معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: 33 هزار و 900 نفر از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون در مراکز 16 ساعته غربالگری این ویروس در سیستان و بلوچستان ویزیت شده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اشاره به ویزیت 33 هزار و 900 نفر در مراکز غربالگری کرونا سیستان و بلوچستان، گفت: رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی مهمترین اصل  و اساس مقابله با این بیماری است.

به گزارش جماران، دکتر سید مهدی طباطبایی روز چهارشنبه(21 خرداد ماه) گفت: ۱۲ مرکز ۱۶ ساعته غربالگری کرونا در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با هدف کاهش ازدحام جمعیت مردم در بیمارستان‌ها راه‌اندازی شده و در این مراکز نمونه‌برداری و پیگیری فعال انجام می‌شود.

وی ادامه داد: چهار هزار ۳۲۷ نفر از مجموع افراد مورد ویزیت قرار گرفته در این مراکز غربالگری مشکوک به کرونا شناسایی و ۱۷۸ نفر جهت بستری به بیمارستان‌ها ارجاع شده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی گفت: ویروس کرونا نه واکسن دارد و نه درمان بلکه تنها رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی مهمترین اصل  و اساس مقابله با این بیماری است.

وی افزود: ۲ آزمایشگاه کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعال بوده به طوریکه تاکنون بیش‌از ۲هزار تست آزمایشگاهی کرونا در این مراکز انجام شده و برنامه‌ریزی لازم برای راه‌اندازی آزمایشگاه کرونا در شهرستان سراوان در حال انجام است.

طباطبایی با اشاره به این موضوع که تست آزمایشگاهی برای همه افراد لازم نیست افزود: افرادی که در معرض تماس با فرد مثبت بوده‌اند، افرادی که علائم دارند و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند جزو اولویت نمونه برداری قرار دارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.