به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محسن شانقی افزود: این فرآورده ها در جریان چهار هزار و 237 مورد بازدید و بازرسی از 2 هزار و 200 مرکز تولید، بسته بندی، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی توسط بازرسان دامپزشکی استان کشف شد.
وی ادامه داد: 27 واحد متخلف در طرح تشدید نظارت نوروزی بر واحدهای تولید و عرضه محصولات خام دامی شناسایی شد که از این تعداد 2 واحد تعطیل، 16 واحد به تعزیرات حکومتی و 9 واحد به دادگاه مواد غذایی معرفی شدند.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی بیان کرد: 64 گروه ثابت و سیار از بازرسان بهداشتی واحد نظارت دامپزشکی استان وظیفه بازدید و بازرسی از واحدهای تولید، بسته بندی و عرضه را برعهده داشتند.
دکتر شانقی گفت: در این طرح 69 مورد نمونه برداری از کشتارگاه‌های دام و طیور، سردخانه‌ها، مراکز تولید، بسته بندی، عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی، رستوران‌های درون‌ شهری و بین ‌راهی انجام شد.
وی از مردم خواست با توجه به اهمیت بهداشت در فراورده‌های دامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌ رسانی 1512 به اداره ‌کل دامپزشکی اطلاع دهند.
استان مرکزی با 12 شهرستان، و یک هزار و 539 روستا، دارای 622 واحد مرغداری صنعتی، 491 واحد گاوداری صنعتی و 191 واحد کارگاه پرورش آبزیان است.
1955/3075/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.