به نظر می رسد دونالد ترامپ و فرماندار فلوریدا اصلی‌ ترین رقبا در انتخابات 2024 هستند.

 

به گزارش جماران به نقل از نشریه هیل، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا و «ران دی سانتیس» فرماندار فلوریدا در صدر فهرست نظرسنجی کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران درباره کاندیداهای جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 هستند.

بر اساس این نظرسنجی، ترامپ با کسب آرای 70 درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، نفر اول این فهرست شده است. این یعنی اگر انتخابات برای تعیین کاندیدای جمهوری خواهان امروز برگزار شود، ترامپ رای می‌ آورد. دی سانتیس با کسب 21 درصد آرا دوم شده است.

اما در صورتی که ترامپ جزو کاندیداهای این انتخابات نباشد، دی سانتیس با 68 درصد از آرا کاندیدای برتر جمهوری خواهان در این انتخابات خواهد بود.

سناتور «رند پل» جمهوری خواه از کنتاکی، «نیکی هیلی» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل متحد، سناتور «تد کروز» از تگزاس، «تاکر کارلسون» مجری فاکس نیوز، «کریستی نوئم» فرماندار داکوتای جنوبی و «مایک پومپئو» وزیر خارجه سابق آمریکا هر کدام یک درصد از آرای را در این نظرسنجی در صورتیکه ترامپ هم حضور داشته باشد، به دست آوردند.

در نظرسنجی که ترامپ جزو کاندیداها به حساب نیامده است، پومپئو با کسب 5 درصد آراء دوم و «دونالد ترامپ جونیور» پسر ترامپ با 4 درصد سوم خواهد بود.

«مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا هیچ درصدی از آرا را بدست نیاورده است.

نتیجه نظرسنجی کنوانسیون منطقه‌ای کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران پس از آن صورت گرفت که دی سانتیس در نظرسنجی ماه گذشته نشست محافظه کاران غربی در دنور، با فاصله‌ ای اندک از ترامپ پیش افتاد.

این نظرسنجی نشان داد 74.12 درصد از پاسخ دهندگان می‌ گویند آنها دی سانتیس را برای ریاست جمهوری تایید می‌ کنند. 71.43 درصد از ترامپ حمایت کردند.

فرماندار فلوریدا 275 رای و رئیس جمهور سابق 265 رای را بدست آورده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا روز یکشنبه گفت که او قبلاً در مورد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری جدید در سال 2024 تصمیمی اتخاذ کرده بود.

ترامپ در مصاحبه ای با فاکس نیوز در پاسخ به این سوال که آیا قصد دارد در انتخابات بعدی شرکت کند گفت: «من پاسخ را می دانم، اما هنوز نمی توانم آن را فاش کنم، زیرا ممکن است بر بودجه تبلیغات انتخاباتی و موارد دیگر تأثیر بگذارد. اما من قطعاً پاسخ خود را می دانم.»

او قبلاً در مورد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری جدید در سال 2024 تصمیمی اتخاذ کرده بود، اما به دلیل مشکلاتی که ممکن است با تأمین مالی مبارزات انتخاباتی وی بوجود بیاید، نمی تواند برنامه های خود را فاش کند.

رئیس دولت سابق توضیح نداد که چه مشکلات احتمالی برای حضور در انتخابات وجود دارد.

ران دی سانتیس کیست؟

ران دی سانتیس متولد 14 سپتامبر 1978 فرماندار فلوریدا است. او پیشتر نماینده حوزه انتخابیه ششم فلوریدا از جمهوری‌ خواه در مجلس نمایندگان آمریکا بوده است. او در 2005 جی دی خود را از مدرسه حقوق هاروارد دریافت کرد.

 

Ron-DeSantis (1)

 

دی سانتیس که از متحدان دونالد ترامپ است به کرات از تحقیقات  «رابرت مولر» دادستان ویژه در خصوص مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 انتقاد کرد و به ترامپ اصرار کرد این تحقیقات را خاتمه دهد یا محدود کند.

بر اساس نظرسنجی مارس 2019 دانشگاه کویینیپیک دی سانتیس دارای 59% مقبولیت و 17% عدم رضایت است که او را بدل به یکی از محبوب‌ ترین فرمانداران آمریکا می‌ کند.

او با 40 سال سن جوان ترین فرماندار کنونی در آمریکاست.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.