رضا زارع‌زاده‌مهربزی روز سه‌شنبه در نشست مشورتی با اعضای شوراهای‌اسلامی و دهیاران روستاها افزود:  دهیاران باید با داشتن آمادگی لازم در تامین تجهیزات و نیروی‌انسانی در مواقع ضروری و بحرانی، مدیریت و برنامه‌ریزی لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید نوجه ویژه ای به روستاها دارد ادامه داد: شوراهای‌اسلامی و دهیاران اولین نمایندگان دولت در روستاها هستند که ارتباط تنگاتنگی با جامعه دارند و بخوبی می‌توانند مشکلات مردم را رصد و به مسئولان اجریی انعکاس نمایند.

این مسئول اظهار داشت: بررسی علمی مشکلات مناطق روستایی و انعکاس آن به مسئولان بخصوص بخشداری و فرمانداری  جزو وظایف همیشگی دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهاست. 

زارع‌زاده‌مهریزی بیان داشت: ایجاد زمینه برای جلب همکاری بخش‌خصوصی و خیران در اجرای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی در اولویت قرار گیرد.

همچنین بخشدار مرکزی مهریز گفت: ایجاد تولید و اشتغال برای ماندگاری مردم در روستاها اولویت دولت است که تاکنون کارهای خوبی صورت گرفته است.

مهدی دهقانی‌زاده افزود: رسیدگی به طرح‌های عمرانی و فرهنگی و فراهم‌کردن زیرساخت‌های مناسب برای برنامه‌های ورزشی محور برنامه‌هاست.

وی اظهار داشت:برگزاری جشنواره و فعالیت‌های مناسب برای مردم و جوانان با همکاری خیران و بخش‌خصوصی جدی گرفته می‌شود.

شهرستان مهریز ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد که ۳۰ درصد در مناطق روستایی دهستان‌های خورمیزات ، تنگچنار ، ارنان ، میانکوه و بهادران زندگی می‌کنند.

مهریز ۴۶ دهیار دارد.

مرکز این شهرستان در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.  

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.