عبدالکریم گراوند شنبه شب در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر افزود: بوشهر دروازه تجارت کشور است و در عرصه صادرات و واردات نقشی اساسی دارد با چنین ظرفیت‌های مقرر شد در حضور وزیر اقتصاد مسائل و مشکلات این حوزه بررسی شود.

وی بیان کرد: کار کارشناسی صورت گیرد تا مشکلات موجود در سفر وزیر اقتصاد حل شود چرا که پیش از این رئیس گمرک ایران و همچنین رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی نیز به بوشهر سفر خواهند کرد.

گراوند اظهار کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی و انجمن خرما استان از طریق رسانه ها در ارتباط با اینکه شکرک خرما نشان از بی کیفیتی این محصول نیست اطلاع رسانی لازم انجام دهند.

وی گفت: در زمینه نخیلات کارهای خوبی در شهرستان دشتستان به عنوان قطب تولید خرمای استان بوشهر درحال انجام است که در این زمینه قطعه 2 هزار و 400 هکتاری آبیاری نوین تا دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

گراوند افزود: ساخت و اجرای خط انتقال و سد دالکی نیز روند مناسبی دارد که امید است کار آن سرعت بیشتری بگیرد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر نیز گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه فرآوری خرما و صنایع وابسته به کسب بازارهای صادراتی کمک می‌کند.

ابوالقاسم محمد زاده افزود: تدوین برنامه راهبردی صادرات خرما در راستای تحقق اهداف کمی صادرات غیرنفتی از جمله هدف‌هایی است که ما را در رونق و شکوفایی اقتصادی این بخش یاری می‌کند.

وی بیان کرد: جشنواره نمایشگاه و میز ملی خرما از ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه در استان بوشهر با ۶۵ غرفه در محل شرکت نمایشگاه بین‌المللی استان بوشهر برگزار می‌شود.

محمدزاده ادامه داد: این نمایشگاه در فضایی به مساحت سه هزار و ۶۰۰ مترمربع با حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان هم استانی و پنج استان خرماخیز خوزستان، هرمزگان، فارس، کرمان و سیستان بلوچستان در محل شرکت نمایشگاه بین‌المللی استان بوشهر برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: نمایشگاه و میز ملی خرما جهت تبادل دانش و آخرین فن‌آوری‌های حوزه‌های تولید و بسته‌بندی و معرفی و عرضه انواع محصولات خرمایی و شرکت‌های تولیدکننده ماشین‌آلات صنایع وابسته است.

استان بوشهر با دارا بودن 6 میلیون اصله نخل سالانه بیش از ۱۷۰ هزار تن خرما تولید می‎کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.