اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا شهردار ملایر روز چهارشنبه در این آیین اظهار داشت: پارک جنگلی میرزا کوچک خان در بام ملایر از حدود 12 سال پیش تحویل شهرداری شد که از آن زمان تاکنون حدود 10 هکتار توسط شهرداری به مساحت این جنگل اضافه شد.
حسین بابایی بیان کرد: چاهی که برای این منظور به شهرداری داده شد، خشک شد و ما مجبور به لوله گذاری جدید و تامین آب مورد نیاز از محل دیگری شدیم و با 2 مرحله پمپاژ آب را به این مجموعه میر سانیم.
وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح های گردشگری از زمان دوره سوم شورای اسلامی شهر در مجموعه بام ملایر اظهار داشت: در حال حاضر حدود 12 طرح گردشگری نیمه کاره در این مجموعه شامل مجموعه رستوران ها، رودخانه های مصنوعی و آبشار بام در دست اجرا است.
شهردار ملایر هزینه نگهداری مجموعه بام ملایر را در سال هفت میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این هزینه سنگینی برای شهرداری است و برخی نگهداری ها را 2 سال یکبار انجام می دهیم.
بابایی درباره طرح آبشار بام ملایر گفت: مساحت آبشار 2 هزار مترمربع است و از دوره سوم شورا آغاز و در دوره چهارم پیشرفت چندانی نداشت، اما در دوره پنجم اولویت شورای اسلامی شهر تکمیل طرح های نیمه تمام است.
وی بیان کرد: در سطح شهر ملایر بیش از 30 طرح از دوره سوم شورای اسلامی شهر تاکنون به صورت نیمه تمام داریم که در مجموعه گردشگری و توریستی مینی وُرد دهها طرح نیمه تمام در دست اجرا است.
شهردار ملایر اعتبار هزینه شده برای اجرای آبشار بام ملایر را 12 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: مرحله نهایی این طرح امسال تکمیل شده است.
بابایی درباره رستوران معماری ایرانی و محوطه آن در بام ملایر بیان کرد: آرک های پایینی این رستوران انجام شده و ستون های آن با معماری ایرانی و اسلامی در اصفهان در حال ساخت است.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی رستوران های ورودی غربی و ضلع شرقی بام ملایر در حال ساخت است اضافه کرد: هتل های بام ملایر نیز مشکل حقوقی آن حل شده و برای تمدید قرارداد نیازمند کمک هستیم.
شهردار ملایر اظهار داشت: چنانچه منابع مالی این طرح های گردشگری در مجموعه بام ملایر تامین شود، حدود 90 درصد کارهای باقیمانده منهای رستوران ها، در هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسد.
بابایی ادامه داد: مجموعه تفریحی و ترویستی مینی ورد ملایر نیز در حال تکمیل است که به عنوان یکی از طرح های گردشگری مهم استان همدان به شمار می رود و اولویت شهرداری است.
به گزارش ایرنا، مجموعه تفریحی و گردشگری بام ملایر یکی از بزرگترین طرح های گردشگری استان همدان به وسعت 460 هکتار است که در شمالی ترین نقطه ملایر به عنوان کمربند سبز و دهکده گردشگری احداث شده است.
7528/2087
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.