life

جی پلاس؛

امام خمینی در هجدهم آذر ماه سال 56 چند تن از آقایان را وصی خود در امور شرعیه قرار داد.

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در هجدهم آذر ماه سال 56 در وصیتی که خطاب به چند تن از آقایان از جمله شیخ حبیب الله اراکی نوشتند، آنان را به عنوان وصی خود قرار دادند. متن وصیتنامه امام در ادامه مطلب آمده است: 

 

"بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم

به تاریخ 27 شهر ذی‌الحجه 1397

اینجانب روح‌اللّه‌ موسوی خمینی، در حال صحت و سلامت، وصی خود قرار دادم حضرات حجج اسلام آقای آقا شیخ حبیب‌ اللّه‌ اراکی و آقای رضوانی خمینی و آقای آقا سید عباس خاتم یزدی و آقای آقا سید جعفر کریمی ـ دامت افاضاتهم ـ را در امور مربوطۀ به وجوه شرعیه که نزد اینجانب است. تمام وجوهی که نزد خودم و نزد آقای خلخالی[1] است وجوه شرعیه است و یک فلس[2] آن مال شخصی که مربوط به ورثه شود نیست مگر یک پاکت که مختصر وجهی در آن است و پشتش نوشته شده: «مال شخص خودم است». آقایان این وجوه را به‌ طور شهریه، به هر نحو صلاح می‌ دانند، در حوزه‌ های علمیه مصرف نمایند. صورت وجوه در دفتر اینجانب موجود است؛ و چون وجوه بتدریج می‌ رسد و صرف می‌ شود نمی‌ توانم صورت را بدهم. و اگر عائلۀ اینجانب و مرحوم مصطفی ـ رحمه‌ اللّه‌ تعالی ـ خواستند نجف بمانند، به آنها به مقدار متعارف مخارج بدهند. از خداوند تعالی توفیق و تأیید آقایان را خواستارم. امید است کمال احتیاط را در امور مراعات فرمایند. والسلام علیکم و رحمة‌ اللّه‌.[3]

روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

1 ـ آقای نصراللّه‌ خلخالی، مسئول امور مالی امام خمینی در نجف.

2 ـ واحد پول خرد در کشور عراق.

3 ـ امام خمینی پشت پاکت چنین مرقوم فرموده‌ اند: «این پاکت نزد جناب آقای آقا سید جعفر کریمی محفوظ باشد، و پس از فوت اینجانب، آن را باز کنند و مطالعه نمایند. روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی». 

 

صحیفه امام؛ ج 5، ص 190

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1534022
ارسال نظر

موضوعات داغ