دویست و سیزدهمین جلسه شواری اسلامی شهر سمنان روز سه شنبه در سالن جلسات این شورا با حضور ۶ نفر از اعضا به صورت علنی برگزار شد. در این جلسه برخی از اعضای شورا نسبت به تبدیل برخی از باغ‌های واقع در خیابان شهید احمدپناهی سمنان به انبار ضایعات اعتراض کرده و خواستار رسیدگی و ساماندهی این سرمایه‌های ملی شدند.

محمد همتی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر سمنان در این جلسه بیان کرد: فضاهای سبز و باغ‌ها نقش مهمی در توسعه شهر دارند و از عناصر تاثیرگذار در شالوده شهرها محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: تعدیل هوا، کاهش آلودگی و ایجاد آرامش و سلامت روانی و جسمانی انسان از جمله مزایای وجود باغ‌ها و فضای سبز درون شهرها است که امروزه با پیشرفت فزاینده‌ای رو به صنعتی شدن گام نهاده‌اند.

وی با اشاره به اینکه باید از این سرمایه‌های عظیم خدادادی به خوبی نگهداری کرد، گفت: مسوولان شهری، معماران و طراحان منظر شهری باید برای ایجاد و هدایت شهرها به سوی پایداری محیطی و توسعه فضاهای سبز و باغ‌ها اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سمنان ادامه داد: تبدیل باغ‌های حاشیه خیابان شهید احمد پناهی سمنان به انبار ضایعات مساله ای نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت.

ضرورت اجرای مصوبه انتقال انبارهای ضایعات به شهرک بازیافت سمنان

همتی با اشاره به مصوبه شواری اسلامی شهر سمنان و اقدامات فرمانداری و دادگستری استان مبنی بر انتقال انبارهای ضایعات شهر به شهرک بازیافت، گفت: روند انتقال این انبارهای ضایعاتی باید تسریع شود.

وی ادامه داد: تخریب باغ‌ها و خشک شدن درختان علاوه بر مشکلات زیست محیطی، معضلات اجتماعی و فرهنگی و تخریب سیما و منظر شهری را به دنبال دارد.

وی گفت: انتقال انبارهای ضایعات به شهرک بازیافت طبق پیش‌بینی‌های انجام شده باید تا آخر سال ۹۸ انجام شود اما تا کنون ۲۰ درصد این انتقال صورت گرفته است.

عضو شورای اسلامی شهر سمنان تسریع روند انتقال انبار ضایعات از سوی دستگاه‌های ذی ربط را خواستار شد.

انتقال انبار ضایعات سبب کاهش معضلات اجتماعی و بهداشتی می‌شود

عباسعلی طالب بیدختی یکی دیگر از اعضای شواری اسلامی شهر سمنان نیز در این جلسه علنی بیان کرد: رسیدن به پایداری محیطی شهری باید بر مبنای ارزش‌ها و فرهنگ و اقلیم خاص هر منطقه برنامه‌ریزی شود.

وی گفت: وجود انبارهای ضایعات در سمنان، شهر علم و فرهنگ و هنر به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و باید هر چه سریع‌تر برای رسیدن به پایداری محیطی انتقال این انبارها به شهرک بازیافت انجام گیرد.

طالب بیدختی ادامه داد: واحدهای ضایعات، با دورشدن از محیط شهر و انتقال به شهرک بازیافت، به فعالیت خود ادامه دهند تا شاهد بهبود منظر شهری در شهر تاریخی سمنان باشیم.

وی ادامه داد: وجود نظارت بر عملکرد واحدهای فعال در بخش ضایعات در این شهرک سبب کاهش بسیاری از معضلات اجتماعی و بهداشتی می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر سمنان اضافه کرد: جمع‌آوری همه واحدهای بازیافت از شهر و استقرار آن‌ها در شهرک بازیافت، بهبود سیما و منظر شهری سمنان به ویژه در خیابان شهید احمد پناهی را به همراه دارد.

طالب بیدختی گفت: معضلات اجتماعی مربوط به خرید و فروش ضایعات و آهن آلات مستعمل نیز از جمله مزایای انتقال این واحدها به شهرک بازیافت است.

وی، انتقال انبارها و غرفه‌های بازیافت به شهرک بازیافت در کوتاه‌ترین زمان را خواستار شد.

در ادامه دویست و سیزدهمین جلسه شواری اسلامی شهر سمنان، برخی از اعضا بر نظارت بیشتر بر عملکرد مالی شهرداری تاکید کردند. با نظر اکثر اعضای حاضر در جلسه، ایجاد واحدی به منظور رسیدگی به امور مالی و بودجه‌های شهرداری تحت نظارت شورا، تصویب شد.

سیدمسعود سیادتی رئیس شورای شهر سمنان نیز دستور لازم را برای پیش بینی‌ها و سازو کارهای قانونی و اعتباری این مصوبه صادر کرد.

رسیدگی به نامه‌های رسیده به شورای اسلامی شهر و شهرداری سمنان از دیگر دستورهای جلسه امروز بود.

۷۳۵۹/6103

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.