به گزارش ایرنا، "حسین انکوتی" استاد و پیشکسوت تعزیه استان کرمان به دلیل ابتلا به بیماری سرطان در بیمارستان شهید باهنر کرمان درگذشت.
مرحوم حسین انکوتی که از پایه‌گذاران تعزیه کاروانی به تعزیه سکویی در استان کرمان و روستای ده زیار به‌ شمار می‌رود، سالها عمر خود را برای برپایی مجالس باشکوه تعزیه گذراند و امروز در سن ۶۰ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.
حسین انکوتی متولد ۱۳۳۹ و از مخالف خوانان شاخص در مجالس تعزیه بود که از سال ۱۳۶۸ بنای تشکیل گروه حرفه‌ای تعزیه در روستای ده‌زیار خاستگاه تعزیه استان کرمان را بنیانگذاری کرد و بر اجرای مجالس تعزیه شکوهمند در این استان و روستای ده زیار تاکید داشت.
یکی از خاطراتی که بین تعزیه خوانان کرمان از این تعزیه‌ خوان نقل می‌شود این است که وی در آستانه ماه محرم فرش‌های خانه خود را فروخت تا برای اجرای مجالس تعزیه امام حسین‌ (ع) در ماه محرم البسه و ادوات تعزیه را خریداری کند.

مراسم تشییع و تدفین این استاد و پیشکسوت تعزیه فردا جمعه ۲۵ مرداد از ساعت ۱۰ صبح در روستای ده‌زیار از توابع بخش چترود و از مقابل سقاخانه و دارالشفای حضرت ابوالفضل(ع) روستای ده‌زیار برگزار می‌شود.

۳۰۲۹

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.