life

جی پلاس؛

مهندس میر حسین موسوی، نخست وزیر دوره دفاع مقدس در بیست و نهم بهمن ماه سال ۶۵ در نامه ای به محضر امام از ایشان درخواست کردند تا با تامین مالی خسارت بمباران ها موافقت کنند.

به گزارش خبرنگار جی پلاس، در تاریخ بیست و نهم بهمن ماه سال ۶۵ مطابق با نوزدهم جمادی الثانی ۱۴۰۷، امام خمینی با درخواست مهندس میرحسین موسوی مبنی بر تامین مالی خسارت بمباران ها موافقت کردند. متن درخواست مهندس موسوی و پاسخ امام در ادامه آمده است:

‌‌

‌‌ [‌‌آقای میرحسین موسوی، نخست وزیر طی نامه ای به محضر امام خمینی اعلام داشت: ‌

‌‌     «... با سلام و درود. خاطر مبارک مستحضر است که به دنبال شرارتهای اخیر رژیم سفاک عفلقی‌

‌‌عراق در بمباران شهرها و مناطق مسکونی و ضایعاتی که بر اثر آن به بار آمد نخست وزیری بر اساس‌‎ ‎‌وظیفه ای که در قبال این ملت بزرگ بر دوش دارد و برای حمایت از خانواده های آسیب دیده از‌‎ ‎‌بمبارانها شورایعالی پشتیبانی مناطق بمباران شده را با عضویت چند تن از وزرا تشکیل داد که به طور‌‎ ‎‌مستمر هفته ای یک بار با حضور اینجانب تشکیل می گردد. به دنبال آن ستاد پشتیبانی مناطق‌‎ ‎‌بمباران شده با مسئولیت معاونت اجرایی نخست وزیر و حضور فعال نمایندگان تام الاختیار‌‎ ‎‌وزارتخانه ها، ارگانها و نهادهای ذی ربط شکل گرفته و اقداماتی انجام داده است که گزارش روزانۀ آن‌‎ ‎‌به طور منظم تقدیم حضور مبارک گردیده است...». ایشان در ادامۀ نامه، ضمن ارائه گزارشی از‌‎ ‎‌محدودیت اعتبارات دولت و مشکلات جاری درخواست نموده اند، اجازه داده شود با هماهنگی‌‎ ‎‌سران سه قوه، نسبت به تأمین نیازهای مالی دولت از محل امکانات سیستم بانکی کشور اقدام شود. امام‌‎ ‎‌خمینی در پاسخ مرقوم فرموده اند:‌‌]‌

 

در همین رابطه بخوانید:

محتوای نامه امام به حاج احمد چه بود که از او خواستند از پدر نرنجد؟

چه شد که امام حکم به اعدام سلمان رشدی داد؟

روزی که نگارش وصیتنامه امام به پایان رسید

در دیدار امام و سفیر واتیکان چه گذشت؟

 

بسمه تعالی ‌

‌‌     با احراز ضرورت و موافقت سران قوای سه گانه موافقت می شود. ان شاءالله تعالی‌‎ ‎‌موفق باشید. ‌

‌‌29 / 11 / 65‌

‌‌روح الله الموسوی الخمینی‌

‌‎ ‎

‌‎

صحیفه امام؛ ج ۲۰، ص ۲

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1497084
ارسال نظر

موضوعات داغ