حجت الاسلام عباس رمضانی‌پور روز دوشنبه در جمع راهپیمایان ۱۳ آبان در محل میدان ابراهیم رفسنجان افزود: ملت ایران اسلامی به دنیا ثابت کرد که می تواند مستقل باشد و از توطئه ها و تحریم های دشمن هراسی ندارد و زیر بار زور نمی رود.

وی بیان کرد: ما سرزمین گسترده و سرشار از امکانات، جمعیت جوان، بانشاط و خلاق و امنیت حتی در مرزهای جغرافیایی داریم و در کشور به کارگیری قدرت سخت و نرم و ترکیبی هوشمندانه ای وجود دارد.

وی ادامه داد: تقویت قوه بازدارندگی در سطح راهبردی و تاکتیکی و نیز توانایی به نمایش گذاشتن این قدرت راه هم داریم، ضمن اینکه پویایی و انعطاف پذیری بر اساس مقتضیات و شرایط حاکم بر کشور وجود دارد.

حجت الاسلام رمضانی پور خاطرنشان کرد: توان نقش آفرینی در کنترل بحران ها در ایران وجود دارد، توان کار دیپلماتیک قوی در سطح کشورهای همسایه، خاورمیانه و خاوردور را و توانایی برهم زدن معادلات دشمن در منطقه و جهان نیز در ما وجود دارد.

وی با بیان اینکه ما تمدن قوی اسلامی را داریم که آن را به کشورهای دیگر نیز صادر می کنیم گفت: ایران در مجامع بین المللی فعال است و ما پتانسیل ارزشمندی از جوانان، مسئولان و در رأس آنها رهبری را داریم و کشور با اتکا به نیروهای جوان، تحصیل کرده، مسئولت پذیر، داخلی، خلاق می تواند پیروز میادین شود و امیدواریم که شاهد پیشرفت همه جانبه باشیم  و وجود مرجع واحد در تصمیم گیری های آینده ساز راهبردی موثر است.

امام جمعه رفسنجان بیان کرد: ایران از نظر ویژگی های اقتصادی نیز دارای آیتم های خاصی است، ایمان عمیق مردم و پایداری انسان های مومن یکی از ویژگی های مهم و بارز ملت ایران اسلامی است و ملت ایران بر این باورند که اگر راه خدا را با استقامت طی کنند پیروزی ها را به دست می آورند.

وی تصریح کرد: مردم ایران، جمهوری اسلامی را انتخاب کردند و به سمت تعالی و جلو پیش رفتند و سرزمین ایران اسلامی و مردم سالاری دینی در این کشور محقق شد.

حجت الاسلام رمضانی پور خاطرنشان کرد: برخورداری از فرهنگ انسان ساز ناب محمدی، بهره مندی از وجود ۲ رهبر مُصلح و هوشمند  طی ۴۰ سال گذشته ( امام خمینی (ره) و امام خامنه ای)، برخورداری از مردمی مقاوم و نسل جوان که پیام انقلاب را درک کرده اند از دستاوردهای نظام است.

وی گفت: همچنین تلاش و برنامه ریزی صادقانه برای وحدت مسلمانان جهان که ملت ایران مجمع ترویج این فرهنگ ایجاد وحدت بین مسلمانان جهان را دارد، حمایت بدون چشمداشت از مظلومان جهان  از جمله یمن، سوریه، عراق، فلسطین و غیره و نیز ایستادگی و پرداخت هزینه های لازم در حمایت از مسئله اصلی جهان (فلسطین مظلوم) در برابر رژیم نامشروع و غاصب اسرائیل از دیگر دستاوردهای مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

امام جمعه رفسنجان خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب اسلامی روز گذشته در جمع دانش آموزان و دانشجویان فرمودند، کسانی که فکر می کنند مذاکره با آمریکا مشکلات را حل می کند سخت در اشتباه هستند، رئیس جمهوری ساده لوح فرانسه تأکید می کند که فقط شما کافی است یک مذاکره انجام دهید همه مشکلات شما حل می شود که دروغی آشکار است.

وی ادامه داد: همچنین معظم له فرمودند برخی در صدد واقعیت های انقلاب هستند و می گویند اختلاف ایران و آمریکا از زمان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط ایران در سال ۵۷ آغاز شد در حالی که اختلاف ایران وآمریکا از ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ بوده نه با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا از سال ۵۷.

امام جمعه رفسنجان گفت: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توانست دست آمریکای خون آشام را از کشورمان قطع کند لذا برخی اگر در مدیریت ضعف دارند این ضعف ها را به اختلاف ها پیوند ندهند.

حجت الاسلام رمضانی پور خاطرنشان کرد: امروز بالاترین امتیاز مردم صبر و استقامت در بزرگترین جنگ اقتصادی است، تحریم ها و گرانی ها، فسادهای مالی و غیره را می بینند اما صبر می کنند.

وی گفت: رهبر انقلاب فرمودند امروز آمریکا از سال ۱۳۴۳ ضعیف تر شده اما در عین حال وحشی، لذا ما از دولت و مجلس شورای اسلامی می خواهیم که برای بار آخر و برای همیشه گام های بعدی را بر اساس منافع قوی بر دارند.

امام جمعه رفسنجان گفت: ۱۶ آبان آخرین گام و خروج از برجام  ظالمانه ای است که برای ما رقم خورد و ما به تمام تعهدات این برجام عمل کردیم اما غربی ها و آمریکای ملعون ذره ای به آن عمل نکردند لذا ما از شورای امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی می خواهیم که دوباره برگردند و عزت ملت را برای ما به ارمغان بیاورند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.