sport

گزارش کامل جی پلاس از شهرآورد 94

داربی 94 دو طعم متفاوت از خود برجای گذاشت. حسرت قرمزها که یک پیروزی پرگل بالقوه را با تساوی عوض کردند و رستگاری واپسین لحظات برای آبی ها که شاید فریبنده باشد اگر سرپوشی شود بر اشتباهات فنی.

گروه ورزشی جی پلاس، دیدار معوقه هفته هشتم لیگ برتر فوتبال بین دو تیم استقلال و پرسپولیس از ساعت 16:35 دقیقه دوشنبه 22 دی در ورزشگاه آزادی برگزار شد که این بازی با تساوی 2-2 به پایان رسید.

حواشی و اتفاقات کامل دربی 94 را در زیر می خوانید.

 • واکنش های مجازی به دربی 94

   

   

  استوری ها بعد از دربی
  بهرام افشاری بازیگر

   

  استوری ها بعد از دربی
  آرش برهانی مربی استقلال

   

  استوری ها بعد از دربی
  سبحان خاقانی بازیکن استقلال

   

  استوری ها بعد از دربی
  وینفرد شفر سرمربی اسبق استقلال

   

  استوری ها بعد از دربی
  محمد حسین کنعانی زادگان بازیکن پرسپولیس

   

 • صحبت های بازیکنان استقلال بعد از دربی

   

  وریا غفوری پس از دربی پایتخت در جمع خبرنگاران گفت: به نظر من تیم ما می‌توانست خیلی بهتر کار کند. انتظارم این بود تا خودم و سایر بچه‌ها خیلی بهتر بازی کنیم، اما متاسفانه آنطور که می‌خواستیم پیش نرفت. آلودگی هوا نیز فاجعه بود و نفس کشیدن در این هوا را خیلی سخت می‌کرد.

  او ادامه داد: درخواست ما از مسؤولان این است تا رسیدگی کنند چون در این هوا نمی‌شود فوتبال بازی کرد. باید فکری به حال ما شود؛ حالا ما ورزشکاران به کنار، باید مسؤولان کاری کنند تا مردم بتوانند به راحتی نفس بکشند.

  کاپیتان استقلال در خصوص اینکه تعویض سید احمد موسوی شرایط را برای این تیم تغییر داد، ابراز کرد: من کارشناس نیستم و باید فیلم بازی را ببینیم و بعد نظر بدهیم.

  غفوری اضافه کرد: توقع از خودم و تمام تیم بیشتر بود، اما آنطور که می‌خواستیم پیش نرفت ولی به تمام هواداران قول می‌دهم تا در بازی‌های بعد بهتر کار کنیم و تیم پُرقدرت‌تری می‌بینیم.

  او در خصوص گلایه بازیکنان استقلال از شرایط مالی این تیم ابراز کرد: من می‌گویم این وضعیت فاجعه است. هنوز ۶-۵ بازیکن از سال قبل طلبکار هستند. هنوز دریافتی ما تعدادی از بازیکنان به ۱۰ درصد نرسیده است.

  کاپیتان استقلال یادآور شد: پس از دیدار با گل‌گهر می‌گویند که قبل از دربی یک پرداختی خیلی خوب داریم، اما متاسفانه این پرداختی خیلی خوب آنقدر کم بود که روی من نشد آن را با بازیکنان در میان بگذارم. ترجیح دادم باشگاه همان پرداختی کم را نداشته باشد تا اعصاب بازیکنان برهم نریزد. این وضعیت فاجعه است.

  غفوری در واکنش به وعده مدیران باشگاه استقلال برای پرداخت پاداش به بازیکنان گفت: من از همین جا اعلام می‌کنم که بازیکنان استقلال پاداش نمی‌خواهند. ما مطالبات و حق و حقوق خودمان را می‌خواهیم تا سر وقت باشد. اگر منظم نیست، فقط یکی، دو ماه تاخیر داشته باشد، نه به این صورت که یک ماه دیگر نیم‌فصل است ولی برخی بازیکنان ۱۰ درصد دریافتی داشتند، عده‌ای به ۱۰ درصد نرسیدند و چند نفر هم از سال‌های قبل طلبکار هستند. نمی‌دانم واقعا (مدیران باشگاه) چه کاری انجام می‌دهند.

  او درباره اینکه یحیی گل‌محمدی عنوان کرده وضعیت در استقلال خیلی خوب است و مدیران این باشگاه توجه ویژه‌ای به تیم دارند، اظهار کرد: وزارت ورزش متولی این دو باشگاه است و آنها باید پاسخگوی وضعیت دو تیم باشند. بالاخره یک تیم راضی است و تیم دیگر نه.

  کاپیتان استقلال تاکید کرد: افرادی که در این باشگاه هستند، بدون اجازه‌ی وزارتخانه آب نمی‌خورند. آقای مددی کوچک‌ترین کاری را بدون اجازه وزارت‌خانه انجام نمی‌دهد؛ حتی یک امضای ساده. باید این سوال(بهتر بودن شرایط دو تیم) را از وزارتخانه و مدیران باشگاه بپرسید.

  غفوری در خصوص اینکه محمود فکری عنوان کرده از سوی سکوهای پرسپولیس محمد نادری را تحت فشار می‌گذاشتند، گفت: من متوجه این مسائل نشدم.

  رشید مظاهری، دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال بعد از تساوی برابر پرسپولیس اظهار کرد: بازی خوبی بود. آقای کرمانشاهی خوب سوت زد ولی اگر پنالتی ما را می‌گرفت بازی برمی‌گشت. خدا را شکر همه سالم هستند.

  او درباره مطالبات بازیکنان استقلال هم، گفت: اصلا بحث خودم نیست و من کاری به این چیزها ندارم. بازیکنان ما آنقدر محجوب هستند که قبل از بازی جمع شدند و گفتند درباره بحث مالی صحبتی نداریم و می‌خواهیم بازی کنیم. اما خود مدیران آمدند به ما گفتند که می‌خواهند مبلغ قابل توجهی را به حسابمان واریز کنند. بازیکنان با تمام وجود بازی کردند.

  مظاهری در پاسخ به این پرسش که چه کسی پیش از داربی به بازیکنان قول پرداخت مطالبات را داد هم بیان کرد: آقای مددی صحبت کردند و به بازیکنان قول دادند. فقط آقای مددی نیست و همه اعضای هیات مدیره باید همکاری کنند. کل بازیکنان تیم خیلی خوب هستند. از مدیران خواهش می‌کنم به بازیکنان رسیدگی کنند تا شرایط از این بدتر نشده است. خوشحالم که با این بازیکنان هم‌تیمی هستم. به عنوان یک کوچک‌تر درخواست می‌کنم سریع‌تر به بازیکنان رسیدگی کنند.

  محمد دانشگر پس از پایان دربی در تونل ورزشگاه زادی عنوان کرد: متاسفانه مساوی کردیم و بازی الکی سخت شد. اصلا اشتباهات فردی نبود. وقتی تیم گل می‌زند، روی کار تیمی و وقتی گل می‌خورد، بخاطر دفاع تیمی است.

  او ادامه داد: بچه‌های تیم خسته نباشند؛ خیلی خوب کار کردند و مهدی(قایدی) هم همیشه خوب است.

  مدافع استقلال درباره شانس قهرمانی تیمش در این فصل ابراز کرد: هنوز زود است درباره قهرمانی صحبت کنیم ولی ما همین روند را ادامه می‌دهیم و 100 درصد برای شادی هواداران و خودمان تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم؛ هرچند باشگاه به تیم بی‌مهری می‌کند و آن را رها کرده است.

  دانشگر اضافه کرد: همه جوره تحت فشار هستیم. سال‌های قبل حداقل مدیرعامل یا یک نفر از باشگاه می‌آمد و همینطور قول می‌داد، اما این بار حتی یک نفر نیامد حتی به ما قول بدهد. واقعا محمودخان(فکری) با کادرش تنها است.

   

  او در واکنش به وعده مدیران استقلال برای دادن پاداش به بازیکنان اذعان کرد: گفتن پاداش خوب از داخل باشگاه که فایده‌ای ندارد. باید مطالبات بازیکنان را بدهند. الان هفته دهم هستیم و هنوز 6-5 درصد دریافتی داشتیم. تا الان هم اگر حرفی نزدیم، به دلیل صحبت‌های محمودخان و آقا وریا با بازیکنان بود.

   

 • صحبت های بازیکنان پرسپولیس در پایان بازی

   

  کمال کامیابی‌نیا پس از تساوی استقلال مقابل پرسپولیس در دربی 94 اظهار داشت: بازی قشنگی بود اما متأسفانه نتوانستیم تا آخر برتری را حفظ کنیم، فقط می‌توانم بگویم که حیف شد.

   

  وی در مورد این که موقعیت‌هایی که نوراللهی از دست داد همه را یاد جری بنگستون انداخت، گفت: تا آخر فصل هنوز خیلی مانده و ما می‌توانیم امتیازات را جمع کنیم.

  هافبک پرسپولیس در مورد این که قبل از مسابقه به خاطر سه بازی عقب افتاده هجمه‌های زیادی به این تیم می‌شد، گفت: همه می‌بینند که ما خیلی خوب بازی می‌کنیم. امیدوارم بدشانسی‌ها دست از سر ما بردارد.

  وحید امیری گلزن دربی جمع خبرنگاران اظهار داشت: خدا راشکر که بازیکنان کمک کردند و من گل زدم. زمان می‌برد که پرسپولیس بازگردد و هواداران نباید به این تیم شک کنند.

  وی در پاسخ به این سوال که چرا پرسپولیس وقتی به بازی برمی‌گردد، نمی‌تواند نتیجه را حفظ کند، گفت: شما شک نکنید که بازیکنانی که تجربه بالایی دارند باید بازی را مدیریت کنند. چه از من و چه بازیکنان دیگر. پس از فینال آسیا و شرایط سخت روحی و پس از بازگشت تیم به ایران، حواشی زیاد اطراف تیم بود و شرایط روز به روز بهتر می‌شود.

  بازیکن پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگار درباره اینکه آیا این تیم بار دیگر مانند 4 فصل گذشته به کورس رقابت باز می‌گردد، اظهار داشت:  شما شک نکنید که هوادار از پرسپولیس انتظار دارد که همواره شرایط خوبی داشته باشد و شما شک نکنید که این اتفاق خواهد افتاد و باز هم پرسپولیس یک مدعی خواهد بود.

   

 • پیروانی: حق به حقدار نرسید

   

  افشین پیروانی نیز در پایان بازی اظهار داشت: در این مسابقه حق به حقدار نرسید. ما مستحق پیروزی بودیم و نشان دادیم که اگر به فینال آسیا رسیدیم، به حق بوده است.

  وی در مورد این که گل محمدی کم مانده بود نیمه مربیان را پیروز شود، گفت: ما بهترین مربی و کادر فنی با دانشی را داریم و فوتبال خوبی را به نمایش گذاشتیم، اما موقعیت‌هایمان گل نشد. حتما در بازی‌های بعد بهتر نتیجه می‌گیریم.

  سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس در مورد این که داوری چگونه بود، گفت: قضاوت کرمانشاهی خوب بود اما در صحنه‌ای که بازیکن ما تک به تک بود و رویش خطا شد، باید یار حریف را اخراج می‌کرد. حالا نمی‌خواهیم دیگر زیاد در مورد داوری صحبت کنیم.

   

 • مطهری: باید از موقعیت هایمان بهتر استفاده کنیم

   

  حمید مطهری پس از تساوی دو بر دو دردربی 94 در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گل اول بازی را به دلیل عدم تمرکز از دست دادیم، شما دیدید که فوتبال رو به جلو داشتیم، استفاده از تمام فضاها، استفاده از کانال‌های کناری، گل‌هایی که زدیم، انتقال به حمله عالی و گل‌های عالی و هواداران فوتبال از بازی ما لذت بردند.

  وی افزود: گل دومی که خوردیم خیلی به ما ضربه زد و باید پیروز می‌شدیم و باید روی موقعیت‌ها بهتر عمل می‌کردیم و همیشه به کار زیاد و تلاش اعتقاد داریم و باید این نقیصه را بهبود ببخشیم.

   

 • بهترین بازیکن دربی

   

  احسان پهلوان دو پاس‌گل داد، بیشتر از هر بازیکن درون زمین دریبل موفق (۴) و تکل موفق (۳) داشت و نمره ۸.۲۶ را از متریکا دریافت کرد.

   

 • تست دوپینگ از چهار بازیکن سرخابی

   

  دو بازیکن از استقلال و پرسپولیس تست دوپینگ دادند.

  سید جلال حسینی و کنعانی زادگان از پرسپولیس و  مهدی پور و مرادمند از استقلال تست دوپینگ دادند.

   

   

 • ویدیوی گل قایدی به پرسپولیس

   

 • جدول رده بندی لیگ برتر در پایان دربی 94

   

  photo_2021-01-11_18-33-03

 • پایان دربی 94 با تساوی 2-2

   

  در نهایت این مسابقه با تساوی 2-2 به پایان رسید.

 • گل دقیقه 93 قایدی

   

  در دقیقه 93 با عبور توپ قایدی از میان پاهای لک درون دروازه قرار گرفت و بازی 2-2 شد.

 • گل آفساید دیاباته

   

  در دقیقه 91 بازی دیاباته دروازه پرسپولیس را باز کرد اما داور آفساید گرفت.

 • گلزن پرسپولیس از زمین بیرون رفت

  در دقیقه 86 آرمان رمضانی به جای مهدی عبدی به زمین آمد.

 • تعویض سوم برای استقلال

   

  در دقیقه 80 اسماعیلی به جای مهدی پور به زمین آمد.

 • ناکامی سه باره نورالهی

   

  یک دقیقه بعد از گل دوم نورالهی در موقعیت تک به تک با مظاهری توپ را به بالای دروازه زد.

 • بازگشت پرسپولیس

   

  وحید امیری در دقیقه 66 برای دومین بار دروازه مظاهری را باز کرد.

 • تعویض دوم برای استقلال

   

  محمد دانشگر در دقیقه 65 به جای محمد نادری به زمین آمد.

 • ویدیوی گل پرسپولیس

   

 • موقعیت قرمزها از دست رفت

   

  در دقیقه 61 مهدی عبدی موقعیت عالی گلزنی را براثر تعلل از دست داد.

 • رفتار عجیب سکونشینان پرسپولیس با محمد نادری/ دفاع کریم باقری از بازیکن استقلال

   

  اعضای سکونشین تیم پرسپولیس و یکی از ماساژورهای این تیم(فراز اوجاقی) که پشت نیمکت این تیم حضور دارند هر گاه محمد نادری صاحب توپ می شود بر سر این بازیکن فریاد می زدند. در یک صحنه ماساژور پرسپولیس با صدای بلند فریاد زد سیامک (نعمتی) چپ استقلال خیلی ضعیف است از همان سمت فرار کن!

   

  محمد نادری به واسطه حضورش در تیم فوتبال پرسپولیس و انتقالش به استقلال از چهره های مورد توجه بازی بود، تعدادی از افراد کادر پرسپولیس که روی سکوها مستقر بودند، در دقایقی جملاتی را به صورت هماهنگ علیه وی به زبان آوردند که این مسئله با واکنش تند و شدید کریم باقری مواجه شد.

  وقتی که نادری در دقیقه .65 تعویض شد و جای خود را به محمد دانشگر داد، یکی از اعضای پرسپولیس خطاب به او گفت کار خدا را ببین، که این جمله به گوش کریم باقری رسید و او با فریادی بلند این فرد را به سکوت دعوت کرد.

  نادری که بعد از مدت ها مصدومیت در دیدار مقابل پرسپولیس به میدان رفته بود، در صحنه گل مهدی عبدی، در کنار عارف غلامی، لحظه فرود توپ را درست تشخیص نداد تا گل تساوی پرسپولیس رقم بخورد؛ این همان مسئله ای بود که مورد توجه کادر پرسپولیس روی سکوها قرار داشت.

   

 • آغاز نیمه دوم

   

  در آغاز نیمه دوم دیاباته به جای مهدی قایدی به بازی آمد.

 • پایان نیمه اول با برتری استقلال

   

  نیمه اول بازی دو تیم با پیروزی یک بر صفر استقلال همراه شد.

 • رخصت نادری از گل محمدی

   

  محمد نادری پیش از شروع مسابقه با یک دسته گل نزد یحیی گل محمدی رفت و با او خوش و بش کرد.

   

  دربی 94- پرسپولیس - استقلال- محمد نادری- یحیی گل محمدی

 • دومین گل سریع تاریخ در دربی 94

   

  گل ارسلان مطهری پس از 1 دقیقه و 7 ثانیه از شروع بازی، دومین گل سریع تاریخ شهرآوردهای استقلال و پرسپولیس است

  رکورد سریعترین گل شهرآوردهای تهران متعلق به علی سامره در دربی شماره 54 است که در شهر تبریز و در ثانیه 49 موفق شد دروازه داوود فنایی را باز کند

   

 • کارت زرد برای فکری در دقیقه ۲۹

   

  سرمربی استقلال به کارت نگرفتن سید جلال حسینی به دلیل خطا بر روی مطهری معترض بود.

   

 • عکس تیمی پرسپولیس و استقلال

   

  دربی 94- پرسپولیس - استقلال

   

  دربی 94- پرسپولیس - استقلال

   

 • عکس یادگاری کادرفنی دو تیم

   

   

  دربی 94- پرسپولیس - استقلال- کادر فنی

 • دقیقه 19

   

  مهدی عبدی موقعیت خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه سر او از کنار دروازه به بیرون رفت.

 • دقیقه 10

   

  برخورد توپ به دست در محوطه جریمه پرسپولیس که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

   

   

 • ویدیوی گل مطهری به پرسپولیس

   

 • گل اول برای استقلال

   

  در دقیقه دو روی تعلل مدافعان پرسپولیس امیرارسلان مطهری گل اول را به ثمر رساند.

 • آغاز دربی 94

   

  بازی با سوت رضا کرمانشاهی آغاز شد.

 • گرم کردن پرسپولیسی ها قبل از مسابقه

   

  گرم کردن بازیکنان پرسپولیس قبل از آغاز مسابقه

   

  گرم کردن بازیکنان پرسپولیس قبل از آغاز مسابقه

   

  گرم کردن بازیکنان پرسپولیس قبل از آغاز مسابقه

   

  گرم کردن بازیکنان پرسپولیس قبل از آغاز مسابقه

 • شجاعی نرسید

   

  علی شجاعی به خاطر مصدومیت به دربی  نرسید ومحمد انصاری در فهرست پرسپولیس قرار گرفت.

   

 • تیم داوری دربی 94

   

  تیم داوری دربی 94

 • مظلومی: آماده دربی هستیم

   

  پرویز مظلومی سرپرست تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگویی تلویزیونی پیش از دربی ۹۴ پایتخت و مصاف تیمش مقابل پرسپولیس اظهار کرد: داربی حساسیت خاص خودش را دارد. ما شرایطی رل در این هفته فراهم کردیم و تیم در آرامش بود. ما این مساله را در همه زمینه‌ها ایجاد کردیم و خواستیم بازیکنان تمرکزشان روی داربی باشد. تیم کاملا آماده است و شرایط خوبی داریم و امیدواریم آن چیزی که مربی مد نظر دارد، توسط بازیکنان پیاده شود. دست آقای فکری برای تغییرات باز است.

  او درباره خاطراتش از داربی پایتخت  و گلزنی او در داربی گفت: استادیوم آزادی پر از خاطره است. زمانی که من دستیار پورحیدری بودم یا زمانی که سرمربی استقلال بودم و ۴ بار داربی را پشت سر هم بودیم، خاطرات مختلفی را تجربه کردیم. آن بازی که من گل زدم پرتماشاگرترین بازی بود و به خاطر آن  ۲۰ دقیقه بازی به تاخیر افتاده بود. مرحوم ناصر حجازی و علی پروین به هواداران گفتند تا از نورافکن‌ها جدا شوند و بیایند پایین تا شرایط بازی ایجاد شود.

  مظلومی افزود: ما آن بازی را بردیم و هزاران تماشاگر پشت استادیوم بودند. آن داربی با جمعیت زیاد و با آن شرایط برگزار شد و خون از دماغ کسی بیرون نیامد. در این بازی که تماشاگر نیست و داربی لذتش به حضور تماشاگران است و امیدوارم تماشاگران در خانه از بازی لذت ببرند.

  سرپرست تیم فوتبال استقلال در پایان گفت: ما به دنبال پیروزی هستیم. اتفاقات بازی را نمی‌شود پیش‌بینی کرد. تیم مقابل هم به دنبال پیروزی است اما تلاش ما بر این است تا بتوانیم داربی را با پیروزی پشت سر بگذاریم.

 • پیروانی‌:‌ انرژی هواداران را از راه دور حس می‌کنیم

   

  افشین پیروانی درباره آخرین وضعیت تیم پرسپولیس قبل از دربی 94 پایتخت اظهار داشت: خدا را شکر شرایط تیم خوب است. همه از حساسیت این بازی مطلع هستند و با توجه به این که از پرسپولیس توقع برد وجود دارد هم قسم شده‌ایم و با تمام توان به این بازی آمده‌ایم تا با تمام قدرت بازی خوبی به نمایش گذاشته و برنده شویم.

  وی درباره گلزنی خود در دربی سال 78 که با قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی به پایان رسید، توضیح داد: فکر می‌کنم یکی از بهترین لحظه‌های زندگی ورزشی‌ام بود که توانستم با گلزنی به تیمم برای قهرمانی در جام حذفی و بردن استقلال کمک کنم. بازی کردن در شهرآورد افتخار است و افتخار دیگر گلزنی در دربی است. ان‌شاءالله بتوانیم امروز هم به موفقیت رسیده و آن شادی را تکرار کنیم.

  مدیر تیم پرسپولیس درباره غیبت هواداران در بازی امروز اظهار داشت: بیشترین طرفدار و هوادار را داریم و اگر قرار باشد تیمی ضرر کند و از این موضوع آسیب ببیند پرسپولیس است اما مطمئنا انرژی هواداران را از راه دور حس می‌کنیم و امیدوارم ما را دعا کنند تا در این مسابقه هم برنده شویم.

  پیروامی در مورد پیش بینی‌اش از نتیجه دربی گفت: ان‌شاءالله می‌بریم.

   

 • ترکیب استقلال

   

  رشید مظاهری، محمدحسین مرادمند، عارف غلامی، احمد‌ موسوی، محمد نادری، مسعود ریگی، مهدی مهدی پور، آرش رضاوند، وریا غفوری، مهدی قایدی، ارسلان مطهری

   

 • ترکیب پرسپولیس

   

  حامد لک، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سید‌جلال حسینی، سعید آقایی، سیامک نعمتی، کمال کامیابی نیا، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی

   

 • تب سنجی بازیکنان پرسپولیس قبل از دربی

   

   

  تب سنجی بازیکنان پرسپولیس قبل از دربی

   

  تب سنجی بازیکنان پرسپولیس قبل از دربی

 • دربی بدون تماشاگر با حضور تماشاگر!

   

  با توجه به برگزاری بازی بدون حضور تماشاگران، دور تا دور ورزشگاه آزادی مأموران نیروی انتظامی مستقر هستند و اجازه حضور هیچ فرد متفرقه‌ای را به داخل ورزشگاه نمی‌دهند. 

  تعدادی از تماشاگران دو تیم با در دست داشتن پرچم‌های قرمز و آبی در مقابل درب غربی مجموعه ورزشی آزادی حضور دارند.

  تدابیر شدید امنیتی در ورزشگاه آزادی صورت گرفته و خودروهایی که قصد ورود به مجموعه را دارند بازرسی می‌شوند.

   

   

  دربی 94

   

  تعدادی از هواداران مقابل ورزشگاه در دربی 94

 • دربی با آلودگی

   

  کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران برگزار و مقرر شد تمهیدات لازم بهداشتی و مراقبتی برای برگزاری بازی فوتبال امروز بین تیم های استقلال و پرسپولیس از طریق هماهنگی سازمان لیگ و دانشگاه علوم پزشکی تهران به منظور استقرار تیم‌های اورژانس و ... اتخاذ شود.

   

 • کاروان استقلال به ورزشگاه رسید

   

 • ورزشگاه آزادی دو ساعت قبل از آغاز دربی

   

   

 • استقلال عازم ورزشگاه آزادی شد

   

 • رختکن پرسپولیس قبل از دربی

   

 • استوری کالدرون در آستانه دربی 94

   

  استوری کالدرون برای دربی 94

 • رختکن استقلال قبل از دربی94

   

  رختکن استقلال پیش از دربی

 • استادیوم آزادی در فاصله کمتر از ۴ ساعت تا شروع دربی

   

   

   

  ورزشگاه آزادی قبل از دربی

   

  ورزشگاه آزادی قبل از دربی

   

  ورزشگاه آزادی قبل از دربی

   

  ورزشگاه آزادی قبل از دربی

 • خلیل‌زاده رئیس هیئت مدیره استقلال: پرسپولیس مدیرعامل دانا و هیئت مدیره فهیمی دارد

   

   امروز دربی را در پیش داریم و امیدوارم بازی خوبی برگزار شود. رقیب ما، تیم بزرگی است و هواداران زیادی دارد. این باشگاه مدیرعامل دانا و هیئت مدیره فهیمی دارد. از آن طرف، استقلال در صدر جدول قرار گرفته و آماده دربی است. امیدوارم بازی امروز زیبا و همراه با پیروزی استقلال باشد. انتظار دارم بازیکنان خوب بازی کنند و نمایشی جوانمردانه داشته باشند.

  هیئت مدیره مبالغی را برای پیروزی در نظر گرفت، به طوری که اسپانسر باشگاه 500 میلیون تومان، بنده 200 میلیون و مهدی عبدیان نیز 200 میلیون در نظر گرفته است و پس از برد به بازیکنان پرداخت می‌شود.

  حجت نظری باید صحبت کند و نباید تداخل کاری پیش بیاید. مهدی عبدیان نیز قرار بود خودش را برساند که نتوانست و قرار شد که فردا جلسه هیئت مدیره باز هم برگزار شود. ظاهرا محدودیت‌هایی برای حضور افراد در نظر گرفته‌اند و تنها پنج کارت به باشگاه‌ها داده‌اند، بنابراین ما تابع قانون هستیم.

   

 • رکوردهای دربی

   

  استقلال 1047 روز است که دربی را در 90 دقیقه نبرده است!

 • پرسپولیس؛ تنها تیم بدون شکست لیگ

   

  پرسپولیس تنها تیم بدون شکست لیگ برتر است و هر زمانی که پرسپولیس بدون شکست پا به دربی گذاشته، شکست نخورده است

   

   

 • رکوردها/ بهترین پاسورهای تاریخ شهرآورد

   

  ۶ پاس گل :

  ابراهیم آشتیانی از پرسپولیس

  ۴ پاس گل:

  علی جباری از استقلال

  مجتبی جباری از استقلال

  فرزاد مجیدی از استقلال

  ۳ پاس گل:

  مهدی امیرآبادی از استقلال

  سیاوش اکبرپور از استقلال

  امیر قلعه‌نویی از استقلال

  کریم باقری از پرسپولیس

  ۲ پاس گل:

  هروویه میلیچ از استقلال

   

 • رکوردها/ بیشترین بازی در دربی به عنوان بازیکن

   

  ۲۰ بازی : علی پروین (پرسپولیس)

  ۱۹ بازی : علیرضا واحدی‌نیکبخت (استقلال ۱۳ بازی -- پرسپولیس ۶ بازی)

  ۱۸ بازی : امیرحسین صادقی -- محمود فکری (استقلال) /// افشین پیروانی (پرسپولیس)

  ۱۷ بازی : کارو حق‌وردیان  -- علی جباری (استقلال) /// بهروز رهبری‌فرد (پرسپولیس)

  ۱۶ بازی : پژمان منتظری -- آرش برهانی -- فرهاد مجیدی -- جواد زرینچه -- ناصر حجازی -- اکبر کارگرجم (استقلال)

  ۱۵ بازی : مهدی رحمتی -- صادق ورمزیار (استقلال) /// کریم باقری -- ابراهیم آشتبانی -- اصغر ادیبی (پرسپولیس)

  ۱۴ بازی : خسرو حیدری -- حنیف عمران‌زاده -- غلامحسین مظلومی (استقلال)

  علی انصاریان (استقلال ۲ بازی -- پرسپولیس ۱۲ بازی)

   

 • اظهارنظر وینفرد شفر درباره وضعیت استقلال

   

  سرمربی اسبق استقلال:

  شانس استقلال این است که برای این دربی وریا غفوری را دراختیار دارد که یک انسان فوق‌العاده و بازیکنی عالی است

  به‌نظرم استقلال تیم خوبی است و در این مدت امتیازات خوبی گرفته و عملکرد مطلوبی داشته و شانس‌های خوبی برای کسب موفقیت در این دیدار دارد.

  درباره فرشید اسماعیلی که پنالتی را چیپ زد، هیچ مشکلی نيست. فرشید می‌خواست یک سوپرگل به ثمر برساند اما ضربه‌اش به بیرون رفت.

   

 • پیام جالب پسر هوادار فوت شده پرسپولیس

   

  در آستانه دربی سام پسر هوادار فوت شده پرسپولیس با ارسال پیامی به اردوی پرسپولیس به آن‌ها روحیه داد. او در این پیام خطاب به یحیی و بازیکنان پرسپولیس گفت: به خاطر پدرم دربی را ببرید تا روحش شاد شود.

   

  gPySUnBsYGcZ

   

 • هواداران پرسپولیس نگران نباشند!

   

  کاوه علی اسماعیلی در باره آخرین وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس در آستانه دربی 94 پایتخت اظهار داشت: متأسفانه در 4 بازی گذشته خود نتوانستیم به پیروزی برسیم، اما عملکرد بازیکنانمان در این مسابقات درخشان و خوب بود. یحیی گل محمدی هم در نشست خبری  قبل از این بازی این موضوع را تأیید کرد که برای کسب پیروزی تقریبا همه کار انجام دادیم اما به دلیل بدشانسی و برخی مسائل که اکنون زمان صحبت در باره آن نیست نتیجه نگرفتیم.

  وی افزود: اکنون بازیکنان‌مان در محل اردوی خود هستند. روز گذشته همراه با مدیرعامل، عضو هیأت مدیره و معاون باشگاه به محل تمرین رفتیم و شرایط در تیم پرسپولیس خیلی مطلوب است. همه می‌دانند بازی‌های بزرگ مانند دربی، فینال لیگ قهرمانن و فینال جام حذفی ناخودآگاه بازیکنان را با خود همراه می‌کند و نیازی به انگیزه‌های آن‌چنانی و روحیه دادن‌های فراطبیعی نیست. در تمرین دیروز خیلی عمیق به تیم نگاه کرده و اکنون می‌توانم به هواداران بگویم خیالتان راحت باشد و نگران نباشید، زیرا بازیکنان پرسپولیس مثل همیشه با تمام وجودشان وارد زمین می‌شوند.

   

 • پست اینستاگرامی ابراهیم شکوری سخنگوی باشگاه پرسپولیس در آستانه شهرآورد

   

   

  پست اینستاگرامی ابراهیم شکوری

 • "75 سال افتخار"

   

  طرح موزايیکی کانون هواداران استقلال در ورزشگاه آزادی منتشر شد.

   

  photo_2021-01-11_11-16-43

   

   

 • کری خوانی پرسپولیس روی سکو!

   

   

  طرح جدید کانون هواداران باشگاه پرسپولیس روی سکوهای استادیوم آزادی «ما همیشه بالا هستیم.»

   

  طرح موزاییکی پرسپولیسی ها برای دربی

   

 • برگزاری دربی 94 به صلاح نیست!

   

  حسین شهیدزاده مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران: فوتبال ورزشی سنگین و نیازمند تحرک شدید بازیکنان است و می‌تواند خطرات ناشی از شرایط ناسالم هوا را برای بازیکنان تشدید کند و از این رو برگزاری شهرآود به مصلحت نیست.

   

 • پوستر AFC از دربی 94

   

  توئیتر رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا پوستری مخصوص این بازی حساس را طراحی کرد و برای مخاطبانش به نمایش گذاشت.

   

  3DYJVl2x3cw3

 • باشگاه استقلال خطاب به هواداران؛ جای شما در آزادی خالی است

   

  باشگاه استقلال با انتشار ویدیویی جای خالی تماشاگران در بازی حساس مقابل پرسپولیس را توصیف کرد.

   

 • آخرین دربی قرن

   

  دیدار معوقه پرسپولیس و استقلال ساعت 16:35 دقیقه دوشنبه 22 دی در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

 • ترکیب احتمالی پرسپولیس

   

  یحیی گل محمدی به احتمال زیاد ترکیب حامد لک، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیدجلال حسینی، سعید آقایی، سیامک نعمتی، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، امید عالیشاه، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی را برای دیدار با استقلال به میدان می فرستد.

   

 • ترکیب احتمالی استقلال

   

  محمود فکری به احتمال زیاد رشید مظاهری، محمد نادری، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی، احمد موسوی، مهدی مهدی پور، مسعود ریگی، وریا غفوری، آرش رضاوند، مهدی قایدی و امیر ارسلان مطهری برای بازی امروز مقابل پرسپولیس در ترکیب قرار می دهد.

   

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1491144
ارسال نظر

موضوعات داغ