نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: شاه کلید رونق تولید ایجاد امکانات زیرساختی مهمی همچون آب و برق است بنابراین با اشراف کامل بر این امر، پیگیری‌های ملی محقق شده و مدیران مربوطه باید بدنبال اجرای آن باشند.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، عزیزاله شهبازی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان که روز شنبه 22 تیرماه در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، با قدردانی از همراهی نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی در مسیر گره گشایی از مشکلات صنعت و تولید استان، افزود: در این استان به دلیل هم افزایی و اتحاد مجموعه مسئولان، علی رغم شرایط حاکم اقتصادی و استقرار بیش از سه هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی بزرگ و کوچک با کمترین تنش در حوزه کارگری و کارفرمایی مواجه بوده‌ایم.

وی ادامه داد: اکنون کشور در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد و استکبار جهانی درصدد به زانو درآوردن کشور از طریق فشارهای اقتصادی است ولی مردم همانند دوران دفاع مقدس با قدرت ایستاده و پشیبان سیاست‌های نظام هستند.

شهبازی گفت: در هزاره سوم دولت‌ها به سمت کوچک سازی و چابک سازی حرکت و متقابل آن نیز بستر حضور موثر و فعال‌تر بخش خصوصی را فراهم می‌کنند.

وی افزود: مردم جلودار هستند و جناح بندی سیاسی دیگر معنا ندارد بلکه تمامی مردم و مسئولان متحد و منسجم برای نیل به اهداف رشد و توسعه همه جانبه کشور، رونق تولید و اقتصاد در کنار یکدیگر هستند.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه در البرز برای حل مشکلات تولید به گفتمانی مشترک دست یافته ایم، اضافه کرد: البرز از رشد 70 درصدی صادرات در 3 ماهه اول سال 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده که این امر نوید رونق و پویایی تولید و تجارت استان را می‌دهد.

وی با اشاره به جانمایی و تعیین تکلیف مکان احداث نمایشگاه دائمی استان گفت: در این راستا اقدام بزرگی پس از مدت‌ها بلاتکلیفی صورت گرفت و در مقابل نیز از بخش خصوصی به عنوان متولی ایجاد این امکان انتظار می‌رود که طبق زمان مقرر نسبت به تحویل نمایشگاه دائمی البرز اقدام کند.

شهبازی افزود: طی ابلاغی یکی از مدیران توانمند استان جهت همراهی و مساعدت در امر تسریع پیشبرد پروژه نمایشگاه دائمی البرز مامور می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت پیگیری اجرای ماده 110 قانون مالیاتی در البرز عنوان کرد: بر این اساس باید واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در استان نسبت به انتقال پرونده‌های مالیاتی خود به البرز اقدام کنند.

استاندار البرز گفت: از اداره کل امور مالیاتی استان نیز انتظار می‌رود همسو با سایر مدیران در شرایط کنونی جنگ اقتصادی، لباس رزم بر تن کند و امر اجرای ماده 110 قانون مالیاتی را به جد مورد پیگیری قرار دهد.

وی افزود: در خصوص تخصیص آب و پساب به امر تولید در البرز رایزنی‌های لازم از طریق وزارتخانه متبوع صورت گرفته از این رو انتظار می‌رود مدیرعامل آب منطقه‌ای برای تسریع در اجرای این امر مهم اقدامات و پیگیری‌های لازم را در اسرع وقت انجام دهد.

شهبازی با بیان اینکه پست موبایل برای تامین برق واحدهای صنعتی در البرز ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: شاه کلید رونق تولید ایجاد امکانات زیرساختی مهمی همچون آب و برق است بنابراین با اشراف کامل بر این امر پیگیری‌های ملی محقق شده و مدیران مربوطه باید بدنبال اجرای آن باشند.

وی گفت: از معاون اقتصادی استانداری انتظار می‌رود که با تشکیل تیمی متخصص از مدیران مربوطه به طور ویژه به احصا و جمع بندی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در حوزه قطعه سازی، مواد غذایی و دارویی بپردازند تا مشکلات استانی در سریع‌ترین زمان ممکن چاره جویی و حل شود و موانع ملی نیز به مراجع مربوطه اعلام شود.

استاندار البرز افزود: اکنون نگاه ملی به البرز معطوف شده و این امر را می‌توان از سفر بیش از 70 مسئول ملی به البرز که عامل توفیقات راهگشایی شده، دریافت.

وی ادامه داد: ساماندهی لکه‌های صنعتی البرز نیز به جد در دستور کار قرار گرفته و اکنون پس از ساماندهی لکه صنعتی ماهدشت، درصدد تبدیل لکه صنعتی زیبادشت به ناحیه صنعتی برای بهره مندی صنایع مستقر در آن از تسهیلات رونق و توسعه در جهت اشتغالزایی و رونق تولید با سرعت اقدام می کنیم.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.