اخبار مرتبط

علیرضا صفری روز سه شنبه در بازدید از اتاق عمل و زایشگاه بیمارستان دکتر غرضی شهرستان ملایر اظهار داشت: با توجه به تجهیز اتاق عمل در این ۲ بیمارستان و جذب پزشکان متخصص و جراح مورد نیاز، امیدواریم بتوانیم جراح مغز و اعصاب را هر چه سریعتر جذب کنیم.

وی با بیان اینکه رضایت‌مندی از بیمارستان‌های تامین اجتماعی این استان به ویژه در بخش بستری بالا است ادامه داد: بیمارستان دکتر غرضی یکی از فعال‌ترین بیمارستان‌ها در حوزه اتاق عمل و جراحی با وجود چهار اتاق عمل به‌روز و استاندارد است.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان افزود: در بخش اورولوژی این بیمارستان وضعیت خوب است و مشکلی نداریم.

دکتر صفری بیان کرد: در حال حاضر از نظر تعداد تخت فعال با ۳۰۰ تخت به نسبت تعداد بیمه‌شدگان این سازمان در استان همدان، رتبه چهارم کشور هستیم و این جایگاه خوبی است.

وی با بیان اینکه ام.آر.آی بیمارستان آتیه همدان از نظر عملکردی رتبه دوم را دارد گفت: از نظر سطح‌بندی خدمات دستگاه MRI به بیمارستان غرضی ملایر تعلق نمی‌گیرد، در حالی‌که در دیگر بخش‌ها مشکلی از نظر تجهیزات ندارد.

بیمارستان دکتر غرضی ملایر

جذب پزشک رادیولوژی در بیمارستان غرضی ملایر

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان نبود رادیولوژیست در بیمارستان دکتر غرضی ملایر را مشکل عمده عنوان کرد و ادامه داد: طبق هماهنگی‌های انجام شده با شبکه بهداشت و درمان این شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی همدان، قرار است تا آذر امسال یک پزشک رادیولوژی در شیفت عصر در این بیمارستان جذب شود.

صفری تاکید کرد: چنانچه موفق به جذب پزشک رادیولوژی شویم، از سطح شهر و خارج از بیمارستان نیز می‌توانیم برای ارائه خدمات سی تی اسکن، سونوگرافی و رادیولوژی پذیرش داشته باشیم.

وی با اشاره به افتتاح اتاق عمل و بخش زایشگاه بیمارستان غرضی ملایر با پنج اتاق ال.دی.آر اظهار داشت: اتاق عمل این بیمارستان با چهار اتاق استاندارد با یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار بازسازی شد که ماهانه حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ عمل جراحی در این بیمارستان انجام می‌شود.

صفری یادآور شد: بخش جراحی زنان این بیمارستان نیز تا پایان امسال بازسازی می‌شود که ۸۰۰ میلیون تومان برای آن هزینه خواهد شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان درباره بخش زایشگاه بیمارستان دکتر غرضی ملایر بیان کرد: این بیمارستان نخستین بیمارستان مجهز به اتاق ال.دی.آر است که متخصص زنان و بیهوشی برای این بیمارستان جذب و مقیم شد.

بازدید دکتر صفری مدر درمان تامین اجتماعی از بیمارستان غرضی ملایر

دکتر صفری نبود پزشک ارتوپدی در این بیمارستان و پیگیری برای حل این مشکل را از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: در حال جذب دومین چشم پزشک برای بیمارستان غرضی ملایر هستیم.

وی راه‌اندازی انبار دارویی، تکمیل ساختمان اداری خیرساز، وجود پنج دستگاه آمبولانس استاندارد و به‌روز و فعالیت حدود ۴۰ پزشک عمومی و متخصص را از دیگر امکانات و تجهیزات بیمارستان غرضی ملایر عنوان و بیان کرد: در تلاش هستیم بخش ادرای ساختمان خیزساز را تکمیل و بخش اداری بیمارستان را به این قسمت منتقل و فضا را به بخش درمانی اختصاص دهیم.

پنج میلیارد تومان اعتبار تعمیرات در بخش درمان

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان گفت: برای تعمیرات اساسی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی چهار میلیارد تومان و برای تعمیرات جزئی یک میلیارد تومان در اختیار داریم که برای ما شرایط خوبی است.

صفری با بیان اینکه رضایت‌مندی در بخش بستری بالا است، اما در بخش سرپایی و کمبود پزشک در این حوزه کمی مشکل داریم بیان کرد: این مشکل کشوری است و در بخش سرپایی بیشتر از این فضا نداریم که بخواهیم پزشک اضافه کنیم.

بیمارستان دکتر غرضی ملایر دارای ۱۴۶ تخت فعال و ۴۰ پزشک عمومی و متخصص است.

از ۷۴ بیمارستان تامین اجتماعی فعال در کشور ۲ بیمارستان آتیه و دکتر غرضی با ۳۰۰ تخت در استان همدان فعال است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.