سرمربی پیشین تیم ملی در گفت و گو با جی پلاس؛

مهران حاتمی: المپیک بهترین فرصت برای خودنمایی بسکتبال ایران است

سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال ایران گفت: حضور در جمع 12 تیم المپیکی روزنه امیدی برای پیشرفت و بالابردن جایگاه بسکتبال ما است.

لینک کوتاه کپی شد

مهران حاتمی سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال ایران در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس، در خصوص شرایط تیم ملی بسکتبال ایران در آستانه المپیک اظهار کرد: من فکر می‌کنم المپیک یکی از بهترین فرصت‌هایی است که تیم ملی می‌تواند خودش را نشان بدهد چون حضور در جمع 12 تیم المپیکی روزنه امیدی است که جایگاه بسکتبالمان را بالاتر ببریم؛ امیدوارم بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم و بسکتبال ایران پیشرفت خوبی داشته باشد.

او با اشاره به همگروهی با آمریکا و فرانسه تصریح کرد: هر دو تیم‌های بسیار قوی هستند. ما قبلا هم تجربه بازی با آمریکا و فرانسه را داشتیم بنابراین زمان خوبی است که بازیکنان توانایی‌هایشان را نشان بدهند. در هر صورت هر دو بازی سخت است و توقع زیادی از بچه‌ها نداریم اما باید تمام سعی و تلاش خودشان را بکنند تا بتوانند یک بسکتبال خوب را به نمایش بگذارند و فکر می‌کنم همین برای مردم ما کافی است یعنی کسی توقع برد مقابل این دو تیم را ندارد.

حاتمی همچنین در خصوص عملکرد تیم ملی در انتخابی کاپ آسیا گفت: مسئله‌ای که وجود دارد این است که در مرحله اول انتخابی کاپ آسیا با تیم‌های رده دار بازی کردیم و تیم‌های سخت تری مانند چین، کره، نیوزلند، استرالیا و فیلیپین  هنوز باقی مانده‌اند که نیوزلند در گروه خودش از استرالیا بالاتر است؛ من فکر می‌کنم بازیکنان باید با آمادگی بیشتری وارد مرحله بعد بشوند چون این توانایی را دارند؛ به هر حال مرحله به مرحله بازی‌ها سخت تر می‌شود و باید خودمان را برای هر مرحله آماده کنیم.

او در مورد ترکیب بازیکنان و نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی تصریح کرد: انتخاب و دعوت بازیکنان با نظر سرمربی است و او است که در برابر تیم مسئولیت دارد. در هر صورت هر بازیکنی انتخاب می‌شود باید تلاش کند بهترین بازی‌اش را برای تیم ملی انجام بدهد.

سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال ایران در پایان صحبت‌های خود گفت: همیشه می‌گویم تمام مربی‌ها و مسئولان زمان مسابقه به این نتیجه می‎رسند که جوان گرایی نکردند و یا بازیکن کم دارند؛ به نظرم موردی که مانند تیم‌های بزرگ باید به آن فکر کنیم این است که همه در حال فراهم سازی یک زیر ساخت برای تیم‌های ملی خود هستند و ما نباید از این قافله عقب بمانیم؛ باید توجه بیشتری به جوان‌ها داشته باشیم و اجازه بدهیم تمام استعدادهایمان در سراسر ایران کشف شوند تا خودشان را در بسکتبال نشان بدهند بنابراین فدراسیون باید این بازیکن‌ها را شناسایی کند و مدت زمان زیادی زیر نظر بگیرد تا نگران این نباشیم که بعد از رفتن ستاره‌ها چه اتفاقاتی برای تیم ملی خواهد افتاد.

دیدگاه تان را بنویسید