اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های این هفته نماز جمعه ورامین اظهار داشت: امروز دشمن با تمام توان به جنگ اقتصادی و فرهنگی با ملت ایران اسلامی آمده و با این هجمه های عظیم تلاش دارد تا مقاومت ملت ایران را در هم شکند.
وی تصریح کرد: برخی از افراد و مسئولان، خود را به خواب زده اند و نسبت به این هجمه های فرهنگی بی تفاوتند.
امام جمعه موقت ورامین احیای امر به معروف و نهی از منکر را حلقه مفقوده مبارزه با فساد دانست و افزود: بی تفاوتی نسبت به این دو فریضه، فرصت را برای سودجویان و مفسدانی که کمر به قتل مردم ایران زده اند، باز تر می کند.
وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر حکم خداوند و در قانون نیز به آن تأکید شده است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران اظهار داشت: اگر به فریضه امر به معروف و نهی از منکر توجه می شد، امروز شاهد این فساد گسترده در جامعه نبودیم و بعضی از افراد در پست ها و مسئولیت های مهم کشور قرار نمی گرفتند.
وی با بیان اینکه تمامی دستگاه ها، جایگاه‌ها و مردم در احیای امر به معروف و نهی از منکر مسئول هستند، گفت: از نیروی انتظامی درخواست می شود تا با قدرت در جامعه با مظاهر فساد و بی بند و باری برخورد کند.
وی اضافه کرد: آمریکا و عوامل نفوذی آن در کشور که جرأت جنگ مستقیم نظامی با ایران را ندارند، به جنگ فرهنگی روی آورده اند و اگر از این امر غلفت کنیم، با آینده ای نامعلوم مواجه می شویم.
امام جمعه موقت ورامین در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه حق مردم ورامین تاکنون ادا نشده است، اظهار داشت: دولت مصوباتی در مورد اصلاح ساختار سیاسی و جغرافیایی استان‌های مختلف داشته که این اصلاح در استان تهران اجرایی نشده است.
وی گفت: سالهاست که به مردم ورامین وعده تبدیل شدن شهرستان به فرمانداری ویژه داده شده و حتی بنر تبریک نیز در آن سال ها در سطح شهر نصب شد، ولی از عملی شدن آن خبری نشد.

** تعامل با غرب بر اساس حکمت، عزت و مصلحت باشد
امام جمعه خیرآباد ورامین نیز در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: مظهر عزت ایران اسلامی بر اساس شجاعت و حکمت مدیران جهادی به دست آمده است و برای تداوم این عزت باید شجاعت و حکمت را همواره در نظر داشت.
حجت الاسلام جعفر طزری افزود: در بیانیه رهبر معظم انقلاب با عنوان گام دوم یکی از توصیه‌ها توجه به عزت ملی، روابط خارجی و مرزبندی با دشمن است.
وی گفت: امروز به برکت انقلاب ایران، تحرک جدید نهضت بیداری اسلامی در برابر سلطه آمریکا و صهیونیسم به وجود آمده که از آن به محور مقاومت می توان تعبیر کرد که توانست توطئه‌های استکبار در منطقه غرب آسیا را با شکست مواجه کند.
طزری افزود: امروز همگان به این مهم اعتراف دارند که هیچ اقدامی در منطقه بدون حضور جمهوری اسلامی به نتیجه نمی رسد که این نشان از عزت ملی ایران اسلامی است، هر چند که دشمن تلاش دارد تا این مظاهر را وارونه نشان دهد.
وی با اشاره به این که ایران اسلامی با تمامی کشورهای جهان به جز رژیم اشغالگر قدس در تعامل است، اظهار داشت: تعامل با جهان باید بر اساس حکمت،عزت و مصلحت باشد و هرگونه تعامل و روابط با کشوری که این موارد را نادیده گیرد، خسارات جبران ناپذیری را به همراه دارد.
تهرام/7254/6003
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.