به گزارش خبرنگار ایرنا، دانشجویان معترض می گویند در این رشته پذیرش شده و مراحل ثبت نام را نیز انجام داده و حدود یک هفته هم در کلاس ها حاضر شده اند ولی اینک دانشگاه می گوید امکان ادامه تحصیل شان در این رشته براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میسر نیست.
دانشجویان معترض و تعدادی از والدین آنها امروز برای پیگیری وضعیت تحصیلی خود مقابل دفتر رئیس دانشگاه آزاد واحد سنندج تجمع کرده و خواستار توضیح رئیس و رسیدگی به وضعیت تحصیلی خود شدند.
نوید زمانی یکی از این دانشجویان به خبرنگار ایرنا گفت: بیشتر دانشجویان حذف شده دارای شماره و کارت دانشجویی هستند، شهریه پرداخت کرده و یک هفته نیز سر کلاس درس این رشته حاضر شده اند.
وی اضافه کرد: تنها یک دانشکده پزشکی مرتبط با دانشگاه آزاد اسلامی در کل استان کردستان وجود دارد این در حالیست که برخی استان های دیگر حتی سه دانشکده پزشکی هم دارند.
زمانی افزود: با اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج ظرفیت پذیرش این تعداد دانشجو را دارد اما وزارت بهداشت اجازه پذیرش را در این واحد نمی دهد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج هم به خبرنگار ایرنا گفت: این تعداد دانشجو در میان قبول شدگان تکمیل ظرفیت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار داشتند.
محمدقربان کیانی افزود: امکان پذیرش 173 نفر به ما داده شد اما وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این تعداد را قبول نکرده است.
وی با اشاره به اینکه اکنون امکان پذیرش تنها 16 دانشجو در این رشته به واحد سنندج داده شده است، اظهار داشت: کسانی که در ردیف ذخیره یک تا 20 آزمون قرار داشتند هم در میان این 16 نفر قرار نگرفتند.
کیانی اضافه کرد: مذاکراتی را با مسئولان ذیربط دنبال می کنیم تا همه کسانی که حذف شده اند نیز بتوانند در این رشته تحصیل کرده و به کلاس های خود بر گردند.
وی یادآور شد: استان کردستان نیاز به تعداد بیشتری پرستار دارد و تعداد کنونی پاسخگوی نیازهای مراکز پزشکی نیست.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: جلسات متعددی برای افزایش ظرفیت و پذیرش دانشجو در این رشته داشته ایم که امیدواریم به نتایج مثبتی برسیم.
6108/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.