نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت:  استان مرکزی چوب واگذاری‌هایش را می‌خورد و هرچقدر هم به این حوزه پول تزریق شده است، اما مشکلی را برطرف نکرده است که واقعا مایه تأسف است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای اداری استان مرکزی با حضور رییس قوه قضاییه، برگزار شد، افزود: جدای از برخی مسائل ملی، در حال حاضر استان مرکزی با مشکلات و مسائلی متعددی دست و پنجه نرم می‌کند و بعضا برخی از  واحدهای بزرگ این استان با بانک‌ها و غیر بانک‌ها مشکل دارند که رفع این موانع و رونق تولید، نیازمند توجه جدی و بیشتر از گذشته دستگاه قضایی کشور است.

وی با بیان اینکه طرح تحول سند دستگاه قضائی امیدهایی را ایجاد کرده است، اظهار کرد: امیدواریم در دوره ریاست آیت الله رئیسی شاهد تحولات چشمگیری در دستگاه قضایی و حوزه‌های مربوطه باشیم و دستگاه قضایی بتواند آرمان‌های شهید بهشتی و آرمان های چهل ساله گذشته انقلاب اسلامی را تبلور عینی ببخشد.

وی افزود: امیدواریم دستگاه قضایی با حضور ریاست جدید آن بتواند در درجه اول الگو و تراز جدیدی را برای جهان اسلام و 60 کشور مسلمان آن و درجات بعدی برای تمام جهان معرفی کند. نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران یک نظام برآمده از مکتب اسلام اصیل است و می‌تواند در برابر تمام نظام‌های سکولار غربی، سوسیالیست شرقی و... به عنوان یک نظام عزت آفرین، عدالت خواه، کرامت آفرین و شخصیت ساز و بسترساز برای تعالی و ارتقای معنوی ایستادگی کند.

وی با بیان اینکه در دین اسلام، اعتلای ارزش و شخصیت انسانی به عنوان امری مهم مورد توجه قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: متاسفانه تمام هجمه‌هایی که امروز بر علیه جمهوری اسلامی ایران می‌شود، به خاطر ارزش‌های والای اسلامی این نظام و اسلام اهل بیت و عاشوراست. دشمنان با اسلام آل سعودی، اسلام وهابی و اسلام تکفیری مشکلی ندارند؛ بلکه مشکل اصلی آنها با اسلام امام راحل انقلاب و اسلام شهید بهشتی ها و مدرس هاست.

آیت الله دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه امروزه دین اسلام در برابر تمام مستکبران و زورگویان جهانی ایستاده است، اضافه کرد: دنیای غرب امروزه دین را در برابر عقل قرار داده است و دین را صرفا به روز مشخصی برای عبادت خداوند خلاصه کرده است. غربی‌ها با این اعمال خود بی بند و باری، فحشا، همجنس گرایی و همجنس بازی و صدها فساد دیگر را ترویج می‌دهند و این کارها با اسلامی که پایه و اساس آن شرافت و عزت انسان است، هیچ تناسبی ندارد.

وی دستگاه قضایی را یکی از شاخه های استوار شجره طیبه دین اسلام که ریشه در امامت و نبوت دارد، برشمرد و افزود: امروزه این مسئولیت خطیر و این پرچم پرافتخار بر دوش آیت الله رئیسی و سایر کارکنان این حوزه قرار دارد که امیدواریم با همت بلند ریاست جدید این قوه و سایر مسئولین مربوطه شاهد این باشیم که نظام قضایی در گام دوم و دهه پنجم انقلاب اسلامی بتواند تمام کاستی‌ها و مشکلات را برطرف کند، آرمان‌های این نظام را تحقق ببخشید و ضعف‌ها را به طور کامل پوشش دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تاکید کرد: البته در مسیر تحقق اهداف دستگاه قضایی تخریب‌های داخلی و خارجی زیاد است که اساس بسیاری از آنها به اندیشه‌های غربی و شرقی و غیر اسلامی بازمی‌گردد. ما هم اکنون با اندیشه‌هایی که نشأت گرفته از وحی و غدیر است، در برابر تمام این اندیشه‌هایی که گاها بیش از 200 سال هم سابقه دارند، با تمام قدرت ایستاده‌ایم. دستگاه قضایی یک مسئولیت ذاتی و ده‌ها و صدها مسئولیت غیر ذاتی بر عهده دارد که اهتمام و برنامه ریزی منظم و منسجم در تمامی حوزه‌هایی کاری، از الزامات پیشبرد اهداف این دستگاه در زمینه‌های مختلف است.

وی بیان کرد: امروزه مردم منتظر این هستند تا آثار و برکات این همت بلند و عزم الهی را در تمام حوزه‌های کاری دستگاه قضایی مشاهده کنند و دستگاه قضایی نیز باید برای تحقق این امر، با صلابتی جدی و صددرصدی وارد میدان شود. دستگاه قضایی باید نفوذناپذیر باشد و تحت هیچ عنوانی اجازه دلال بازی را به عناصر فاسد و فرصت طلبی که قصد نفوذ به این شجره طیبه را دارند، ندهد. خوشبختانه چنین عزم و اراده‌ای در دستگاه قضایی کشور وجود دارد که امیدواریم با همت و عزمی بیشتر بتوان در این زمینه بیش از گذشته به پیش رفت و بنده نیز در هر زمینه‌ای بتوانم، از کمک رسانی دریغ نخواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی از کادر سازی برای دستگاه قضایی کشور دریغ نخواهد کرد، اظهار کرد: ما این آمادگی را داریم تا در صورت امکان با دستگاه قضایی کشور همکاری‌های لازم را داشته باشیم و وظیفه خود را در این زمینه انجام دهیم. به اعتقاد ما باید به حوزه پیشگیری توجه جدی شود، چرا که اهتمام بیشتر به این مهم می‌تواند بار بسیار زیادی از پرونده‌های ورودی را از دوش دستگاه قضایی کشور بردارد.

آیت الله دری نجف آبادی بر لزوم اصلاح مجرمان و کاهش تعداد ورودی زندانهای کشور تاکید کرد و گفت: ما از تمام مسئولین دستگاه قضایی کشور تقاضا داریم به بحث خانواده و مشکلات این نهاد اجتماعی توجه بیشتری شود. در حال حاضر نرخ زاد و ولد در استان مرکزی 9 دهم، نرخ باروری نیز در حدود 1.6 است. استان مرکزی دومین استان پیر کشور است که متاسفانه این موضوع، واقعیت تلخی برای استان مرکزی به عنوان یکی از استان‌های مرکزی کشور، به حساب می آید.

وی بر لزوم توجه هرچه بیشتری دستگاه قضائی کشور به منطقه صنعتی پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه امام خمینی (ره) استان تاکید کرد و افزود: امروزه حتی با داشتن اعتبار 10 میلیارد دلاری هم امکان ایجاد چنین منطقه‌ای وجود ندارد و باید به این سرمایه ارزشمند توجه ویژه داشت. نباید اجازه داد که این منطقه مانند هپکو، آذراب و... از طریق خصوصی سازی آتش  زده شود و تنها باید از طریق سیاست‌های مقام معظم رهبری و تشکیل شرکت‌های سهامی عام و عضویت افراد و درصد آن مدیریتی لایق، وارد بخش واگذاری شوند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.