با توجه به این رای سنا، تلاش طرفداران ترامپ برای غیرقانونی جلوه دادن برگزاری دومین استیضاح وی با شکست مواجه شد و علاوه بر تمامی 50 سناتور دموکرات، 6 سناتور جمهوری‌خواه نیز برگزاری استیضاح ترامپ پس از پایان دوران ریاست جمهوری وی را قانونی اعلام کردند.

به گزارش جماران؛ سنای آمریکا در رای گیری بامداد روز چهارشنبه به قانونی بودن برگزاری استیضاح ترامپ در حالی که وی قدرت را ترک کرده، رای داد.

سنای آمریکا بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) با 56 رای در مقابل 44 رای به قانونی بودن برگزاری جلسه استیضاح ترامپ در حالی که دوران ریاست جمهوری وی پایان یافته رای داد.

با توجه به این رای سنا، تلاش طرفداران ترامپ برای غیرقانونی جلوه دادن برگزاری دومین استیضاح ترامپ با شکست مواجه شد.

در این رای گیری علاوه بر تمامی 50 سناتور دموکرات، 6 سناتور جمهوری‌خواه نیز برگزاری استیضاح ترامپ پس از پایان دوران ریاست جمهوری وی را قانونی اعلام کردند.

با توجه به این رای سنا، روند استیضاح ترامپ ادامه خواهد یافت و بر اساس گزارش‌ها، فردا سنا ادامه جلسه استیضاح را برگزار خواهد کرد.

این دادگاه در حالی برگزار می‌شود که دونالد ترامپ از قدرت کنار رفته، اما مسئله محوری آن نه برکناری او از قدرت-چنانکه در دیگر جلسات استیضاح معمول است- بلکه پایان دادن به حیات سیاسی ترامپ در سال‌های آینده است.

چنانچه ترامپ مجرم شناخته شود تا ابد از احراز سمت‌های دولتی محروم خواهد شد. این در حالی است که او بعد از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری، چندین بار گفت که قصد دارد برای انتخابات سال ۲۰۲۴ بار دیگر به عنوان نامزد انتخابات وارد کارزار انتخابات شود.

تصویب استیضاح ترامپ در مجلس سنا نیازمند کسب رأی موافق دست‌کم دو سوم سناتورها (۶۷ سناتور) است و این به معنی آن است که دست‌کم ۱۷ سناتور هم‌حزبی او برای محاکمه ترامپ باید با دموکرات‌ها همراه شوند.

از آنجا که این طرح مخالفان زیادی در میان سناتورهای جمهوری‌خواه دارد بعید است که محاکمه ترامپ در مجلس سنا به تصویب برسد. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.