در گفت وگو با جی پلاس مطرح شد

چرا مربیان در تراکتور دوام نمی آورند؟

صادق ورمزیار کارشناس فوتبال درباره عملکرد تیم ها در جام حذفی فوتبال توضیحاتی را بیان کرد.

لینک کوتاه کپی شد

صادق ورمزیار کارشناس فوتبال در گفت وگو با  خبرنگار ورزشی جی پلاس، درباره پیروزی استقلال برابر ذوب آهن و صعود به مرحله بعد جام حذفی اظهار کرد: به نظرم نحوه  بازی استقلال  متفاوت با دیدار قبلی‌اش مقابل ذوب آهن بود و  این تیم چیدمان بهتری در این بازی داشت. فکر می کنم  حضور حسینی درون دروازه استقلال بهترین نکته بازی بود.

ورمزیار درباره عملکرد حسین حسینی گفت: درست است حسینی یک گل خیلی بد خورد اما فکر می کنم اگر از حسینی زودتر در بازی ها استفاده می شد این گل هم از ذوب آهن نمی خورد. بازی خوب شروع شد و آبی پوشان در 20 دقیقه اول تحت تاثیر پرسینگ ذوب آهن بودند اما آنها از آن پرس و فشار خارج شدند و موقعیت به دست آوردند. البته در نیمه دوم استقلال به آن چیزی که می خواست رسید و گل زود هنگامی به ثمر رساند. همچنین گل تساوی  یک مقدار بازی را متعادل کرد اما آبی پوشان در  20 دقیقه پایانی بازی را در اختیار خود گرفتند و در یک حرکت گروهی به گل دوم رسیدند و می توانستند گل های بیشتری هم بزنند.

او در ادامه صحبت های خود تصریح کرد: استقلال بعد از گل برتری تعویض هایی انجام داد تا نتیجه را حفظ کند. خروج ارسلان مطهری و آمدن رضاوند نشان داد که مجیدی به دنبال حفظ بازی است و آبی پوشان با کسب 3 امتیاز این بازی به مرحله بعدی جام حذفی راه یافتند.

کارشناس فوتبال درباره اینکه اشتباهات دفاعی استقلال حل شده است، گفت: فرهاد مجیدی باید از همه بازیکنان به ترتیب استفاده کند. به نظرم استقلال نیمکت خوبی دارد اما اگر از  بازیکنان ذخیره استفاده نشود دیگر به درد مسابقه نمی خورند. من فکر می کنم باید از موسوی در این بازی استفاده می شد چون این بازیکن به تدریج شرایط روحی و روانی خود را از دست می دهد. فشار زیادی روی خط دفاعی استقلال در بازی جام حذفی نبود اما به طور کلی کادر فنی باید روی دفاع تیم کار بیشتری انجام بدهد. دفاع تیمی استقلال باید بهتر و هماهنگ تر شود تا ضعف دفاع های فردی کمتر نشان داده شود . من فکر می کنم استقلال بازیکنان و نیمکت خوبی دارد و اگر از آنها بهتر استفاده شود به طور حتم این تیم حرفهای زیادی در جام حذفی و حتی لیگ برتر فوتبال دارد. متاسفانه آبی پوشان با شکست برابر ذوب آهن امیدشان برای قهرمانی در لیگ برتر کمرنگ شد.

او درباره برد پرسپولیس برابر شاهین بندر عامری گفت: تیم شاهین بندر عامری تیم خوبی بود و نشان داد لیگ دسته دوم ما فوتبال خوبی دارد. این تیم بوشهری شجاع و نترس بازی کرد و این تیم  زمانی که 2 بر یک عقب بود توانایی این را داشت که بازی را مساوی کند اما تجربه پرسپولیس بالاتر بود و توانست نتیجه را با تعداد گل های بیشتر به نفع خود به پایان برساند.

کارشناس فوتبال درباره حذف تراکتور از گردونه رقابت‌های جام حذفی و استعفای رسول خطیبی گفت:  تیم تراکتور یکی از تیم های خوب فوتبال کشورمان است اما اینکه چرا مربیان ما در تراکتور دوام نمی آورند جای سوال دارد؟ در سال های گذشته مربیان خارجی، تقوی ، الهامی ، منصوریان و در مقطعی مسعود شجاعی هدایت تراکتور را برعهده داشتند اما  اتفاقات  رخ داده در این تیم تبریزی را متوجه نمی شوم. تراکتور یکی از تیم های  خوب و ریشه دار که می تواند به فوتبال کشورمان کمک کند. امیدوارم محیطی آرام برای مربیان  در تبریز به وجود آورند و ثبات مربیگری را در این تیم شاهد باشیم. به نظرم ثبات به تیم تراکتور می تواند کمک کند.

ورمزیار درباره برد فولاد برابر قشقایی گفت: تیم های  ما در لیگ های پایین تر خوب عمل کردند و زیر ساخت های  فوتبال ما خیلی قوی است و بازی های لیگ های برتر، دسته یک و دسته دوم با یکدیگر تفاوتی ندارند و فاصله تیم ها با یکدیگر زیاد نیست.

او درباره عملکرد تیم ها در  مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال گفت:  تیم های نامدار ما توانستند نتیجه لازم را بگیرند و به مرحله بعد صعود کنند اما در مراحل بعد باید ببینیم تیم ها به چه قرعه ای می خورند و قرعه ها مشخص کننده است. البته جا دارد به تیم های لیگ دسته یک  و دوم به خاطر بازی های خوب خود خسته نباشید بگویم.

 

دیدگاه تان را بنویسید