sport

فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش در زمینه میزان کمک‌هزینه سازمان برنامه و بودجه برای آماده‌سازی تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال اختلاف دارند و هر یک مبلغ مورد نظر خود را اعلام می‌کنند که حکایت از اختلافی ۳۲ میلیارد تومانی دارد.

گروه ورزشی جی پلاس؛ چندی قبل محمدباقر نوبخت، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در دیدار با مدیران فدراسیون و کادر فنی تیم ملی قول داد کمک هزینه‌ای را بابت آماده‌سازی تیم ملی فوتبال و فوتسال به این فدراسیون پرداخت کند.

با گذشت چندین روز و واریزشدن نخستین بخش از این کمک هزینه، شایعاتی مبنی بر خودداری وزارت ورزش از پرداخت این مبلغ به علت ادای دین فدراسیون فوتبال به شستا از سوی وزارتخانه منتشر شده است.

ساعاتی قبل محمد علی‌نژاد، معاون وزارت ورزش، اعلام کرد کل کمک هزینه سازمان بودجه و برنامه ۲۰ میلیارد تومان است که از این مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به حساب وزارت و سپس فدراسیون واریز شده است.

او همچنین تاکید کرد که فدراسیون فوتبال هیچ گونه بدهی بابت این وزارتخانه به خاطر ماجرای شستا ندارد و شایعات در این زمینه واقعیت ندارد. 

بعد از این ماجرا، فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای با تایید دریافت کمک هزینه ۱۰ میلیاردی از وزارت ورزش اعلام کرد که سازمان برنامه بودجه ۵۲ میلیارد تومان به این فدراسیون تخصیص داده است که این موضوع با ادعای معاون وزارتخانه اختلافی ۳۲ میلیارد تومانی دارد. 

بیانیه این فدراسیون به این شرح است: 

«به نام خداوند بخشنده مهربان 

به آگاهی ملت شریف ایران می‌رساند، فدراسیون فوتبال با وجود مشکلات گوناگون بر جا مانده از گذشته و چالش‌های پیش‌ رو در مسیر آماده‌سازی تیم‌ ملی فوتبال ایران جهت حضور در مسابقات مقدماتی جام‌ جهانی ۲۰۲۲ قطر نیاز به آرامش، تمرکز و منابع مالی کافی و به‌موقع دارد. در راستای این مهم و برای آمادگی روحی و روانی بازیکنان و کادر تیم‌ ملی، پرواز اختصاصی، هتل باکیفیت و زمین تمرین مناسب علی رغم محدودیت‌ها فراهم شد. در خصوص خبر اختصاص کمک سازمان برنامه و بودجه به فدراسیون اعلام می‌دارد با رویکرد مثبت و خیرخواهانه دکتر نوبخت، ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه کشور و هم‌چنین پیگیری‌های شخصی دکتر سلطانی‌فر، وزیر محترم ورزش و جوانان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان به‌ حساب فدراسیون فوتبال ایران واریز شده است و با توجه به دستور پرداخت مبلغ ۵۲ میلیارد تومان بابت هزینه‌های مربوط به فدراسیون فوتبال جهت کسب آمادگی برای حضور در رقابت‌های مقدماتی جام‌ جهانی فوتبال قطر به خزانه‌دار محترم کل کشور، مابقی این مبلغ نیز قرار است با توجه به نیاز فوری تیم‌ ملی و پیرو مذاکره فدراسیون فوتبال و پیگیری‌های مشفقانه رییس محترم سازمان برنامه و بودجه، جناب آقای دکتر نوبخت، ظرف یکی دو روز آینده واریز شود.

با عنایت به‌ مراتب فوق، یادآور می‌شود تیم‌ ملی فوتبال ایران در این شرایط سخت نیاز به کمک و همراهی موثر و مشفقانه دارد و ما نیز با توکل بر خدا و دوشادوش یکدیگر برای صعود تیم‌ ملی به جام‌ جهانی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

با آرزوی پیروزی و سرافرازی ملت شریف ایران و تیم ملی فوتبال ایران»

با این تفاسیر و اختلاف طرفین در ارتباط با میزان کمک هزینه سازمان برنامه و بودجه، باید دید ادعای ۵۲ میلیارد تومانی فدراسیون فوتبال صحت دارد یا ادعای ۲۰ میلیارد تومانی وزارت ورزش و جوانان.»

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1511261
ارسال نظر