رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان روز دوشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح با رویکرد پیشگیری از جرایم حوزه آب و در راستای مدیریت صحیح و بهینه آب در واحدهای صنعتی اجرا می‌شود.

ناصر فغفوری اظهار داشت: واحدهای صنعتی فاقد کنتور حجمی تا پایان شهریور جاری ملزم به نصب این کنتور هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان از اُفت متوسط سالانه ۷۷ سانتی‌متری تراز آب‌های زیرزمینی این استان خبر داد.

یوسف رضاپور گفت: بر اساس آمارها ۱۵ هزار و ۸۶ حلقه چاه مجاز، پنج هزار و ۹۳۰ چاه غیرمجاز و بدون پروانه، ۷۳۰ رشته قنات و پنج هزار و ۸۹۴ چشمه در استان زنجان وجود داشته و مجموع آب‌های زیرزمینی این استان، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب است.

وی افزود: ۸۵ درصد از منابع آبی استان در بخش کشاورزی، ۸.۹ درصد برای شُرب و بهداشت شهری و روستایی و ۶ درصد نیز در بخش صنعت و سایر خدمات مصرف می‌شود.

به گزارش ایرنا، کنتور حجمی هوشمند دارای مکانیزم اندازه‌گیری الکترومغناطیسی بوده و به منظور نظارت بر برداشت آب از منابع آبی و متناسب با شرایط محیطی آن‌ها طراحی شده که علاوه بر اندازه‌گیری دقیق میزان جریان آب‌های سطحی و زیرزمینی، قادر است تمامی رخدادها و اطلاعات مربوط به روند برداشت آب در طی دوره‌های زمانی مشخص را ثبت و ذخیره نموده و با ارتباط مستقیم با شبکه مخابراتی تلفن همراه و با استفاده از بستر دیتا، اطلاعات خود را برای نرم‌افزار قرائت از راه دور کنتورها مخابره کند.

۳۲ شهرک و ناحیه صنعتی با مجموع سه هزار و ۵۰۰ هکتار زمین و یک هزار و ۷۰۰ طرف قرارداد در استان زنجان فعال است.

۹۵۵۶/۶۰۸۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.