صادق ورمزیار در گفت و گو با جی پلاس؛

شرایط پرسپولیس خیلی بد نیست/ استقلال حتما جزو مدعیان است

یک کارشناس می گوید استقلال با بهبود عملکرد گلزنی مهاجمانش جزو تیم های مدعی این فصل خواهد بود. او همچین اعتقاد دارد پرسپولیس وضعیت نامناسبی ندارد و به مرور زمان بهتر خواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد

صادق ورمزیار در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس؛ درباره مشکل استقلال در گلزنی و ناکامی در دیدار با نساجی گفت: مشکل استقلال در زدن ضربه آخر است. سرعت بازی بالا بود و ما شاهد برنامه های تاکتیکی و تغییر سیستم در حین بازی بودیم. به نظرم تماشاگران از این بازی لذت بردند. بازی فقط گل کم داشت و هر دو تیم می توانستند گلزنی کنند. خود نساجی هم موقعیت هایی داشت اما فکر می کنم استقلال موقعیت های بیشتری خلق کرد.

این کارشناس فوتبال درباره گل نشدن موقعیت های استقلال در این دیدار گفت: مواقعی هم موقعیت‌ها گل نمی‌شود. ولی نکته مثبت بازی استقلال، استفاده از جوان ها در خلال این دیدار بود. فقط مربیان جوان جرات استفاده از جوان‌ها را دارند.

ورمزیار درباره قرار گرفتن علیرضا رضایی در درون دروازه استقلال و نیمکت‌نشینی حسینی و مظاهری گفت: رضایی عملکرد خوبی در این دیدار داشت. ما نمی‌دانیم این دو دروازه‌بان چه شرایطی داشتند که بازی نکردند چرا که در تمرینات نیستیم.

علیرضا رضایی استقلال نساجی هفته پنجم لیگ برتر

وی درباره مقایسه رضایی با طالبلو که در دهه هشتاد و در حضور برومند و قاسمی به ترکیب اصلی رسید اظهار کرد: قلعه‌نویی به طالبلو میدان داد و سال‌ها دروازه بان استقلال و تیم ملی شد. این بچه (رضایی) هم خوب بازی کرده و دو، سه موقعیت خوب گرفته است. آینده خوبی از آن رضایی است. امیدواریم او به خوبی ادامه دهد و اتفاقات خوبی بیافتد. اصول حرفه‌ای‌گری می‌گوید که او به خوبی به تمریناتش ادامه دهد.

بازیکن سال‌های دور استقلال درباره تاثیر تغییرات متعدد در ترکیب این تیم و کم گل بودن بازی ها گفت: وریا غفوری که سه روز تمرین نکرده بود. طبیعی بود از اول بازی نکند. رسم حرفه‌ای‌گری همین است. استفاده از یامگا در سمت راست زمین هم قابل قبول نبود. ما این بازیکن را در نیمه اول از دست دادیم و با تغییراتی که در نیمه دوم شکل گرفت، او در خط حمله چند موقعیت به دست آورد. وقتی از دور صحبت می کنید نمی دانید شرایط به چه شکلی است.

ورمزیار درباره تعویض‌های استقلال در دیدار با نساجی گفت: هر تعویضی یک تفکری پشت سرش است. می‌گویند تعویض‌ها هندوانه در بسته است. مطهری در بازی با ذوب آهن به زمین آمد و گل زد اما در این بازی ناکام بود.

وی درباره مشکل کنونی استقلال گفت: گرفتاری استقلال و 99 درصد تیم‌های ما نداشتن یک بازیکن بازیساز است. فقط سپاهان بازیکن بازیساز دارد به همین دلیل خیلی ها سیستم بازی خود را عوض کرده‌اند. بعد از کریمی و جباری در تیم ملی هم بازیساز نداریم. وقتی نمی توانید آدم مناسب را داشته باشید که به قول قدیمی ها برای مهاجمان لقمه بگیرد، مجبورید تعداد نفرات حاضر در محوطه جریمه را زیاد کنید که به برتری عددی برسید.

این کارشناس در واکنش به اینکه آیا به آینده این تیم پرستاره خوشبین است، گفت: حسین زاده و ژستد به گل نیاز دارند. ژستد باید با فوتبال ما آپدیت شود. هنوز خیلی جفت و جور نشده است. حسین زاده هم دوندگی زیادی دارد و موقعیت های زیادی را خلق می کند. این دو بازیکن اگر یک گل بزنند، در ادامه به گلزنی های خود ادامه خواهند داد. هیچ مهاجمی همیشه بدشانس نیست. فکر می کنم به طور صددرصد استقلال جزو مدعیان است. اما باید امتیاز بازی های خانگی را جمع کند.

وحید امیری مس رفسنجان پرسپولیس هفته پنجم لیگ برتر بیست و یکم

او درباره پرسپولیس و ناکامی این تیم در هفته های نخست و افزایش انتقادات از این تیم گفت: شرایط پرسپولیس نسبت به تیم های دیگر بد نیست. یک باخت و دو مساوی دلیل بر این نیست که وضعیت پرسپولیس نامناسب است. هر تیمی در ابتدای فصل به مشکل می خورد. تیم های بزرگتر هم در ابتدای فصل شکست هایی را داشتند. این تیم هم فقط سه امتیاز از مدعیان کمتر است. هنوز تا پایان دور رفت لیگ بازی‌های زیادی باقی مانده و دور برگشت هم در پیش است. اگر پرسپولیس و سایر تیم های مدعی دو برد متوالی در این فصل بیاورند روی غلتک می افتند.

این کارشناس به مشکلات پرسپولیس و جدایی چندین بازیکن اشاره کرد و افزود: نباید فراموش کنید که 4-5 بازیکن از تیم جدا شده‌اند و حدود 50 درصد ترکیب تیم تغییر کرده است. بازیکنان جوان و جویای نامی به پرسپولیس آمده‌اند که می‌خواهند به تیم ملی برسند. بنابراین برای اینکه پرسپولیس دوباره همان تیم منسجم فصل گذشته شود نیاز به زمان دارد.

دیدگاه تان را بنویسید