سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سایت‌های خرید و فروش اجناس نو و دست دوم محل کلاهبرداران افراد سودجو و فرصت طلب است و نباید اعتماد کرد.
وی اظهار داشت: شهروندان قبل از واریز هرگونه وجه و یا بیعانه به حتم کالای مورد نظر خود را رویت کنند و مطمئن شوند که کالای خریداری شده وجود دارد و نسبت به ارسال آن ازسوی فروشندگان، مطمئن شوند.

آدینه‌لو تصریح کرد: برخی افراد سودجو و کلاهبردار با درج آگهی‌های دروغین فروش کالا از طریق فروش اجناس دست دوم در سایت‌های خرید و فروش، به کلاهبرداری از شهروندان اقدام می‌کنند.
رئیس پلیس فتا استان زنجان گفت: افراد سودجو و فرصت طلب با ایجاد انگیزه در خریداران، اجناس و کالاها را با قیمت‌های پایین‌تر از عرف بازار ارائه کرده و با وسوسه و جلب اعتماد مشتریان از آنان مبالغی را تحت عنوان بیعانه از طریق واریز به شماره کارت دریافت می‌کنند و پس از اخذ مبلغ، دیگر پاسخگوی تلفن همراه خود نمی‌شوند.
آدینه‌لو با اشاره به طمع و فرصت‌طلبی بیش از حد برخی افراد برای خرید کالا و اجناس ارزان قیمت، افزود: کاربران و شهروندان هنگام مراجعه به سایت دیوار و دیگر سایت‌های مشابه نباید به راحتی به تبلیغات فریبانه اعتماد کنند.

وی ادامه داد: خریداران کالا نباید تحت هیچ شرایطی بیعانه پرداخت کنند و لازم است معاملات را به صورت حضوری انجام دهند چراکه ممکن است اینگونه کالاهای خریداری شده سرقتی باشد که در این صورت عواقب خاص خود را در پی خواهد داشت.
آدینه‌لو اظهار داشت: اکثر کلاهبرداران بطور معمول افرادی، خوش برخورد و چرب زبان هستند تا از این طریق بتوانند با ترفندهای مختلف طعمه خود را به دام بیندازند.

وی تصریح کرد: لازم است شهروندان در انجام معاملات، فقط به ظواهر و ادعاهای فروشنگان کالا در این سایت‌ها اکتفا نکنند و در صورت مواجه با موارد مشکوک‌، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.