• کدخبر: 1282498
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، رسول هاشمیان با اشاره به اینکه متاسفانه اقدام برخی شهروندان و آتش روشن کردن در ناژوان، در فصل پاییز و زمستان باعث ایجاد تهدیدهای محیط زیستی برای شهر اصفهان می شود، اظهار کرد: آتش روشن کردن در بین درختان این منطقه سبب ورود دود و آلودگی هوا به محله های نصرآباد، بلوار میرزا کوچک خان و باغ فردوس می شود. 

وی ادامه داد: آتش روشن کردن علاوه بر تهدیداتی که برای بخش جنگلی ناژوان دارد، روی خاک و محیط اطراف نیز تاثیرات منفی به جای می گذارد به طوری که در زمان آلودگی هوا حجم زیادی از دود که از پایین به بالای جو حرکت می کند به دلیل پدیده وارونگی دما، در لایه های زیرین جو باقی مانده و با تشدید آلودگی هوا شرایط را برای تنفس بیماران قلبی، سالمندان و کودکان دشوارتر می کند.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان تصریح کرد: برای کاشت هریک از درختان ناژوان سالها تلاش و زحمت کشیده شده و شهروندان آگاهی داشته باشند که نابودی هریک از این درختان، به معنای سوزاندن سرمایه های اصفهان است.

هاشمیان اظهار کرد: برای آگاه سازی شهروندان به منظور خودداری از روشن کردن آتش در ناژوان تیمی از انجمن های مردم نهاد و آتش نشانی اصفهان تشکیل شده تا به مردم در این خصوص تذکر داده و اطلاع رسانی کنند.

وی در مورد نحوه برخورد با متخلفانی که اقدام به روشن کردن آتش در ناژوان می کنند، افزود: تعیین خسارت از سوی سازمان آتش نشانی انجام و پس از آن متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند. البته نیروهای کنترل نظارت در سطح ناژوان تردد و نظارت دارند و متخلفان را شناسایی می کنند.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: دستگاه ها و نهادهای دیگر مانند جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت از محیط زیست، نیز باید در این زمینه برای حفاظت از ناژوان با شهرداری همکاری کنند و در این خصوص شهرداری آمادگی کامل در این زمینه دارد.  

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1282498
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.