اخبار مرتبط

فرماندار بندرترکمن روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: ضایعات و پسماند های شناور، چوب و ضایعات زراعی در آب که به دلیل جریانات آب از مناطق بالادستی منتقل شده بود در دهنه پل ها دپو و موجب گرفتگی آن و طغیان آب در معابر روستایی و بخشی از اراضی کشاورزی شد.
الیاس هیوه چی اظهار داشت: دهنه پل های روستاهای اسلام‌تپه، گامیشلی‌نزار، خمرآباد، قره‌تپه و یکی از پل های خط ریلی گرگان - تهران در محدوده بندرترکمن دچار آب گرفتگی شد که با استفاده از تجهیزات راهداری این مشکل برطرف شد.
وی تاکید کرد که این آب گرفتگی هیچ آسیبی به خط ریلی راه آهن وارد نکرده و تردد قطار در وضعیت عادی قرار دارد.
شاخه اصلی رودخانه قره سو از ارتفاع 2900 متری کوه‌های اسب چر، سوس و قزیمان سرچشمه می‌گیرد و بعد از پیمودن مسیر طولانی و پیوستن چشمه‌سارها و شاخه‌های فرعی به نام رودخانه باغشاه و کمی پایین‌تر به نام گرماب دشت سرانجام با سایر شاخه‌های فرعی، قره سو را تشکیل می‌دهد.
این رود از یک سو مهم‌ترین منبع تغذیه‌کننده خلیج گرگان بوده و از سوی دیگر یکی از مراکز عمده تکثیر انواع ماهیان استخوانی نظیر ماهی کلمه، ماهی سفید، سیم، کپور و کفال است.
در طی 48 ساعت اخیر تمام مناطق استان گلستان تحت تاثیر سامانه سرد بارشی قرار داشته و بارش های قابل توجهی در نقاط مختلف استان به ثبت رسیده است.
7333/3091
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.