک 

هستند.

وی ادامه داد:  بر اساس این گزارش ها  ۲ هزار و ۶۵۵  بیمار تحت مراقبت در بخش های آی. سی .یو قرار دارند که تاکنون ۷۴۶ هزار و ۴۵ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در آزمایشگاه ها انجام شده است.

جهانپور با بیان اینکه  بیماریابی فعال در کشور گسترش یافته و حدود ۸۵ درصد موارد جدید از بین بیماران خفیف است گفت: از مردم می خواهیم همچنان فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و پرهیز از هرگونه تردد و مسافرت غیرضروری را رعایت کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.