مصطفی گل‌محمدی روز سه شنبه در نشست « روشنگری با موضوع سواد رسانه ای و آسیب‌های فضای مجازی» در بهاباد که با حضور تعدادی از والدین دانش آموزان برگزار شد،

افزود: در حوزه تربیت فرزند در دنیای امروز مبتنی بر فضای مجازی و رسانه باید به ۲ اصل مهم توجه کنیم.

وی تصریح کرد: فضای رسانه یک دنیای بی انتهاست و ما با همه بخش آن آشنا نیستیم پس در گام اول باید همراه فرزند خود باشیم تا در فضای مجازی تنها نباشد.

این کارشناس فضای مجازی بابیان اینکه نباید فرزندان خود را از فضای مجازی محروم کنیم، افزود: فضای رسانه و مجازی، تکنولوژی آینده است و اگر کودکان از آن محروم شوند در واقع از آینده محروم شده اند.

گل محمدی با اشاره به اینکه خانواده‌ها باید مهارت تربیت فرزند را در عصر رسانه یاد بگیرند، اظهار کرد: اگر فرزندم وارد صفحه نامناسب شد باید مهارت مقابله با آن را بدانیم.

وی عنوان کرد: اگر اعتقادات کم رنگ شود جامعه در معرض آسیب قرار می‌گیرد و زمینه نفوذ دشمن را مهیا می‌کند و دشمن می‌داند که رمز پیروزی بر یک کشور از بین بردن فرهنگ و اعتقادات آن کشور است و ما باید مواظب نیرنگ‌ها و خدعه‌های دشمنان باشیم .

رئیس سازمان بسیج رسانه یزد در ادامه به جنگ نرم دشمنان علیه نظام اسلامی و هجمه‌های فرهنگی آنان اشاره کرد و یادآور شد: با اقدام به موقع رسانه‌ای و فرهنگ‌سازی ارزش‌های اسلامی، هنجارهای اجتماعی و اخلاقی و معنوی ، شبهه افکنی و توطئه‌های دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی خنثی و محکوم به شکست است.

رئیس سازمان بسیج رسانه یزد اظهار داشت : سواد رسانه ای ابزاری است که به فرد کمک می کند تا بتواند با بهره گیری از برخی مهارت ها ، رسانه ها و منابع اطلاعاتی را شناسایی و برای رفع نیازهای اطلاعاتی خود آنان را مورد استفاده قرار دهد .

وی ادامه داد: استقبال روزافزون کاربران و گستردگی فضای مجازی در ابعاد مختلف افزایش آسیب های اجتماعی « نوپدید» را به همراه داشته است، داشتن سواد رسانه ای می تواند نقش موثری در کاهش این نوع آسیب‌ها و استفاده درست و هوشمند از فضای مجازی داشته باشد.

کارشناس فضای مجازی تصریح کرد : دغدغه ارتقای سواد رسانه ای باید عمومی باشد والدین، فرزندان و به طور کلی خانواده ها، سازمان‌ها، نظام های آموزشی ،دولت و همگی در این حوزه احساس نیاز و وظیفه کنند .

گل محمدی تاکید کرد: باید با احساس مسئولیت بیشتر از گذشته در فضای مجازی حضور یافت و به ایفای نقش پرداخت تا با مصون ماندن از تأثیر منفی احتمالی، از مزایا و آثار مثبت آن نیز بهره گرفت.

وی خاطرنشان کرد : امروزه روش های ارتباطی با دیگران از طریق اینترنت افزایش یافته است. پست الکترونیک، پیام های کوتاه، چت روم ها، وب پایگاه ها و بازی ها، روش هایی برای گسترش و حفظ روابط اجتماعی شده اند.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی یزد قراردارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.