به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مجید انصاری یکشنبه شب در مراسم عزاداری تاسوعای حسینی حرم امام خمینی(ره) اظهار داشت: امروز دشمنان نظام اسلامی ایران با استفاده از ابزار گسترده فضای مجازی به دنبال تحریف وقایع و ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند که باید مردم در این خصوص آگاهی لازم را داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه تبلیغات مسموم و منفی می تواند ایمان جامعه را مخدوش کند، افزود: سیدالشهدا(ع) را قبل از اینکه خنجر شمر ملعون به شهادت برساند زبان و تبلیغات منفی مبلغان دین فروشی که از طرف معاویه بر علیه آل علی(ع) سخن پراکنی می کردند به شهادت رساند.

انصاری ادامه داد: دامنه تبلیغات منفی حکومت فاسد بنی امیه در خصوص اهل بیت(ع) به قدری قوی بود که وقتی خبر شهادت امام علی(ع) در محراب به گوش مردم رسید همه با تعجب می گفتند مگر علی(ع) اهل محراب و مسجد بود.

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران با انقلاب بزرگی که بر اساس مبانی دین مبین اسلام انجام داده است امروز پرچم دار مکتب عاشورا در جهان محسوب می شود، عنوان کرد: پیدایش نهضت کربلا و قیام سیدالشهدا(ع) از لحاظ پیشینه و عوامل موثر بر آن شباهت‌های زیادی با انقلاب اسلامی ایران دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

انصاری یادآور شد: علت تغییر نگاه مردم دوران امام حسین(ع) نسبت به خاندان پیامبر اسلامی طی ۵۰ سال و رفتار وحشیانه آنان با اهل بیت(ع) در صحنه کربلا را باید در تبلیغات منفی که از زمان معاویه آغاز شد جستجو کرد، دشمنان نظام اسلامی ایران نیز امروز مانند گذشته عمل می کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: امام حسین(ع) و یاران باوفایش با فدا کردن خون خود و استفاده از مکتب شهادت توانستند اسلام واقعی را احیا کنند و نام خود را در تاریخ جاودانه کنند.

انصاری با اینکه امروز ملت ایران با ادامه دادن راه خون شهدای کربلا و مکتب شهادت توانسته انقلاب را به چهل سالگی برساند، تصریح کرد: دشمنان باید بدانند با تمام فشارهای اقتصادی و معیشتی که مردم ایران اسلامی را بر سر دوراهی عزت و ذلت قرار داده است، مردم ایران مسیر عزت را انتخاب خواهند کرد.

وی به وجود خانواده‌های پنج شهید و چهار شهید اشاره کرد و گفت: دشمنان باید بدانند ملت ایران از جان خود و عزیزانشان برای عزت کشور مایه گذاشته اند و هرگز تسلیم خواسته‌های نامشروع آنان نخواهند شد.

انصاری با بیان اینکه امروز دولت و ملت یک صدا در مقابل زیاده خواهی دشمنان ایستاده اند، افزود: دشمنان با تبلیغات منفی به دنبال ایجاد شکاف در میان صفوف ملت، ملت و دولت و ارکان نظام هستند ولی باید بدانند در جمهوری اسلامی اختلاف سلیقه است ولی اختلاف عقیده نیست، اختلاف روش است ولی اختلاف در مبانی نیست.

وی در پایان یادآور شد: دشمنان باید بدانند ملت ایران با الگو برداری از مکتب عاشورا هرگز در مقابل زورگویان و استکبار جهانی کوتاه نخواهد آمد.

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی با حضور بیت شریف امام راحل، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، هیات دژبان ارتش جمهوری اسلامی ایران، خانواده های معزم شهدا و جمعی از مردم خداجوی تهران در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد.

۳۲۱۸//۱۳۴۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.