life

امروز چهارشنبه بازار بورس در شروع معاملات با افت شاخص کل رو به رو بود.

جی پلاس، امروز چهارشنبه ۱۹ شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با اُفت ۲۲ هزار واحدی رو به رو بود.

بازار بورس تهران در آخرین روز کاری نیز منفی و با فشار فروش آغاز به کار کرد.

در گروه معدنی‌ها نماد کگل با رشد ۱ درصد همراه و در قیمت ۱۹۲۶ تومان در حال داد و ستد است. #کدما در این گروه امروز هم با صف خرید همراه است.

نماد آریا با رشد بیش از ۴ درصد در استانه سقف قیمت روزانه محدوده بالاتر از سطح ۱۳۶۰۰ تومان قرار گرفت.

در گروه لاستیک و پلاستیک نماد پتایر با رشد بیش از ۳ درصد آغاز بکار کرده و اکنون در قیمت ۱۱ هزار تومان قرار دارد.

در گروه دارویی‌ها نماد وسبحان تک نماد مورد توجه در معاملات منفی این گروه است.

در گروه محصولات شیمیایی نماد زاگرس در سقف قیمت روزانه با صف خرید همراه است. شغدیر با رشد ۴ درصد در قیمت بالاتر از ۳۷۰۰ تومان قرار دارد. پارس، شصدف، شیراز، نوری، شخارک و شاروم از دیگر نماد‌های مورد توجه بازار هستند.

در گروه فلزات اساسی شاهد شکل گیری صف خرید بروی نماد کاوه هستیم. سهم در قیمت ۱۹۶۳ تومان با صف خرید بیش از ۱۳ میلیون سهم همراه است.

در گروه عرضه برق و گاز نماد دماوند در قیمت ۵۶۵۹ تومان قرار دارد و پیشروی بیش از ۵ درصد را تجربه می‌کند. بپیوند در سقف قیمت روزانه صف خرید دارد.

در گروه فلزات اساسی صف فروش فخوز جمع شد.

در گروه بانکی‌ها شاهد جمع آوری صف فروش وبصادر هستیم. سهم در قیمت ۳۲۳ تومان با افت ۲ درصد مواجه است.

افت ۲۳ هزار واحدی نماگر بورس در ۲۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۶ واحد قرار گرفته است.

فارس، فولاد و فملی بیش‌ترین تأثیر منفی و نماد‌های کگل، پارس و نوری بیشترین اثر مثبت را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۲۲ هزار و ۸۸۰ واحدی (۱.۴ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۷ هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۶ درصدی مواجه شد.

 آخرین قیمت ۵۷ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۲۳ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۲۵ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نماد‌های خگستر, فخوز و ثشاهد در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به دو هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۹:۳۰ جمع صف‌های خرید حدود ۸۶۰ میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۱۱ هزار و ۸۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۱۰ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان می‌رسد.

 تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروشآریان، وملی و خبهمن به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری پارس آریان ۶۲۰ میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #بپیوند، #آریا و #زاگرس در نوبت انتظار است.

 ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۵۰ میلیارد تومان (۷۶ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر سه هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان (۳۰ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۷ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۸۷ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف عمران و توسعه شاهد (ثعمرا) به پنج درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 "خودرو و ساخت قطعات" کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است و پس از آن گروه "سرمایه‌گذاری‌ها" قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه "عرضه برق، گاز و ... " با تقاضای خرید ناچیز ۱۷۰ میلیارد تومانی همراه است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468833 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ