ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول و ولادت حضرت محمد(ص) به مسلمانان اظهار داشت: مسلمانان از هر زبان، نژاد، ملت و مذهب، برادران یکدیگرند و باید با حفظ وحدت خود، مانع نفوذ دشمن در جامعه اسلامی شوند.
وی اتحاد و انسجام میان مسلمانان را رمز پیروزی در برابر دشمنان عنوان کرد و افزود: تفرقه جامعه اسلامی مایه خوشحالی دشمنان است، بنابراین باید از اختلاف و تشتت دوری و با برادری و تعامل، زمینه آرامش و پیشرفت امت اسلامی را فراهم کرد.
امام جمعه سنندج بر مبارزه با اندیشه تکفیری مورد حمایت استکبار تاکید کرد و یادآور شد: در طول تاریخ به اثبات رسیده است که اتحاد واقعی مسلمانان نابود کننده مکر دشمنان بوده و امروز نیز همه باید در این راه ثابت قدم باشیم.
ماموستا خدایی به خصوصیات رفتاری پیامبر(ص) و عظمت شخصیت ایشان اشاره کرد و اظهار داشت: اکنون ۱،۵ میلیارد مسلمان شبانه روز و پنج مرتبه اسم محمد را ذکر می‌کنند که نشان از مرتبه والای این شخصیت بعد از ۱۴۴۰ سال دارد.
بنابر روایات اهل سنت۱۲ ربیع الاول و طبق روایات اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول ولادت پیامبر(ص) بوده که این ایام به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.
کارشناس شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان نیز در سخنان پیش از خطبه‌ها اظهار داشت: آب شرب شهر سنندج بعد از انجام تصفیه به صورت پیشرفته و با تجهیزات به روز، سالم و پایدار در شبکه شهری توزیع و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
سهراب نژاد بر تلاش شبانه روزی پرسنل این شرکت برای توزیع آب شرب سالم و بهداشتی به مشترکان تاکید کرد و افزود: این شرکت به ۴۳۸ هزار نفر از جمعیت سنندج خدمات می‌دهد و دارای ۱۵۱ هزار اشتراک در این شهر است.
وی از شهروندان خواست که نسبت به شایعات موجود در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی مبنی بر آلودگی آب شرب سنندج بی‌توجه باشند و گفت: شهروندان سنندجی با اطمینان خاطر از آب شرب این شهر استفاده کنند و هیچگونه نگرانی بابت سلامت آن نداشته باشند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.