به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، احمدحسین فتایی شامگاه جمعه در آیین اختتامیه جشنواره منطقه ای موسیقی رضوی "آوای ارادت" در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد اظهار داشت: لرستان مهد هنر و مهد موسیقی است و جای جای آیین و رسوم مردم این استان از سور تا سوگ، محل و فرصتی برای خلق قطعات ماندگاری موسیقی است.

وی با تاکید بر اینکه موسیقی لرستان ابتذال پذیر نیست، افزود: موسیقی یک سرمایه اجتماعی ارزشمند در لرستان و عامل وحدت و اتحاد است و قطعات ماندگار موسیقی لرستان با محوریت دفاع مقدس به خوبی این مدعا را تایید می کند.

به گفته وی هنر مخلوق هنرمند است و هنرمند زمانی که دست به خلق اثر می زند، آنچه در وجودش به ودیعه نهاده شده، یعنی خلق کردن را به منصه ظهور می رساند و اینگونه است که یک اثر هنری را آفرینش هنری می خوانند.

وی ادامه داد: این جشنواره فرصتی مغتنم برای نشان دادن ارادت هنرمندان موسیقی به خصوص موسیقی لرستان به ساحت نورانی امام هشتم(ع) است و برگزاری اینگونه رویدادها علاوه بر جنبه هنری آن با هدف ترویج سیره علمی و عملی ائمه اطهار به خصوص امام رضا(ع) صورت می پذیرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان همچنین با اشاره به آیین تجلیل از استاد بهمن اسکینی، گفت: این هنرمند پیشکسوت از ارادتمندان واقعی امام رضا (ع) می باشد که قطعه ماندگاری به همین نام را از خود به یادگار گذاشته است.

فتایی گفت: در طول چند سال گذشته تجلیل از هنرمندان استان را به خوبی دنبال و اجرا کرده ایم و در تلاش هستیم تا در قالب برنامه های شاخص فرهنگی و هنری از چهره های ماندگار و هنرمندان پیشکسوت استان تجلیل بعمل آوریم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.