مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: بالغ بر 190 میلیارد ریال برای پروژه های هفته بهزیستی هزینه شده است.

به گزارش ایلنا از ساری،سید سعید آرام امروز بعدازظهر در نشست با خبرنگاران که به مناسبت هفته بهزیستی با شعار" بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه به زیستن " برگزار شد،اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه مسئولیت سلامت اجتماعی به سازمان بهزیستی واگذار شده است.

وی با اعلام اینکه بالغ بر 190 میلیارد ریال برای پروژه های هفته بهزیستی هزینه شده است،از افتتاح استخر ویژه معلولین به عنوان تنها استخر آب درمانی منطقه شمال کشور با بیش از 45 میلیارد ریال هزینه در مرکز استان خبر داد .

وی با اعلام اینکه نخستین خانه سلامت روزانه تحت عنوان "ندای مهر " امروز برای دختران در معرض آسیب یا آسیب دیده در هفته بهزیستی افتتاح شده است افزود: مرکز بازپروری زنان آسیب دیده در شهرستان آمل و مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست در شهرستان بابل در هفته بهزیستی افتتاح می شود.

مدیر کل بهزیستی مازندران از افتتاح ساختمان اداره بهزیستی شهرستان سیمرغ خبر داد و گفت: همچنین ساختمان نمایندگی کجور نوشهر و مرزن آباد چالوس افتتاح می شود.

وی اجرای طرح " بوم گردی " با استفاده از ظرفیت های روستایی با هدف ایجاد فضایی مبتنی بر بافت فرهنگی در مناطق هزار جریب نکا، لاویج نور از برنامه های این نهاد حمایتی در هفته بهزیستی اعلام کرد.

آرام با اعلام اینکه 19 مرکز ژنتیک جدید مختلف برای جامعه هدف ایجاد کرده ایم از رونمایی اپلکیشن به زیستن در هفته بهزیستی خبر داد و گفت: یکی از برنامه های ما راه اندازی بنیاد ژنتیک بوده است که خیری برای احداث آن به ما مراجعه و اعلام آمادگی کرده است.

وی با اشاره خدمات مشاوره ای این مرکز در بخش آسیب های اجتماعی گفت: مشکلات 6 هزار زوج در سال 92 تا 96 با خدمات مشاوره ای این سازمان به سازش منجر شد.

آرام با اعلام اینکه 2 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه سازمان بهزیستی استان هستند ادامه داد: 2 هزار نفر از معلولین روستایی و عشایری نیز تحت پوشش بیمه ای این سازمان قرار گرفتند.

وی مهمترین وظیفه بهزیستی توانبخشی و اشتغالزایی جامعه هدف دانست و گفت: امسال تا سقف 20 میلیون تومان وام قرض الحسنه با هدف اشتغالزایی به جامعه هدف اختصاص پیدا می کند.

مدیر کل بهزیستی مازندران افزود: امروزه با معضلات زیادی در جامعه روبرو هستیم و راهی جز مجهز شدن جلوی این آسیب ها نداریم و برای آن باید آموزش های لازم در اختیار مردم جامعه قرار گیرد.

این مسئول با بیان اینکه 115 واحد مسکونی با بیش از 11 میلیارد ریال برای جامعه هدف بهزیستی احداث شده که در هفته بهزیستی در اختیار آن ها قرار می گیرد، ادامه داد: از آغاز کار دولت تدبیر و امید برای دو هزار و 800 نفر از جامعه هدف بهزیستی خانه احداث شده است.

آرام به احداث مسکن برای خانواده های بیش از دو معلول اشاره کرد و گفت: بیش از 80 درصد از پروژه ها تحویل خانواده ها شده و مابقی نیز در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه در حوزه خانواده های دو معلول کمبود اعتبار نداریم، تصریح کرد: یکی از مشکلات ما در استان کمبود زمین است که با رایزنی انجام شده با مسکن و شهرسازی دو زمین در اختیار بهزیستی قرار گرفته است که در آن دو ساختمان 12 واحدی احداث می شود.

آرام  با بیان اینکه مازندران نخستین استانی است که کمپین نه به کودک آزاری را آغاز کرد، گفت : در سال گذشته 450 تماس با موضوع کودک آزاری با شماره 123 گرفته شده که 170 مورد منتج به مداخله شده است.

مدیر کل بهزیستی مازندران از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی برای بیش از 12 هزار نفر و با اعتبار بیش از 90 میلیارد خبرداد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.